Reklama
reklama

Dílny nebo surikaty? Vítání jara otevře návštěvnickou sezónu v Zoo Brno

Zoologická zahrada v Brně přivítá jaro programem pro děti. Akce s dílničkami nebo komentovanými prohlídkami se uskuteční v sobotu 23. března.
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Suritkaty Foto: ZOO Brno
Suritkaty Foto: ZOO Brno
Foto: ZOO Brno
Foto: ZOO Brno

„Akce Vítání jara odstartuje už v devět hodin, kdy začne soutěžní stezka. Pro děti budou během dne k dispozici hned tři dílničky. Ta první se uskuteční v Exotáriu a všichni zájemci si zde budou moci vytvořit buton s vlastním motivem. Tradičně velmi oblíbené jsou tvořivé dílničky v Kamčatské chalupě, které i tentokrát připraví Středisko ekologické výchovy Hlídka. Poslední možností je nabarvení sádrového odlitku v Africké vesnici," přiblížil organizátor Richard Horák ze Zoo Brno.

Chybět nebudou ani speciální komentovaná setkání. V zoo se zaměří na jespáky bojovné (10:00), levharty cejlonské (11:30) a surikaty (13:00).

Novinkou letošního ročníku jsou cestovatelské přednášky v sále správní budovy zoo. O své zážitky se podělí dobrodruh Jiří Oliva, který svým kajakem procestoval celou Evropu.  Netradiční vyprávění bude rozdělené to tří celků - Cesta do moře (10:30), Život na moři (12:00) a Cesta domů (13:30).

„Hlavní program začne na pódiu u Dětské zoo ve 14 hodin. Nejprve vystoupí zpěvačka a kytaristka Sára Nová, poté společně s dětmi svrhneme Moranu, přivítáme jaro ozdobením líta a vyhodnotíme soutěžní stezku," vysvětlil Horák.

Zoo Brno bude otevřená od 9 do 17 hodin, poslední vstup je možný hodinu před koncem návštěvní doby. Pro větší pohodlí návštěvníků pojede o víkendu 23. a 24. března poprvé v této sezóně vláček.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
25.06.2019 - 09:36
Brněnské letiště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Do výběrového řízení na leteckého dopravce pro spojení z Brna do Mnichova nepřišla žádná nabídka. Včera skončila lhůta pro podání nabídek. Brno tak zůstane bez linky do Mnichova.
25.06.2019 - 08:00
Několik silnic druhé a třetí třídy v Jihomoravském kraji čeká rekonstrukce. Dělníci opraví například cesty mezi Starovičkami, Rakvicemi a Břeclaví, Šaraticemi a Milešovicemi nebo Újezdem u Brna a...
24.06.2019 - 20:00
Letní kino v historických kulisách radnice Brna-střed je opět zde. Na adrese Dominikánská 2 se od 28. června 2019 až do 30. srpna 2019 budou každý den a za každého počasí promítat kinematografické...
24.06.2019 - 17:19
Pavilon G Foto: FN Brno
Fakultní nemocnice Brno začala s velkou rekonstrukcí Psychiatrické kliniky. Opraví pavilon G v Bohunicích z roku 1962, který svým účelům již nevyhovuje.
24.06.2019 - 13:57
Foto z akce Foto: Fire Brno
Mladá žena spadla v neděli dopoledne z lomu Hády. V těžko přístupném terénu ji našel kolemjdoucí. Vrtulník zraněnou transportoval do nemocnice. Žena utrpěla vážná zranění.
24.06.2019 - 07:00
Komentáře