Reklama
reklama

Cizinka přišla na ulici o 65 tisíc. Policie varuje před brněnskými kapsáři

Nepozornosti dvou žen využili v úterý v dopoledních hodinách kapsáři. V prvním případě si zatím neznámý pachatel vyhlídl cizinku, která procházela středem města Brna, a v nestřeženém okamžiku rozepnul hlavní kapsu u batohu, ze kterého odcizil peněženku s hotovostí pětašedesát tisíc korun.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga

Ve druhém případě přišla o peněženku žena, která cestovala tramvají mezi zastávkami Pionýrská a Nové Sady v Brně. Kapsář peněženku vytáhl z její kabelky, kterou měla zavěšenou na levém předloktí.

Anonymita velkého města, množství lidí, kteří nevěnují pozornost svým věcem nebo také lhostejnost kolemjdoucích, to jsou často aspekty, které využívají pachatelé krádeží. Z těchto důvodů patří krádeže obecně k nejrozšířenější trestné činnosti páchané ve velkých městech.

"Prevence by ovšem měla v první řadě vycházet od samotných občanů, kteří často nevěnují svým osobním věcem dostatečnou pozornost. Nejčastěji policie řeší kapesní krádeže a krádeže na osobách, ke kterým dochází zejména v místech s velkou koncentrací lidí, jako jsou obchodní domy, dopravní prostředky, eskalátory ve městě atd.," uvedla policejní mluvčí Petra Hrůzová.

V těchto případech policie radí zejména:

  • Věnovat dostatečnou pozornost kabelkám, batohům i peněženkám v zadních kapsách kalhot. Peněženky raději nenosit ve svrchních kapsách a v žádném případě ne viditelně.
  • Peníze a doklady je vhodnější nosit odděleně.
  • Lidé by měli být obezřetní při nákupech v obchodech, kde jsou zaměstnáni výběrem zboží. Stačí na moment ztratit přehled a snadno přijdou o své cennosti a peníze. Z tohoto důvodu je naprosto nevhodné odkládat kabelky do nákupních vozíků.
  • Na riziko krádeží je třeba myslet i při návštěvě barů a diskoték. Zábava je často v plném proudu a volně odložené kabelky a mobilní telefony bez dozoru je možné vidět na každém rohu.
Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Riviéra Foto: Centrum news
Pro letošní sezonu chystá brněnské koupaliště Riviéra novinky. Přibudou například dvě venkovní kabinky, lehátka a devět párty stanů pro oddech ve stínu. Mění se také vstupné. Nyní vyjde dospělého...
22.05.2019 - 07:00
Muž z Blanska z okna v ulici Bezručova vyskočil dnes o půl šesté ráno. Zdravotníci se jej pokusili resuscitovat. Neúspěšně.
21.05.2019 - 19:40
Brněnské koupaliště Riviéra letos pro návštěvníky chystá řadu novinek – přibudou například dvě venkovní převlékací kabinky, nová lehátka a devět stanů sloužících pro oddech ve stínu. Rozšířila se i...
21.05.2019 - 15:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Majitelé rodinného domku v Šitbořicích vykopali v předzahrádce munici. Pyrotechnik potvrdil, že jde o dělostřeleckou minu z druhé světové války. Na místě ji odpálil.
21.05.2019 - 06:00
Radní Jihomoravského kraje odklepli opravy mostů přes náhon a přes řeku Svitavu v ulici Fryčajova v Brně a rekonstrukci půlkilometrového úseku silnice ve Valtrovicích na Znojemsku. Práce podle...
20.05.2019 - 19:47
Zastávka v Modřicích je prázdná, lidé raději čekají venku Foto: Centrum news
Smrad a špína. Tak by se dal popsat stav čekárny na konečné zastávce tramvaje číslo 2 Modřice, smyčka. Stovky cestujících denně tam čeká na navazující spoj. Sednout si do čekárny se ale odváží...
20.05.2019 - 17:33
Komentáře