Reklama
reklama

Cizinka přišla na ulici o 65 tisíc. Policie varuje před brněnskými kapsáři

Nepozornosti dvou žen využili v úterý v dopoledních hodinách kapsáři. V prvním případě si zatím neznámý pachatel vyhlídl cizinku, která procházela středem města Brna, a v nestřeženém okamžiku rozepnul hlavní kapsu u batohu, ze kterého odcizil peněženku s hotovostí pětašedesát tisíc korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Ve druhém případě přišla o peněženku žena, která cestovala tramvají mezi zastávkami Pionýrská a Nové Sady v Brně. Kapsář peněženku vytáhl z její kabelky, kterou měla zavěšenou na levém předloktí.

Anonymita velkého města, množství lidí, kteří nevěnují pozornost svým věcem nebo také lhostejnost kolemjdoucích, to jsou často aspekty, které využívají pachatelé krádeží. Z těchto důvodů patří krádeže obecně k nejrozšířenější trestné činnosti páchané ve velkých městech.

"Prevence by ovšem měla v první řadě vycházet od samotných občanů, kteří často nevěnují svým osobním věcem dostatečnou pozornost. Nejčastěji policie řeší kapesní krádeže a krádeže na osobách, ke kterým dochází zejména v místech s velkou koncentrací lidí, jako jsou obchodní domy, dopravní prostředky, eskalátory ve městě atd.," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

V těchto případech policie radí zejména:

  • Věnovat dostatečnou pozornost kabelkám, batohům i peněženkám v zadních kapsách kalhot. Peněženky raději nenosit ve svrchních kapsách a v žádném případě ne viditelně.
  • Peníze a doklady je vhodnější nosit odděleně.
  • Lidé by měli být obezřetní při nákupech v obchodech, kde jsou zaměstnáni výběrem zboží. Stačí na moment ztratit přehled a snadno přijdou o své cennosti a peníze. Z tohoto důvodu je naprosto nevhodné odkládat kabelky do nákupních vozíků.
  • Na riziko krádeží je třeba myslet i při návštěvě barů a diskoték. Zábava je často v plném proudu a volně odložené kabelky a mobilní telefony bez dozoru je možné vidět na každém rohu.
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře