Reklama
reklama

Demolice symbolu industriální éry města?

Od devatenáctého století byla Vlněna součástí odvětví, které výrazně ovlivňovalo chod Brna, v sedmdesátých letech zde pracovalo pouze v prvním závodě až osmnáct set zaměstnanců.

Nyní však v místě bývalé textilní továrny operují stavaři a budovy slavného závodu z centra města téměř zmizely. Jak to zde vypadá po téměř ročním bourání dnes? Komplex padesáti budov mezi ulicemi Dornych, Přízova, Mlýnská a tokem Ponávky již dvacet let chátral, a tak začal v květnu roku 2016 současný majitel, investorská společnost CTP Invest, s demoličními pracemi. Těch podle plánů zůstává ušetřena novorenesanční budova Bochnerova paláce na Přízově ulici, ve které žila rodina původního majitele a později sloužila jako administrativní sídlo. Dočká se rekonstrukce. Na místě Vlněny má vzniknout komplex dvanácti kancelářských budov. Nový areál nabídne k pronájmu 882 000 m² a podle zveřejněných záměrů budou v přízemí umístěny služby a obchody, v dalších patrech pak kanceláře, v podzemních garážích bude moci parkovat až 1150 aut. Celková revitalizace komplexu by měla v několika etapách trvat deset až dvanáct let.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře