Reklama
reklama

Curlingové dráhy v ulici Drobného nebudou

Curlingové dráhy v ulici Drobného? Nikoli. Vedení města Brna zrušilo rozhodnutí předchozích radních a pro umístění ledových ploch zvolili areál Nové Zbrojovky. Další fází budou jednání s curlařskými kluby o provozu curlingových drah.

Variant měla Rada města Brna několik – Pavilon E Veletrhů Brno, Za Lužánkami a areál Nová Zbrojovka. S přihlédnutím k doporučení Odboru školství, mládeže a tělovýchovy zvolila možnost poslední. Její výhody dle radních spočívají v možnosti téměř celoročního provozu a skutečnosti, že nebude nutná každoroční montáž a demontáž. Původní plán byl umístit curlingové dráhy v ulici Drobného. „Tato varianta se ale ukázala jako problematická, objekt by kvůli novému využití musel projít rekolaudací,“ popsal radní města Brna pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Následovat bude jednání s curlingovými kluby o budoucím provozování drah. „Sportoviště bude využito jak pro přípravu členů curlařských klubů v regionu, tak pro veřejnost, která v době konání Zimního olympijského festivalu projevila o tuto nevšední disciplínu obrovský zájem,“ upřesnil Suchý.

Brněnští curlaři patří k nejúspěšnějším v zemi a tvoří základ reprezentačního týmu, který má ambice účasti na zimních olympijských hrách.

Mobilní ledové plochy pro curling město původně zakoupilo pro Zimní olympijský festival pro zvětšení kluziště za Lužánkami.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Sportovní a rekreační areál Kraví hora oslaví v sobotu 25. května 15 let od otevření krytého bazénu a zrekonstruovaného venkovního areálu včetně koupaliště.
23.05.2019 - 10:30
Vizualizace Pohořelce Foto: MMB
V těchto dnech roste na Pohořelci u Malinovského náměstí architektonická instalace, která pomůže zanedbaný kout na pár týdnů přeměnit na živé místo určené k setkávání. Připravovaný festival „Kam...
23.05.2019 - 08:00
Hledaný muž Foto: PČR JMK
Hledaný muž ukradl v kasinu v Popůvkách číšnici peněženku, která v sobě měla více než sto tisíc korun. Policie zná totožnost muže. Nyní po muži policisté pátrají.
22.05.2019 - 13:52
Vítězná fotka Foto: MMB
Sté výročí vzniku Velkého Brna oslavuje město kromě jiných aktivit i fotosoutěží. Po dvou týdnech zná soutěž své vítěze. Nejvíce zabodovala fotka z Maloměřic.
22.05.2019 - 08:11
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Komentáře