Reklama
reklama

Divadlo Bolka Polívky se vrací ke svému provozu. Část vstupenek věnuje příslušníkům záchranných složek a zdravotníkům

Třetí červnový čtvrtek se po nucené pauze divákům opět otevře Divadlo Bolka Polívky. Milovníci prken, jež znamenají svět, letos nepřijdou ani o Letní scénu Divadla Bolka Polívky.

„I když jsme velmi rádi, že opět začneme hrát, červnový provoz bude ještě ve velkých uvozovkách. Diváci budou v rouškách, neobejdeme se bez dezinfekce a nemůžeme prodávat občerstvení. Rozestupy v sále být už sice nemusí, ale ve foyer je potřeba je dodržovat. Stále se nemůžeme zbavit pocitu, že žijeme absurdní komedii, ve které je zbytečné hledat logiku,“ uvedl ředitel DBP Ondřej Chalupský. 

Nucená pauza se promítla nejen ve změně programu, ale i v některých alternacích. „Kvůli uzavření divadla jsme museli přesunout jarní program na podzim a dochází i ke změnám v obsazení, novým alternacím a také odsun plánovaných premiér. V červnové repríze Re:kabaretu Re:vue tak například nevystoupí Radim Vizváry,“ upřesnil Chalupský. 

Divadlo Bolka Polívky pozvalo do svého hlediště i brněnské zdravotníky, hasiče, záchranáře a policisty, kterým věnovalo více než 1800 vstupenek. „Přes všechny obtíže, které nám jako divadlu doba koronavirová přinesla, si uvědomujeme, že největší obdiv zasluhují ti, kteří se ocitli v první linii. Chtěli jsme jim proto alespoň symbolicky touto formou poděkovat,“ doplnil ředitel DBP Ondřej Chalupský.

„Vstupenky, které jsme dostali, nám udělaly velkou radost. Naši zaměstnanci rádi zajdou do divadla a vychutnají si chvilky vyplněné příjemným a hodnotným kulturním zážitkem. Velice si vážíme tak velkorysého dárku, na jednotlivá představení se už teď moc těšíme, děkujeme,“ uvedla tisková mluvčí Zdravotnické záchranné služby Michaela Bothová.

„Masarykův onkologický ústav si nesmírně váží nabídky představitelů divadla za to, že dali k dispozici místa na představení, na která se velice těžko lístky shánějí.  Jsme rádi, že si cení práce zdravotníků, pro které toto období skutečně nebylo jednoduché. Naštěstí jsme to všechno společně zvládli a život se opět pomalu ale jistě vrací k normálu,“ doplnila Zuzana Joukalová, tisková mluvčí MOÚ. 

Diváci ani letos nepřijdou o Letní scénu Divadla Bolka Polívky. Její pátý ročník se bude odehrávat, stejně jako v loni, ve třech lokalitách, na nádvoří Zámku Slavkov – AUSTERLITZ, v amfiteátru v Mikulově a na Biskupském dvoře Moravského zemského muzea v Brně. 

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dva nápisy ztvárněné sprejerem se objevily na ulici Bašty. Sprejera odhalil kamerový systém.
30.09.2020 - 19:08
Situace na české klubové scéně je už delší dobu alarmující. Hudební kluby, které v první vlně koronavirové krize zavřely jako první, aby mohly opět otevřít jako poslední, se nyní potýkají s vážnými...
30.09.2020 - 12:31
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
Komentáře