Reklama
reklama

Cyklista na sebe upozornil, když začal ujíždět policii. Batoh měl plný věcí k výrobě drog

Policisté na Hodonínsku si všimli cyklisty, který se před nimi snažil ukrýt. Když prchajícího muže policisté zastavili, ukázalo se, že jeho batoh je plný chemikálií na výrobu drog. Teď mu hrozí až pět let za mřížemi.
Muž ujížděl před policisty Foto: Centrum news

Veselští policisté v neděli odpoledne dohlíželi nad silničním provozem poblíž cyklostezky vedoucí na Bzenec. Poté jel cyklista, který, když spatřil policejní hlídku, se začal otáčet a následně ujíždět.

Policisté se za ním vydali a za krátko jej dostihli. Čtyřiadvacetiletý muž s plným batohem na zádech neměl šanci ujet. Když se policisté začali o obsah batohu zajímat, znervózněl ještě víc. Uvnitř se totiž nacházely předměty a chemikálie sloužící k výrobě drog.

"Policisté jej tedy pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a spolu se zajištěnými věcmi eskortovali na služebnu. Po zadokumentování celé události a všech okolností jej policisté obvinili z trestného činu Výroba a držení předmětu určené k nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek a jedů," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody. Přitom se nejedná o první drogový delikt, kterého by se dopustil.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře