Reklama
reklama

CS EXPO 2018 a sportoviště za Lužánkami získaly dotace

Podporu projektu CS EXPO 2018 a investiční dotace pro městskou společnost STAREZ-SPORT schválili zastupitelé na svém zasedání. Výstava se bude konat na brněnském výstavišti.

Výstavu CS EXPO 2018 bude hostit především areál brněnského výstaviště, které příští rok oslaví své devadesáté narozeniny. Celá výstava má připomenout 100. výročí založení Československé republiky. Osud celé akce však závisí na projednání a podpoře české a slovenské vlády. Na předpokládaném rozpočtu 150 milionů korun se bude podílet i město Brno a to 50 miliony korun. 

Zastupitelé rovněž schválili dotaci 1,8 milionu korun na dovybavení areálu nového sportoviště za Lužánkami, kde se od 9. do 17. června konal evropský šampionát v malé kopané. Travnatý koberec od Asociace malého fotbalu ČR získal STAREZ-SPORT. Dotace by měla posloužit na dovybavení areálu, kontrétně na nové tribuny pro 100 diváků, osvětlení, mantinely, střídačky a další zabezpečení areálu. Umělý travnatý koberec a další zázemí bude možné v budoucnu přesunout i do Pisárek do areálu koupaliště Riviéra, pokud za Lužánkami začne výstavba hokejového stadionu. 

Na podzim by měly odstartovat opravy koupaliště na Riviéře, které rovněž spravuje STAREZ-SPORT. Předpokládaná cena je 214 milionů korun. Přesnější částka bude známa až po výběrovém řízení. Ze současných tří bazénů prosakuje značné množství vody. Nově by tak měly být pokryty nerezovou vanou. Pro větší komfort návštěvníků by měl být areál doplněn o další prvky pro relaxaci. 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Komentáře