Reklama
reklama

Déšť přinesl zaplavené sklepy, zatopené silnice i popadané stromy

Ve večerních hodinách vyjížděli hasiči celkem k šesti událostem v kraji. V jednom případě nezasahovali, protože voda odtekla před jejich příjezdem.
Zatopená ulice Jedovnická. Foto: HZS JMK
Zatopená ulice Jedovnická. Foto: HZS JMK
Zatopená ulice Jedovnická. Foto: HZS JMK

První výjezd se uskutečnil v osmnáct hodin, kdy hasičský sbor vyjížděl odčerpávat sklepní prostory v městské části Židenice. Voda však stačila odtéct před jejich příjezdem a tak hasičský sbor sklepy pouze překontroloval. Komplikace také přineslo bahno, které vytvořilo nánosy na silnici v Podolí u Brna. Odklidit se ho podařilo dobrovolným hasičům po půl sedmé večer.  

Největší komplikaci pak přinesla zatopená Jedovnická ulice. V úseku mezi Bělohorskou a Novolíšeňskou se vytvořil vodní jazyk, který byl téměř neprůjezdný. Místem mohly projet pouze autobusy MHD, Městská policie odkláněla dopravu na objízdnou trasu. Místo se podařilo vyčistit během dvou hodin.

 Popadané stromy komplikovali dopravu na několika místech v Jihomoravském kraji, hasičům se však podařilo stromy odklidit bez problémů. Ke spadlému stromu u obce Račice-Pístovice pak hasiči spěchali po deváté večer, kde se strom zasekl v areálu tábora. Strom tam zůstal zaseknutý a hrozil další pád. Nebezpečý prostor zajistili hasiči páskou a strom odklidili dnes ráno.

(Zdroj: HZS JMK)

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře