Reklama
reklama

CS EXPO 2018 a sportoviště za Lužánkami získaly dotace

Podporu projektu CS EXPO 2018 a investiční dotace pro městskou společnost STAREZ-SPORT schválili zastupitelé na svém zasedání. Výstava se bude konat na brněnském výstavišti.

Výstavu CS EXPO 2018 bude hostit především areál brněnského výstaviště, které příští rok oslaví své devadesáté narozeniny. Celá výstava má připomenout 100. výročí založení Československé republiky. Osud celé akce však závisí na projednání a podpoře české a slovenské vlády. Na předpokládaném rozpočtu 150 milionů korun se bude podílet i město Brno a to 50 miliony korun. 

Zastupitelé rovněž schválili dotaci 1,8 milionu korun na dovybavení areálu nového sportoviště za Lužánkami, kde se od 9. do 17. června konal evropský šampionát v malé kopané. Travnatý koberec od Asociace malého fotbalu ČR získal STAREZ-SPORT. Dotace by měla posloužit na dovybavení areálu, kontrétně na nové tribuny pro 100 diváků, osvětlení, mantinely, střídačky a další zabezpečení areálu. Umělý travnatý koberec a další zázemí bude možné v budoucnu přesunout i do Pisárek do areálu koupaliště Riviéra, pokud za Lužánkami začne výstavba hokejového stadionu. 

Na podzim by měly odstartovat opravy koupaliště na Riviéře, které rovněž spravuje STAREZ-SPORT. Předpokládaná cena je 214 milionů korun. Přesnější částka bude známa až po výběrovém řízení. Ze současných tří bazénů prosakuje značné množství vody. Nově by tak měly být pokryty nerezovou vanou. Pro větší komfort návštěvníků by měl být areál doplněn o další prvky pro relaxaci. 

Autor: 
Anna - Marie Herzigová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře