Reklama
reklama

Další ulice, kterou čeká rekonstrukce? Lesnická v Černých Polích

Opravy kolejí, vodovodu, kanalizace, veřejného osvětlení i zastávek městské hromadné dopravy. To vše čeká frekventovanou Lesnickou ulici v Černých Polích.

Podle plánů se bude pracovat na všech zmíněných částech v jednom termínu tak, aby nutná omezení zaznamenali řidiči i chodci co nejkratší dobu. „Lesnická je důležitou a vytíženou silnicí, která si rekonstrukci zaslouží. V rámci snahy koordinovat podobné práce by zde měly společně pracovat městské firmy, jako je Dopravní podnik města Brna, Technické sítě Brno a Brněnské vodárny a kanalizace,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková. „Podle odhadů by opravy mohly začít v průběhu příštího roku,“ doplnila.

Opravy bude financovat město i brněnský dopravní podnik. „Předpokládaná hodnota veřejné zakázky je 190,2 milionů korun bez DPH. Smluvní strany zajistí financování prací na svých stavebních objektech. Město tak zaplatí za kanalizaci, vodovod, odvodnění komunikace, tramvajové zastávky a výsadbu zeleně přibližně 105 milionů korun bez DPH,“ upřesnil radní pro oblast investic David Grund.

„Rekonstrukcí projde jak tramvajová trať, tak zastávky a trolejové vedení. Počítáme také s rekonstrukcí kabelové trasy a umístěním elektronických informačních panelů. Finanční náklady na tyto práce jsou 85 milionů korun bez DPH,“ doplnil generální ředitel Dopravního podniku města Brna Miloš Havránek.

Upravovat se v lokalitě bude i veřejné osvětlení. „Zastaralá svítidla na stožárech DPMB budou demontována a nahrazena patnácti novými, moderními, a především úspornými LEDkami,“ popsal generální ředitel Technických sítí Brno Pavel Rouček.

Pracovat tu budou také zaměstnanci Brněnských vodáren a kanalizací. „Stávající kanalizace a vodovod jsou z dvacátých let minulého století a zaslouží si celkovou rekonstrukci. Provedením rekonstrukce dojde ke zlepšení odtokových poměrů v kanalizační síti a současně ke zlepšení stavu zásobování pitnou vodou v zájmové oblasti,“ dodal generální ředitel Brněnských vodáren a kanalizací Jakub Kožnárek.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Rada městské části Brno-střed rozhodla o odpuštění poplatku za služby všem prodejcům na Zelném trhu, a to s platností od 1. července až do 7. listopadu, kdy končí sezona prodeje na tržišti.
14.07.2020 - 15:36
Západní část areálu Špitálka se promění v moderní chytrou nízkoenergetickou čtvrť. Na konci května letošního roku postoupil čtyři roky chystaný projekt do své další fáze.
14.07.2020 - 09:23
Dočasné zrušení přechodu před Vaňkovkou na ulici Úzké se podepsalo na zmatcích, které často předváděli nebezpečně přecházející chodci.
13.07.2020 - 16:52
Zájemci o komentované prohlídky si můžou vybrat z několika vypsaných termínů.
13.07.2020 - 08:39
Pod lavičkami, mezi garážemi, v křoví i u kolejí, všude tam se v průběhu čtvrtka pohybovali brněnští strážníci při cíleném sběru pohozených injekčních stříkaček.
12.07.2020 - 10:46
Ředitelství silnic a dálnic zahajuje dnes 12. července Celostátní sčítání dopravy 2020.
12.07.2020 - 07:29
Komentáře