Reklama
reklama

Díky pláči strážníci dopadli útočníka a odhalili 5 lidí z celostátního pátrání

Vzlykající dívka pomohla strážníkům dopadnout šestnáctiletého útočníka, který napadl jejího přítele. Při další kontrole dokladů navíc strážníci odhalili pět lidí, po kterých bylo vyhlášeno celostátní pátrání.
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga

Hlasitý pláč zaslechla v sobotu brzy ráno v centru hlídka městské policie. Když se tím směrem vydala, brzy zahlédla v Biskupské ulici vzlykající dívku i jejího přítele. "Nad okem měl krvácející ránu, kterou mu strážníci ošetřili obvazem ze služebního vozidla a přivolali zdravotníky," uvedl mluvčí brněnských strážníků Pavel Šoba.

Přitom se dozvěděli, že ke zranění údajně došlo v přítomnosti většího počtu osob v Denisových sadech. Spojili se proto s dohledovým centrem městské policie. "Jeho pracovníci na kamerách postřehli dvojici, která z parku urychleně odcházela ke hlavnímu nádraží a také skupinu spěchající k Husově ulici," řekl Šoba.

Dvěma hlídkám městské policie se pak během chvíle podařilo uvedené osoby dostihnout. Mezi nimi byl i šestnáctiletý mladík podezřelý z napadení, který měl na hlavě stejnou čepici, jakou po útoku postrádal domnělý poškozený. Kontrolou osobních údajů navíc strážníci dále odhalili hned pět lidí z celostátního pátrání. Tři muže a stejný počet žen si tak od strážníků převzali republikoví policisté, kteří případ prošetří kvůli podezření z trestného činu. Zraněného pětadvacetiletého muže odvezla sanitka do nemocnice.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře