Reklama
reklama

Cukrárna v Lužánkách? Možná již brzy

Posedět si v oblíbeném parku s kávou a něčím chutným k tomu. Na tuto možnost se mohou těšit návštěvníci brněnských Lužánek. Město tu v příštím roce plánuje začít se stavbou cukrárny.

Občerstvení, o jehož vzniku se v Brně dlouhodobě hovoří, by mělo vyrůst v bývalém skladovacím objektu u dopravního hřiště.

„V první fázi nabídneme objekt soukromým investorům zároveň k rekonstrukci a následnému provozování. Teprve pokud by se nikdo nepřihlásil, provedeme rekonstrukci na náklady města a už zrenovovaný prostor bude provozovat Veřejná zeleň města Brna, nebo pro něj najdeme soukromého provozovatele,“ popsal plány 1. náměstek primátorky Petr Hladík.

Novinku by v parku uvítali i samotní Brňané. „Určitě tady cukrárna nebo nějaká malá kavárna chybí. My sice bylíme v okolí, ale jezdí sem i spousta maminek třeba z Lesné a vzdálenějších míst a tak by se to hodilo. Určitě i to umístění je dobrý nápad,“ myslí si Karolína Morávková. 

S realizací chce město začít v roce 2021. Náklady by se měly vyšplhat na necelých 7 milionů korun.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Bagrováním původních chodníků začala revitalizace prostoru v centru Řečkovic. Nová podoba Palackého náměstí vyjde Městskou část Brno-Řečkovice a Mokrá Hora na 16 milionů korun.
13.08.2020 - 08:11
Dvacet let seznamuje se životem a vzděláváním nevidomých a těžce slabozrakých dětí i dospělých osob expozice Kultura nevidomých. Její historii od úterý mapuje výstava Jsme tu s vámi již 20 let....
12.08.2020 - 14:05
Na tísňovou linku městské policie se včera odpoledne obrátil pracovník úřadu práce v centru města.
11.08.2020 - 18:56
Pátera Martina Středu, jezuitu, který sehrál klíčovou roli při obraně Brna před Švédy, připomene socha. Ta bude odhalena před kostelem Nanebevzetí Panny Marie v rámci festivalu Den Brna.
11.08.2020 - 12:29
Pozornost ženy upoutalo barevné klubko ukryté ve vysoké trávě nedaleko bytového domu v Bystrci. Když přišla blíž, uviděla asi dvoumetrového hada.
11.08.2020 - 08:12
Ještě 4 dny mohou ti, kdo splňují podmínky vládního programu COVID – Nájemné, požádat v jihomoravské metropoli o prominutí nájmu nebytových prostor.
10.08.2020 - 17:08
Komentáře