Reklama
reklama

Chtěli si vydělat peníze v čokoládovně v Rakousku, místo toho o ně přišli

Dva muži a dvě ženy z obcí na Znojemsku měli společný zájem - pracovat v Rakousku. Na slovenských internetových stránkách je v prvních dnech letošního roku zaujala na pohled skvělá nabídka. Výdělek v továrně na čokoládu ve Vídni s třísměnným provozem a platem tři tisíce euro. Zatelefonovali na uvedené číslo a začali domlouvat podmínky. Jakmile však poslali peníze, webové stránky přestaly existovat a už se jim nikdo neozval.

Nástup do továrny na čokoládu byl možný do dvou týdnů po splnění podmínek. Kdo by se nětěšil a nesnažil se je splnit co nejdříve? Každý přece zná Karlíka a továrnu na čokoládu. Ovšem, tahle situace moc pohádkově pro dva muže a dvě ženy ze Znojemska nedopadla. 

Jakmile zatelefonovali na uvedené číslo, začali vyřizovat dané instrukce. Na konkrétní e-mailovou adresu zaslali kopie svých dokladů  a osobní údaje. Zatím nic nevypadalo podezřele, obratem totiž obdrželi formuláře smluv o zprostředkování práce a personální služby. 

Po přijetí smluv a formulářů ale nastala první neobvyklá věc. Za jejich vyřízení měl každý z nich zaplatit 6 700 korun a dalších padesát euro za to, že slíbenou práci nedostane nikdo jiný. "Zprostředkovatel s nimi komunikoval vždy telefonem nebo prostřednictvím elektronické pošty," uvedla tisková mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. 

Zájemci se do Rakouska těšili, proto vyplněné formuláře, smlouvy i peníze poslali. Jakmile ale virtuální inzerent obdržel peníze, přestal s nimi komunikovat. "Telefon má nedostupný a internetové stránky již neexistují. Nyní se obrátili na policii, protože mají podezření, že naletěli podvodníkovi," uvedla Drahokoupilová. 

Neznámé osobě tedy poslali dohromady skoro třicet tisíc korun a žádnou práci nemají. 

"V souvislosti s tímto případem varujeme občany a nabádáme k větší obezřetnosti. Nekopírujte svoje doklady, nedávejte je ani k nahlédnutí zcela neznámým osobám a už vůbec je nikam neodesílejte. Nedávejte šanci podvodníkům a zlodějům, aby se snadno zmocnili vašich peněz. Buďte opatrní!" dodává nakonec Lenka Drahokoupilová. 

Zdroj: pčr

Autor: 
návštěvník
Aktuálně
Různorodé zboží v ceně přes tři a půl tisíce korun údajně provezl kolem pokladen líšeňského supermarketu třiatřicetiletý muž.
29.09.2020 - 07:29
Jedni patří k jejich zastáncům a hojně je využívají, druzí by je nejraději nechali z města, a především z chodníků a silnic zmizet pryč. O čem je řeč? Přece o sdílených elektrokoloběžkách!
28.09.2020 - 08:16
Brněnské noční rozjezdy slaví letos v září 20 let provozu. Kořeny systému, kterým se inspirovala řada českých i evropských měst, však sahají až do 40. let minulého století. Dnes se každou půlhodinu...
26.09.2020 - 08:26
Zachránit čerstvě narozenou samičku divočáka se letos podařilo odchytáři brněnské městské policie Pavlu Antonínovi. Strážník ji během své služby našel u Brněnské přehrady, kde pobíhala ještě s...
25.09.2020 - 14:37
ČEZ po několika letech sníží cenu elektřiny pro fixované i nefixované produkty. Výrazná sleva čeká na české domácnosti u ČEZ i v případě plynu.
25.09.2020 - 07:01
Plastový pytel a v něm plastový odpad – ten dokáží tři studenti architektury z Fakulty stavební VUT proměnit za pár hodin v užitečný doplněk. Barevné plastové desky pak budí dojem abstraktních maleb...
24.09.2020 - 09:53
Komentáře