Reklama
reklama

Déšť přinesl zaplavené sklepy, zatopené silnice i popadané stromy

Ve večerních hodinách vyjížděli hasiči celkem k šesti událostem v kraji. V jednom případě nezasahovali, protože voda odtekla před jejich příjezdem.
Zatopená ulice Jedovnická. Foto: HZS JMK
Zatopená ulice Jedovnická. Foto: HZS JMK
Zatopená ulice Jedovnická. Foto: HZS JMK

První výjezd se uskutečnil v osmnáct hodin, kdy hasičský sbor vyjížděl odčerpávat sklepní prostory v městské části Židenice. Voda však stačila odtéct před jejich příjezdem a tak hasičský sbor sklepy pouze překontroloval. Komplikace také přineslo bahno, které vytvořilo nánosy na silnici v Podolí u Brna. Odklidit se ho podařilo dobrovolným hasičům po půl sedmé večer.  

Největší komplikaci pak přinesla zatopená Jedovnická ulice. V úseku mezi Bělohorskou a Novolíšeňskou se vytvořil vodní jazyk, který byl téměř neprůjezdný. Místem mohly projet pouze autobusy MHD, Městská policie odkláněla dopravu na objízdnou trasu. Místo se podařilo vyčistit během dvou hodin.

 Popadané stromy komplikovali dopravu na několika místech v Jihomoravském kraji, hasičům se však podařilo stromy odklidit bez problémů. Ke spadlému stromu u obce Račice-Pístovice pak hasiči spěchali po deváté večer, kde se strom zasekl v areálu tábora. Strom tam zůstal zaseknutý a hrozil další pád. Nebezpečý prostor zajistili hasiči páskou a strom odklidili dnes ráno.

(Zdroj: HZS JMK)

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře