Reklama
reklama

Děti kolem čtrnácti let napadly ocelovými tyčemi muže spícího v autě

Úderům do hlavy ocelovými tyčemi se nevyhnul starší muž, kterého napadla trojice mladíků ve věku třináct a patnáct let. Muž v autě s pootevřeným okýnkem spal. Děti putovali do výchovného zařízení.
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga

Velmi nepříjemné probuzení v brzkých ranních hodinách zažil v těchto dnech čtyřiašedesátiletý muž, který spal v nepojízdném vozidle zaparkovaném blízko centra. Muž si nechal přes noc pootevřené okénko a najednou ho vzbudil velký hluk.

"Do auta se dobývala trojice mladíků s dřevěnými a ocelovými tyčemi. Agresorům se několikrát podařilo muže udeřit do hlavy," uvedla mluvčí jihomoravských policistů Andrea Cejnková.

Pak vzali do rukou kameny a snažili se rozbít okna u vozidla. Pán se pokoušel bránit a kontaktoval policii přes tísňovou linku.  Na místo během několika minut dorazili policisté z Oddělení hlídkové služby a spatřili skupinku ničící vozidlo.

Před hlídkou se mladíci ihned rozutekli. Policisté po pár metrech dva dostihli a třetího výtržníka zadržela jen o kus dál další přivolaná hlídka. Napadený muž skončil s krvácejícím zraněním na hlavě v nemocnici. Mladíci ve věku třináct a patnáct let putovali do výchovného zařízení. Případem se budou policisté dále zabývat.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře