Reklama
reklama

Cyklista na sebe upozornil, když začal ujíždět policii. Batoh měl plný věcí k výrobě drog

Policisté na Hodonínsku si všimli cyklisty, který se před nimi snažil ukrýt. Když prchajícího muže policisté zastavili, ukázalo se, že jeho batoh je plný chemikálií na výrobu drog. Teď mu hrozí až pět let za mřížemi.
Muž ujížděl před policisty Foto: Centrum news

Veselští policisté v neděli odpoledne dohlíželi nad silničním provozem poblíž cyklostezky vedoucí na Bzenec. Poté jel cyklista, který, když spatřil policejní hlídku, se začal otáčet a následně ujíždět.

Policisté se za ním vydali a za krátko jej dostihli. Čtyřiadvacetiletý muž s plným batohem na zádech neměl šanci ujet. Když se policisté začali o obsah batohu zajímat, znervózněl ještě víc. Uvnitř se totiž nacházely předměty a chemikálie sloužící k výrobě drog.

"Policisté jej tedy pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a spolu se zajištěnými věcmi eskortovali na služebnu. Po zadokumentování celé události a všech okolností jej policisté obvinili z trestného činu Výroba a držení předmětu určené k nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek a jedů," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody. Přitom se nejedná o první drogový delikt, kterého by se dopustil.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Několik hodin strávili hasiči čtvrteční den u řeky Svratky v brněnské Bystrci. Do řeky totiž unikla neznámá látka, jejíž zdroj nebyl známý.
28.02.2020 - 17:00
Oblíbený herec a majitel brněnského divadla Bolek Polívka se 22. 2. 2020 oženil. Vzal si svoji dlouholetou partnerku Marcelku.
28.02.2020 - 14:00
Nově zrekonstruovaná loď dopravního podniku si žádá nové jméno. Brňané budou v průběhu března hlasovat o jejím názvu.
28.02.2020 - 10:30
Loňského listopadu objevil náhodný muž na procházce Pod Vápenicí na Blanensku mrtvé tělo člověka. Policisté nyní ostatky identifikovali.
28.02.2020 - 08:23
Projekt participativního rozpočtu chce dosáhnout zlepšení kvality kohoutkové i odpadní vody. Radní schválili výzvu na nabídky veřejné zakázky „Studie – Za zdravější a lepší vodu v Brně".
27.02.2020 - 19:00
Včera odpoledne usmrtil vlak na Hodonínsku postaršího muže. Přecházel přes koleje a upadl. Jedoucí vlak už nezastavila ani rychlobrzda.
27.02.2020 - 15:30
Komentáře