Reklama
reklama

Desetiletá holčička po hádce s rodiči sama odešla z koupaliště. Hledala ji policie

Nedělní návštěvu kohoutovického aquaparku ukončily předčasně neshody mezi rodiči a desetiletou dívkou. Dcera se podle šestatřicetileté ženy volající na linku 156 urazila a odešla z areálu.
Dívka odešla z koupaliště Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Po ztracené dívce hned začal pátrat její otec, ale ani po několika desítkách minut nebyl úspěšný. Do Kohoutovic se proto rozjelo několik hlídek městské policie a strážníci zanedlouho uviděli poblíž dětského hřiště sedět holčičku odpovídající popisu.

Strážnici ji oslovili křestním jménem a nabídli jí, že se může posadit do služebního vozidla. "Plačící dívka s hlídkou nemluvila, kýváním ale potvrdila, že se prý pohádala se svými rodiči," uvedla policejní mluvčí Tereza Kadrnožková.

Strážníci jí nabídli pití a kapesníky, a ujistili ji, že se na ní rodiče už nezlobí, ale bojí se o ni. "Protože strážníci o pátrání uvědomili i státní kolegy, přivolali je na místo a dívku jim předali. Ta se následně shledala se svými rodiči," dodala Kadrnožková.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Student Vysokého učení technického v Brně Ondřej Vacek navrhl systém, který by samostatně detekoval vozidla jedoucí v protisměru na dálnicích a rychlostních komunikacích. Tím by mohl omezit počet...
24.07.2019 - 11:18
Validátor Foto: DPMB
Nákup jednorázové jízdenky v brněnské MHD bude pro cestující pohodlnější. Vozy Dopravního podniku budou opatřeny validátory, které umožní po nástupu koupi jízdenky přiložením bezkontaktní karty. V...
24.07.2019 - 07:19
Foto z autonehody Foto: PČR JMK
V neděli před pátou hodinou ráno došlo k vážné dopravní nehodě na silnici mezi Jedovnicemi a Lažánkami. Šestadvacetiletý řidič automobilu Audi utrpěl těžká zranění, s kterými byl transportován do...
23.07.2019 - 18:23
Zámecká zahrada a biotop Oslavany Foto: FB biotopu
Letos poprvé se lidem otevřel biotop v Oslavanech. Přímo v zahradě u renesančního zámku si lidé moohou vychutnat koupání ve vodě, kterou nečistí žádná chemie, ale mikroorganismy.
23.07.2019 - 07:00
Nehoda v Louce Foto: PČR JMK
Při dopravní nehodě dvou osobních aut se včera zranilo šest lidí včetně dítěte. Řidič Renaultu se podle policie nevěnoval plně řízení a vjel do protisměru.
22.07.2019 - 11:24
Injektáž Foto: VZMB
Vyrábějí kyslík, poskytují stín, ochlazují okolí. Hodnota stromů se v horkém letním městě zdá být čím dál vyšší. Některé se teď díky Veřejné zeleni města Brna dočkaly speciální kúry, která povede k...
22.07.2019 - 07:00
Komentáře