Reklama
reklama

Další změny pro cestující vlakem. V kraji se ruší desítky spojů

K již zavedeným omezením v jízdních řádech vlaků se přidávají další. V jihomoravském kraji nebudou moci lidé využívat některé spoje. Důvodem je nižší počet cestujících v souvislosti s vyhlášeným nouzovým stavem.

„Omezení se obecně týkají zejména vlaků v okrajových částech dne, tj. ráno a večer, některých posilových spojů v pracovní dny, víkendových a také rekreačních vlaků,“ uvedla médiím mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

„Od 3. dubna nejede pár pár spěšných vlaků mezi Brnem a Vlárským průsmykem, linka R 56, a také pár osobních vlaků mezi Brnem a Zastávkou u Brna, linka S 4,“ doplnila Rajnochová.

Po víkendu se přidají další omezení. Ty se budou týkat 66 spojů. Cestující si například budou muset od pondělí zkontrolovat jízdní řády na linkách mezi Břeclaví a Hodonínem, Veselím nad Moravou a Kyjovem nebo Hodonínem a Kobylím na Moravě. Změny se dotknou také spojů v úseku Skalice nad Svitavou, Boskovice a Velké Opatovice.

Na jižní Moravě na základě požadavku Jihomoravského kraje již platí na všech regionálních linkách IDS JMK včetně vlaků letní prázdninové jízdní řády. Od poloviny března je také kvůli nařízenému omezení dopravy přes hranice republiky zastavena všechna mezistátní dálková i regionální doprava.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ocenit profesionalitu zásahů dobrovolných hasičů a preventivní činnost sborů dobrovolných hasičů a hasičských sborů. To je cíl ankety Dobrovolní hasiči roku. Přihlašování sborů a jednotek bylo dnes...
29.05.2020 - 16:30
O šest týdnů později a bez slavnostního ceremoniálu. Tak odstartuje poslední květnovou sobotu letošní 74. plavební sezóna na Brněnské přehradě, která přinese Brňanům i některé novinky.
29.05.2020 - 12:25
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Komentáře