Reklama
reklama

Díky pláči strážníci dopadli útočníka a odhalili 5 lidí z celostátního pátrání

Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga

Hlasitý pláč zaslechla v sobotu brzy ráno v centru hlídka městské policie. Když se tím směrem vydala, brzy zahlédla v Biskupské ulici vzlykající dívku i jejího přítele. "Nad okem měl krvácející ránu, kterou mu strážníci ošetřili obvazem ze služebního vozidla a přivolali zdravotníky," uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Přitom se dozvěděli, že ke zranění údajně došlo v přítomnosti většího počtu osob v Denisových sadech. Spojili se proto s dohledovým centrem městské policie. "Jeho pracovníci na kamerách postřehli dvojici, která z parku urychleně odcházela ke hlavnímu nádraží a také skupinu spěchající k Husově ulici," řekl Šoba.

Dvěma hlídkám městské policie se pak během chvíle podařilo uvedené osoby dostihnout. Mezi nimi byl i šestnáctiletý mladík podezřelý z napadení, který měl na hlavě stejnou čepici, jakou po útoku postrádal domnělý poškozený. Kontrolou osobních údajů navíc strážníci dále odhalili hned pět lidí z celostátního pátrání. Tři muže a stejný počet žen si tak od strážníků převzali republikoví policisté, kteří případ prošetří kvůli podezření z trestného činu. Zraněného pětadvacetiletého muže odvezla sanitka do nemocnice.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Na začátku listopadu jihomoravští kriminalisté ve spolupráci s policisty z Útvaru rychlého nasazení a rakouskými kolegy zadrželi muže z Břeclavska, kterého podezřívali z obchodování s marihuanou,...
15.11.2018 - 11:21
Náměstí Svobody Foto: Centrum news
Studenti brněnským vysokých škol chystají druhý ročník akce s názvem Brněnský sedmnáctý. Na náměstí Svobody vzpomenou na události z let 1939 a 1989. Poté se vydají na lampionový průvod městem.
15.11.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Komentáře