Reklama
reklama

Curlingové dráhy v ulici Drobného nebudou

Curlingové dráhy v ulici Drobného? Nikoli. Vedení města Brna zrušilo rozhodnutí předchozích radních a pro umístění ledových ploch zvolili areál Nové Zbrojovky. Další fází budou jednání s curlařskými kluby o provozu curlingových drah.

Variant měla Rada města Brna několik – Pavilon E Veletrhů Brno, Za Lužánkami a areál Nová Zbrojovka. S přihlédnutím k doporučení Odboru školství, mládeže a tělovýchovy zvolila možnost poslední. Její výhody dle radních spočívají v možnosti téměř celoročního provozu a skutečnosti, že nebude nutná každoroční montáž a demontáž. Původní plán byl umístit curlingové dráhy v ulici Drobného. „Tato varianta se ale ukázala jako problematická, objekt by kvůli novému využití musel projít rekolaudací,“ popsal radní města Brna pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý (KDU-ČSL).

Následovat bude jednání s curlingovými kluby o budoucím provozování drah. „Sportoviště bude využito jak pro přípravu členů curlařských klubů v regionu, tak pro veřejnost, která v době konání Zimního olympijského festivalu projevila o tuto nevšední disciplínu obrovský zájem,“ upřesnil Suchý.

Brněnští curlaři patří k nejúspěšnějším v zemi a tvoří základ reprezentačního týmu, který má ambice účasti na zimních olympijských hrách.

Mobilní ledové plochy pro curling město původně zakoupilo pro Zimní olympijský festival pro zvětšení kluziště za Lužánkami.

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Foto z loňského ročníku Foto: MMB
Po stopách vládců, osobností s tragickými osudy nebo soch? Nebo raději na prohlídku vnitrobloků či bývalých dělnických kolonií? Turistické informační centrum vyzvalo Brňany, aby si vytvořili vlastní...
25.03.2019 - 19:55
Z důvodu opravy mostů bude od 30. března 2019 uzavřen sjezd z dálnice D1 na 226. kilometru Vyškov-západ. Řidiči jedoucí od Brna mohou sjet z D1 na sjezdu u Marchanic – EXIT 230, Vyškov-východ.
25.03.2019 - 16:00
Třetím rokem si mohou Brňané zažádat o dotaci na roční elektronickou šalinkartu ve výši 1 425 korun. Loni si o ni zažádalo 33 025 občanů. Letos zatím 20 970.
25.03.2019 - 12:02
Poničené toalety Foto: PČR JMK
Rozbitá toaleta v čekárně lékaře v Králově Poli zůstala v pátek odpoledne po návštěvě mladého muže. Strážníky požádala prostřednictvím linky 156 o pomoc zdravotní sestra, která si nevěděla s...
25.03.2019 - 08:00
Galerie s obchody, restaurace, rakouský konzulát nebo kanceláře. Prostory dlouhá léta zející prázdnotou opět zaplaví ruch a život.
24.03.2019 - 07:24
Běh Lužánkami Foto: Centrum news
Na své si tento víkend přijdou příznivci sportu. Dnes si běžci porovnají své síly v již tradičním závodu Běh Lužánkami. Do neděle se navíc v plaveckém stadionu Lužánky koná Evropský pohár ve vodním...
23.03.2019 - 08:00
Komentáře