Reklama
reklama

Chantal Poullain pokřtí nové album Chansons v Divadle Bolka Polívky

Oblíbená a respektovaná herečka Chantal Poullain se neméně výrazně profiluje také jako zpěvačka. Po letech příprav vydala nové album Chansons, které pokřtí během svého koncertu v brněnském Divadle Bolka Polívky v sobotu 25. března od 19 hodin.

Hluboko posazený hlas, uchu lahodící francouzština, jazzové trio pod vedením saxofonisty Štěpána Markoviče, s Ondřejem Kabrnou u klavíru a Janem Kořínkem hrajícím na kontrabas  – to jsou atributy charakterizující hudební svět Chantal Poullain.

S osobitým šarmem zpívá jednak vlastní písně, ale zejména tradiční francouzské šansony. Koncert moderuje svou svéráznou češtinou a každým slovem, tónem šíří pozitivní energii a pohodu. Stačí se zaposlouchat a rázem se v myšlenkách ocitnete v útulném pařížském baru, daleko od spěchu a shonu…

Otázky na Chantal Poullain

Jak dlouho vznikalo Vaše nové CD?

Jsem perfekcionistka, takže se rodilo hrozně dlouho! Nikdo netlačil na pilu, všechno šlo vše velmi pozvolna. Nejprve vznikla studiová verze, se kterou jsem nebyla úplně spokojená. V klidu jsme pak vytvořili verzi druhou, s nefalšovanými francouzskými šansony, které jsem doplnila o své texty. Nešlo o to, natočit rychle CD nebo napsat knihu, ale chtěla jsem tomu věnovat dostatek času, abych vytvořila to nejlepší. Nové CD je pro mne důležité, protože tu zůstane, i kdyby se cokoliv stalo.

Jaká témata na CD nalezneme?

No, o čem je šanson? Šanson je, a možná to bude znít jako kýč, hlavně o lásce. Písnička Carrousel je třeba o spojení lásky a bláznovství, které má člověk občas v hlavě. Šansony jsou ale také o zoufalství – píseň J´suis dans la déche je o tom, že člověk se může ze dne na den dostat do neznámé situace a může být hvězda, může mít peníze a moc, ale druhý den může o to všechno přijít. Písničky na CD píšu ve francouzštině a vždy k nim krátce připisuji jejich obsah. Na koncertech ale komunikuji hlavně s publikem, kde mluvím o tom, jakým způsobem jsou dané písně a témata spojeny s mým životem, nebo co mě inspirovalo při jejich vzniku. To mě na koncertech hrozně baví – ten kontakt s lidmi je pro mě strašně moc důležitý. Vždy záleží jen na lidech a jejich citech. Doufám, že cokoliv z toho, co dělám – ať už je to zpěv nebo divadlo, že to někomu může pomoci.

Co Vás na koncertování nejvíce baví?

To, že můžu něco dát. Ale taky mě baví být se svými muzikanty, protože jsme skvělá partička, bez které bych se neobešla. Mám ráda cestování, takže mě baví i ten kočovný život - miluju, když třeba zajíždíme i do těch nejmenších vesnic.

Jaký vztah máte k Divadlu Bolka Polívky?

Je to kus mého života. Stála jsem u jeho narození, a tak mi přijde přirozený, že hraju právě tam a ne jinde! Kdysi jsem hostovala v Redutě na Zelném trhu a měla jsem zvláštní pocit, že hraju v Redutě a přitom kousek vedle je divadlo Polívky. Život mi vždy přinesl zajímavé okamžiky a šel tam, kam měl jít. A myslím, že vše má svůj důvod. Mám štěstí, a jsem pyšná, že hraju u Bolka Polívky. Jsem přesvědčená, že to tak má být. Jsem tam šťastná.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Komentáře