Reklama
reklama

CS EXPO 2018 a sportoviště za Lužánkami získaly dotace

Podporu projektu CS EXPO 2018 a investiční dotace pro městskou společnost STAREZ-SPORT schválili zastupitelé na svém zasedání. Výstava se bude konat na brněnském výstavišti.

Výstavu CS EXPO 2018 bude hostit především areál brněnského výstaviště, které příští rok oslaví své devadesáté narozeniny. Celá výstava má připomenout 100. výročí založení Československé republiky. Osud celé akce však závisí na projednání a podpoře české a slovenské vlády. Na předpokládaném rozpočtu 150 milionů korun se bude podílet i město Brno a to 50 miliony korun. 

Zastupitelé rovněž schválili dotaci 1,8 milionu korun na dovybavení areálu nového sportoviště za Lužánkami, kde se od 9. do 17. června konal evropský šampionát v malé kopané. Travnatý koberec od Asociace malého fotbalu ČR získal STAREZ-SPORT. Dotace by měla posloužit na dovybavení areálu, kontrétně na nové tribuny pro 100 diváků, osvětlení, mantinely, střídačky a další zabezpečení areálu. Umělý travnatý koberec a další zázemí bude možné v budoucnu přesunout i do Pisárek do areálu koupaliště Riviéra, pokud za Lužánkami začne výstavba hokejového stadionu. 

Na podzim by měly odstartovat opravy koupaliště na Riviéře, které rovněž spravuje STAREZ-SPORT. Předpokládaná cena je 214 milionů korun. Přesnější částka bude známa až po výběrovém řízení. Ze současných tří bazénů prosakuje značné množství vody. Nově by tak měly být pokryty nerezovou vanou. Pro větší komfort návštěvníků by měl být areál doplněn o další prvky pro relaxaci. 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře