Reklama
reklama

Cukrárna v Lužánkách? Možná již brzy

Posedět si v oblíbeném parku s kávou a něčím chutným k tomu. Na tuto možnost se mohou těšit návštěvníci brněnských Lužánek. Město tu v příštím roce plánuje začít se stavbou cukrárny.

Občerstvení, o jehož vzniku se v Brně dlouhodobě hovoří, by mělo vyrůst v bývalém skladovacím objektu u dopravního hřiště.

„V první fázi nabídneme objekt soukromým investorům zároveň k rekonstrukci a následnému provozování. Teprve pokud by se nikdo nepřihlásil, provedeme rekonstrukci na náklady města a už zrenovovaný prostor bude provozovat Veřejná zeleň města Brna, nebo pro něj najdeme soukromého provozovatele,“ popsal plány 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Novinku by v parku uvítali i samotní Brňané. „Určitě tady cukrárna nebo nějaká malá kavárna chybí. My sice bylíme v okolí, ale jezdí sem i spousta maminek třeba z Lesné a vzdálenějších míst a tak by se to hodilo. Určitě i to umístění je dobrý nápad,“ myslí si Karolína Morávková. 

S realizací chce město začít v roce 2021. Náklady by se měly vyšplhat na necelých 7 milionů korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Devítičlenného hloučku před nákupním centrem nedaleko hlavního nádraží si včera večer všimla hlídka městské policie.
22.10.2020 - 16:20
Podle aktuální epidemiologické situace navyšuje FN Brno počty lůžek. Tento týden je kapacita pro covid pozitivní pacienty kolem 150 lůžek, dalších 50 může nemocnice poskytnout během pár dní, pokud...
22.10.2020 - 09:31
Nepříznivý vývoj epidemie koronaviru přiměl městskou policii k výraznému omezení přístupu do svých objektů.
21.10.2020 - 19:53
Nadějné vyhlídky, tak zněl název kreativního úkolu, v rámci něhož osm studentů z Fakulty architektury VUT navrhovalo venkovní altán pro Masarykův onkologický ústav v Brně. Vítězem se nakonec stal...
21.10.2020 - 07:15
Dva případy nezpůsobilé jízdy řešili brněnští strážníci během uplynulého víkendu. V obou případech hrál hlavní roli alkohol.
20.10.2020 - 14:40
Společnost GasNet, provozovatel největší plynárenské distribuční soustavy v České republice, představuje novou vizuální podobu své značky. Název GasNet zůstává. Pod značkou GasNet bude vystupovat...
20.10.2020 - 11:29
Komentáře