Reklama
reklama

Cyklisté a pěší se bezpečně dostanou z Žebětína do Kohoutovic i do Bystrce

Mezi Žebětínem, Kohoutovicemi a Bystrcí vznikne cyklostezka. Její projektová dokumentace je dokončena a brněnští radní schválili dotaci ve výši 16 milionů korun na její výstavbu. Cyklostezka by měla být hotova do konce letošního roku.

Cyklostezka by měla především umožnit bezpečné cestování pro pěší a cyklisty, kteří v těchto částech jinak musejí překonávat starou dálnici. „Stavět se bude úsek o celkové délce 1583 metrů. Stezka bude navazovat na silnici k penzionu Eliot a končit za tunýlkem pod starou německou dálnicí. Odtud se budou moci cyklisté a pěší vydat buď do Údolí oddechu v Bystrci, nebo přes oboru nahoru do Kohoutovic,“ uvedl žebětínský starosta Vít Beran (KDU-ČSL).

Projekt „Propojení Žebětína i horní části Bystrce s Kohoutovicemi pro pěší i cyklisty“ zvítězil v roce 2017 v prvním ročníku participativního rozpočtu Dáme na vás. Celkové náklady na stavbu nové cyklostezky se předpokládají na necelých 16 milionů korun. „Asfaltový povrch a dostatečná šířka cyklostezky sníží bezpečnostní rizika a zpříjemní lidem procházku i cyklovýlety na Brněnskou přehradu, do údolí Bílého potoka, do obory Holedná nebo až do samotného centra města,“ sděli radní pro školství a sport Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ohňostroj Foto: MMB
Významná brněnská výročí, charleston a rozzářené brněnské nebe. Tak by šlo charakterizovat letošní ročník mezinárodní soutěže ohňostrojů Ignis Brunensis. První ohňostroj osvítí nebe nad Špilberkem už...
23.05.2019 - 17:42
Už po jedenácté se tento pátek vydají lidé v Brně a okolí do kostelů, kaplí a klášterů. Řada z nich nikoli za modlitbou, ale za zážitkem. Ten pro ně organizátoři letos připravili na rekordních 204...
23.05.2019 - 17:28
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Komentáře