Reklama
reklama

Cizinka přišla na ulici o 65 tisíc. Policie varuje před brněnskými kapsáři

Nepozornosti dvou žen využili v úterý v dopoledních hodinách kapsáři. V prvním případě si zatím neznámý pachatel vyhlídl cizinku, která procházela středem města Brna, a v nestřeženém okamžiku rozepnul hlavní kapsu u batohu, ze kterého odcizil peněženku s hotovostí pětašedesát tisíc korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Ve druhém případě přišla o peněženku žena, která cestovala tramvají mezi zastávkami Pionýrská a Nové Sady v Brně. Kapsář peněženku vytáhl z její kabelky, kterou měla zavěšenou na levém předloktí.

Anonymita velkého města, množství lidí, kteří nevěnují pozornost svým věcem nebo také lhostejnost kolemjdoucích, to jsou často aspekty, které využívají pachatelé krádeží. Z těchto důvodů patří krádeže obecně k nejrozšířenější trestné činnosti páchané ve velkých městech.

"Prevence by ovšem měla v první řadě vycházet od samotných občanů, kteří často nevěnují svým osobním věcem dostatečnou pozornost. Nejčastěji policie řeší kapesní krádeže a krádeže na osobách, ke kterým dochází zejména v místech s velkou koncentrací lidí, jako jsou obchodní domy, dopravní prostředky, eskalátory ve městě atd.," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

V těchto případech policie radí zejména:

  • Věnovat dostatečnou pozornost kabelkám, batohům i peněženkám v zadních kapsách kalhot. Peněženky raději nenosit ve svrchních kapsách a v žádném případě ne viditelně.
  • Peníze a doklady je vhodnější nosit odděleně.
  • Lidé by měli být obezřetní při nákupech v obchodech, kde jsou zaměstnáni výběrem zboží. Stačí na moment ztratit přehled a snadno přijdou o své cennosti a peníze. Z tohoto důvodu je naprosto nevhodné odkládat kabelky do nákupních vozíků.
  • Na riziko krádeží je třeba myslet i při návštěvě barů a diskoték. Zábava je často v plném proudu a volně odložené kabelky a mobilní telefony bez dozoru je možné vidět na každém rohu.
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře