Reklama
reklama

Díky nakupujícím v Lidlu získala MŠ Soukenická zahradní vybavení pro děti

Téměř sto čtyřicet tisíc korun získala MŠ Soukenická na zahradní hřiště pro děti od supermarketu Lidl na Dornychu. Sbírkovou akci podpořil každý, kdo v prodejně nakoupil za více než tři sta korun.

Společnost Lidl vyhlásila sbírkovou akci 19. června během otevření nově zrekonstruované prodejny Lidl na Dornychu. Z každého nákupu toho dne, který převýšil tři sta korun, putovalo rovných padesát korun školce. V pondělí se pak na zahradě mateřské školy sešli zástupci radnice, děti ze školky, jejich rodiče, i zástupci společnosti Lidl, aby slavnostně předali a převzali symbolický šek na 139 900 korun, ale také rovnou vyzkoušeli herní prvky, které byly za tuto hodnotu pro školku nakoupeny. Děti získaly nové barevné prolézačky, skluzavky, domečky, prolézací tunely a různé další zábavní prvky.

Děti v mateřské školce tak mohou v letních dnech naplno využívat novou herní sestavu, která je skládací, mobilní, a také zdravotně nezávadná. „Vážíme si daru společnosti Lidl, protože peněz pro školství není nikdy dost, i když se na radnici snažíme najít a využít každou možnou korunu z rozpočtu. Pro vývoj malých dětí jsou veselé a hravé zahradní prvky dnes již nezbytnou součástí vybavení školních zahrad, zpestřují trávení volného času, pomáhají rozvoji motoriky a samozřejmě přináší dětem také radost z pohybu,“ říká místostarostka MČ Brno-střed Michaela Dumbrovská, která na místě přebírala šek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Dvanáctiletá dívka je pohřešovaná od úterního večera, kdy byla spatřena na zastávce Kuldova v Brně-Zábrdovicích. Policisté prověřují nemocnice i všechna známá místa.
18.08.2017 - 18:16
Tři srpnové dny, během kterých se v jihomoravské metropoli pozmění režim. Centrum i okolí ožije, noční klid vezme za své a reaguje například i Ředitelství silnic a dálnic. Do města zavítá...
18.08.2017 - 08:57
V parku na Kraví hoře čekalo dnes v noci na policistu překvapení. V nastartovaném autě seděl muž v bezvědomí. Zřejmě se pokoušel o sebevraždu.
17.08.2017 - 13:47
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Komentáře