Reklama
reklama

Cyklista na sebe upozornil, když začal ujíždět policii. Batoh měl plný věcí k výrobě drog

Policisté na Hodonínsku si všimli cyklisty, který se před nimi snažil ukrýt. Když prchajícího muže policisté zastavili, ukázalo se, že jeho batoh je plný chemikálií na výrobu drog. Teď mu hrozí až pět let za mřížemi.
Muž ujížděl před policisty Foto: Centrum news

Veselští policisté v neděli odpoledne dohlíželi nad silničním provozem poblíž cyklostezky vedoucí na Bzenec. Poté jel cyklista, který, když spatřil policejní hlídku, se začal otáčet a následně ujíždět.

Policisté se za ním vydali a za krátko jej dostihli. Čtyřiadvacetiletý muž s plným batohem na zádech neměl šanci ujet. Když se policisté začali o obsah batohu zajímat, znervózněl ještě víc. Uvnitř se totiž nacházely předměty a chemikálie sloužící k výrobě drog.

"Policisté jej tedy pro podezření ze spáchání trestného činu omezili na osobní svobodě a spolu se zajištěnými věcmi eskortovali na služebnu. Po zadokumentování celé události a všech okolností jej policisté obvinili z trestného činu Výroba a držení předmětu určené k nedovolené výrobě omamných a psychotropních látek a jedů," uvedl policejní mluvčí Petr Zámečník.

V případě odsouzení mu hrozí až pět let odnětí svobody. Přitom se nejedná o první drogový delikt, kterého by se dopustil.

 

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře