Reklama
reklama

Dílny nebo surikaty? Vítání jara otevře návštěvnickou sezónu v Zoo Brno

Zoologická zahrada v Brně přivítá jaro programem pro děti. Akce s dílničkami nebo komentovanými prohlídkami se uskuteční v sobotu 23. března.
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Suritkaty Foto: ZOO Brno
Suritkaty Foto: ZOO Brno
Foto: ZOO Brno
Foto: ZOO Brno

„Akce Vítání jara odstartuje už v devět hodin, kdy začne soutěžní stezka. Pro děti budou během dne k dispozici hned tři dílničky. Ta první se uskuteční v Exotáriu a všichni zájemci si zde budou moci vytvořit buton s vlastním motivem. Tradičně velmi oblíbené jsou tvořivé dílničky v Kamčatské chalupě, které i tentokrát připraví Středisko ekologické výchovy Hlídka. Poslední možností je nabarvení sádrového odlitku v Africké vesnici," přiblížil organizátor Richard Horák ze Zoo Brno.

Chybět nebudou ani speciální komentovaná setkání. V zoo se zaměří na jespáky bojovné (10:00), levharty cejlonské (11:30) a surikaty (13:00).

Novinkou letošního ročníku jsou cestovatelské přednášky v sále správní budovy zoo. O své zážitky se podělí dobrodruh Jiří Oliva, který svým kajakem procestoval celou Evropu.  Netradiční vyprávění bude rozdělené to tří celků - Cesta do moře (10:30), Život na moři (12:00) a Cesta domů (13:30).

„Hlavní program začne na pódiu u Dětské zoo ve 14 hodin. Nejprve vystoupí zpěvačka a kytaristka Sára Nová, poté společně s dětmi svrhneme Moranu, přivítáme jaro ozdobením líta a vyhodnotíme soutěžní stezku," vysvětlil Horák.

Zoo Brno bude otevřená od 9 do 17 hodin, poslední vstup je možný hodinu před koncem návštěvní doby. Pro větší pohodlí návštěvníků pojede o víkendu 23. a 24. března poprvé v této sezóně vláček.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Oznámení o muži spícím v autě s rozbitým okénkem prověřovali v sobotu po poledni strážnici ve Veslařské ulici.
25.08.2019 - 16:27
Stále se zvyšující teploty v období léta s sebou přinášejí mimo jiné také zvýšené pocení. To je do určité míry nezbytné pro zachování správné termoregulace. U některých jedinců je však vylučování...
25.08.2019 - 13:55
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
Komentáře