Reklama
reklama

Cizinka přišla na ulici o 65 tisíc. Policie varuje před brněnskými kapsáři

Nepozornosti dvou žen využili v úterý v dopoledních hodinách kapsáři. V prvním případě si zatím neznámý pachatel vyhlídl cizinku, která procházela středem města Brna, a v nestřeženém okamžiku rozepnul hlavní kapsu u batohu, ze kterého odcizil peněženku s hotovostí pětašedesát tisíc korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Ve druhém případě přišla o peněženku žena, která cestovala tramvají mezi zastávkami Pionýrská a Nové Sady v Brně. Kapsář peněženku vytáhl z její kabelky, kterou měla zavěšenou na levém předloktí.

Anonymita velkého města, množství lidí, kteří nevěnují pozornost svým věcem nebo také lhostejnost kolemjdoucích, to jsou často aspekty, které využívají pachatelé krádeží. Z těchto důvodů patří krádeže obecně k nejrozšířenější trestné činnosti páchané ve velkých městech.

"Prevence by ovšem měla v první řadě vycházet od samotných občanů, kteří často nevěnují svým osobním věcem dostatečnou pozornost. Nejčastěji policie řeší kapesní krádeže a krádeže na osobách, ke kterým dochází zejména v místech s velkou koncentrací lidí, jako jsou obchodní domy, dopravní prostředky, eskalátory ve městě atd.," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

V těchto případech policie radí zejména:

  • Věnovat dostatečnou pozornost kabelkám, batohům i peněženkám v zadních kapsách kalhot. Peněženky raději nenosit ve svrchních kapsách a v žádném případě ne viditelně.
  • Peníze a doklady je vhodnější nosit odděleně.
  • Lidé by měli být obezřetní při nákupech v obchodech, kde jsou zaměstnáni výběrem zboží. Stačí na moment ztratit přehled a snadno přijdou o své cennosti a peníze. Z tohoto důvodu je naprosto nevhodné odkládat kabelky do nákupních vozíků.
  • Na riziko krádeží je třeba myslet i při návštěvě barů a diskoték. Zábava je často v plném proudu a volně odložené kabelky a mobilní telefony bez dozoru je možné vidět na každém rohu.
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
V Brně se poprvé představí ohňostroje z Norska a Filipín Foto: Centrum news
Letošní ročník populárního ohňostrojného festivalu Ignis Brunensis čekají novinky. Světová soutěž připomene jubilea brněnských univerzit a poprvé se na ní představí pyrotechnici z Filipín, kteří...
22.03.2019 - 20:04
Arnoldovu vilu čeká rekonstrukce Foto: MMB
Na směně pozemků, která byla poslední překážkou k podání žádosti o dotaci na obnovení Arnoldovy vily, se tento týden dohodlo město a Akademie věd. Díky tomu se Brno tento rok bude moci ucházet o...
22.03.2019 - 13:13
Vítání jara Foto: ZOO Brno
Zoologická zahrada v Brně přivítá jaro programem pro děti. Akce s dílničkami nebo komentovanými prohlídkami se uskuteční v sobotu 23. března.
22.03.2019 - 08:00
Svou prací se zapsal do brněnských dějin. Díky němu stojí hala Rondo či sportovní hala Vysokého učení technického (VUT). Architekt Ivan Ruller zemřel 25. března loňského roku. Brněnští radní nyní...
21.03.2019 - 15:48
Původní návrh haly za Lužánkami Foto: MMB
Město Brno a Jihomoravský kraj jednají se státem o spolufinancování multifunkční haly v Brně. Zástupci města se minulý týden setkali s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou. Ze strany státu...
21.03.2019 - 13:37
Systém rezidentního parkování se změní Foto: Centrum news
Parkování v Brně se změní. Od podzimu bude město rozděleno na tři zóny. Regulace bude platit v pracovní dny a na určitém území jen v noci. Dělení na rezidenty a abonenty zůstává. Předplatné na...
21.03.2019 - 05:00
Komentáře