Reklama
reklama

Dílny nebo surikaty? Vítání jara otevře návštěvnickou sezónu v Zoo Brno

Zoologická zahrada v Brně přivítá jaro programem pro děti. Akce s dílničkami nebo komentovanými prohlídkami se uskuteční v sobotu 23. března.
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Suritkaty Foto: ZOO Brno
Suritkaty Foto: ZOO Brno
Foto: ZOO Brno
Foto: ZOO Brno

„Akce Vítání jara odstartuje už v devět hodin, kdy začne soutěžní stezka. Pro děti budou během dne k dispozici hned tři dílničky. Ta první se uskuteční v Exotáriu a všichni zájemci si zde budou moci vytvořit buton s vlastním motivem. Tradičně velmi oblíbené jsou tvořivé dílničky v Kamčatské chalupě, které i tentokrát připraví Středisko ekologické výchovy Hlídka. Poslední možností je nabarvení sádrového odlitku v Africké vesnici," přiblížil organizátor Richard Horák ze Zoo Brno.

Chybět nebudou ani speciální komentovaná setkání. V zoo se zaměří na jespáky bojovné (10:00), levharty cejlonské (11:30) a surikaty (13:00).

Novinkou letošního ročníku jsou cestovatelské přednášky v sále správní budovy zoo. O své zážitky se podělí dobrodruh Jiří Oliva, který svým kajakem procestoval celou Evropu.  Netradiční vyprávění bude rozdělené to tří celků - Cesta do moře (10:30), Život na moři (12:00) a Cesta domů (13:30).

„Hlavní program začne na pódiu u Dětské zoo ve 14 hodin. Nejprve vystoupí zpěvačka a kytaristka Sára Nová, poté společně s dětmi svrhneme Moranu, přivítáme jaro ozdobením líta a vyhodnotíme soutěžní stezku," vysvětlil Horák.

Zoo Brno bude otevřená od 9 do 17 hodin, poslední vstup je možný hodinu před koncem návštěvní doby. Pro větší pohodlí návštěvníků pojede o víkendu 23. a 24. března poprvé v této sezóně vláček.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Čtvrtý ročník festivalu Ochutnej svět nabídne 26. a 27. dubna chutě a vůně z celého světa. Návštěvníci ochutnají hmyz, africkou kuchyni nebo třeba havajské Poke.
17.04.2019 - 08:00
Komentáře