Reklama
reklama

Curlingové dráhy v ulici Drobného nebudou

Curlingové dráhy v ulici Drobného? Nikoli. Vedení města Brna zrušilo rozhodnutí předchozích radních a pro umístění ledových ploch zvolili areál Nové Zbrojovky. Další fází budou jednání s curlařskými kluby o provozu curlingových drah.

Variant měla Rada města Brna několik – Pavilon E Veletrhů Brno, Za Lužánkami a areál Nová Zbrojovka. S přihlédnutím k doporučení Odboru školství, mládeže a tělovýchovy zvolila možnost poslední. Její výhody dle radních spočívají v možnosti téměř celoročního provozu a skutečnosti, že nebude nutná každoroční montáž a demontáž. Původní plán byl umístit curlingové dráhy v ulici Drobného. „Tato varianta se ale ukázala jako problematická, objekt by kvůli novému využití musel projít rekolaudací,“ popsal radní města Brna pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Následovat bude jednání s curlingovými kluby o budoucím provozování drah. „Sportoviště bude využito jak pro přípravu členů curlařských klubů v regionu, tak pro veřejnost, která v době konání Zimního olympijského festivalu projevila o tuto nevšední disciplínu obrovský zájem,“ upřesnil Suchý.

Brněnští curlaři patří k nejúspěšnějším v zemi a tvoří základ reprezentačního týmu, který má ambice účasti na zimních olympijských hrách.

Mobilní ledové plochy pro curling město původně zakoupilo pro Zimní olympijský festival pro zvětšení kluziště za Lužánkami.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Herečka Erika Stárková (35) se narodila v Novém Městě na Moravě. Mnoho diváků ji zaregistrovalo díky populárnímu seriálu Most!, ve kterém si zahrála transsexuálku Dášu. Patnáct let žila Erika...
21.09.2019 - 10:30
Z nevyužívaných areálů a brownfiledů nová místa k bydlení a vznik nových pozemků pro stavbu rodinných domů. A jeden společný jmenovatel. Územní plán.
21.09.2019 - 09:10
V Janáčkově divadle v Brně začíná nová sezóna a návštěvníci si hned první premiéru – operu Hoffmannovy povídky – užijí v kompletně renovované budově. Po rekonstrukcích foyer a zázemí dnes dělníci...
20.09.2019 - 20:08
Devět známých i méně známých osobností letos získá Cenu Jihomoravského kraje. Výjimečné persony jižní Moravy zvolili krajští zastupitelé. Mezi oceněnými je například herec Bolek Polívka nebo dráhař...
20.09.2019 - 15:49
Autobus vezl 23 cestující Foto: HZS JMK
Po střetu nákladního vozu a autobusu na ulici Vídeňská jedna cestující zemřela. Nehoda se stala včera odpoledne na tříproudové komunikaci na výjezdu z Brna, která byla během zásahu uzavřena.
20.09.2019 - 09:50
Výstava na Moravském náměstí Foto: MMB
Na Moravském náměstí si od včerejšího dne lidé prohlédnou na dvaadvaceti velkoformátových panelech fotografie, jejichž hlavním tématem je voda a její význam pro společnost.
20.09.2019 - 07:00
Komentáře