Reklama
reklama

Chantal Poullain pokřtí nové album Chansons v Divadle Bolka Polívky

Oblíbená a respektovaná herečka Chantal Poullain se neméně výrazně profiluje také jako zpěvačka. Po letech příprav vydala nové album Chansons, které pokřtí během svého koncertu v brněnském Divadle Bolka Polívky v sobotu 25. března od 19 hodin.

Hluboko posazený hlas, uchu lahodící francouzština, jazzové trio pod vedením saxofonisty Štěpána Markoviče, s Ondřejem Kabrnou u klavíru a Janem Kořínkem hrajícím na kontrabas  – to jsou atributy charakterizující hudební svět Chantal Poullain.

S osobitým šarmem zpívá jednak vlastní písně, ale zejména tradiční francouzské šansony. Koncert moderuje svou svéráznou češtinou a každým slovem, tónem šíří pozitivní energii a pohodu. Stačí se zaposlouchat a rázem se v myšlenkách ocitnete v útulném pařížském baru, daleko od spěchu a shonu…

Otázky na Chantal Poullain

Jak dlouho vznikalo Vaše nové CD?

Jsem perfekcionistka, takže se rodilo hrozně dlouho! Nikdo netlačil na pilu, všechno šlo vše velmi pozvolna. Nejprve vznikla studiová verze, se kterou jsem nebyla úplně spokojená. V klidu jsme pak vytvořili verzi druhou, s nefalšovanými francouzskými šansony, které jsem doplnila o své texty. Nešlo o to, natočit rychle CD nebo napsat knihu, ale chtěla jsem tomu věnovat dostatek času, abych vytvořila to nejlepší. Nové CD je pro mne důležité, protože tu zůstane, i kdyby se cokoliv stalo.

Jaká témata na CD nalezneme?

No, o čem je šanson? Šanson je, a možná to bude znít jako kýč, hlavně o lásce. Písnička Carrousel je třeba o spojení lásky a bláznovství, které má člověk občas v hlavě. Šansony jsou ale také o zoufalství – píseň J´suis dans la déche je o tom, že člověk se může ze dne na den dostat do neznámé situace a může být hvězda, může mít peníze a moc, ale druhý den může o to všechno přijít. Písničky na CD píšu ve francouzštině a vždy k nim krátce připisuji jejich obsah. Na koncertech ale komunikuji hlavně s publikem, kde mluvím o tom, jakým způsobem jsou dané písně a témata spojeny s mým životem, nebo co mě inspirovalo při jejich vzniku. To mě na koncertech hrozně baví – ten kontakt s lidmi je pro mě strašně moc důležitý. Vždy záleží jen na lidech a jejich citech. Doufám, že cokoliv z toho, co dělám – ať už je to zpěv nebo divadlo, že to někomu může pomoci.

Co Vás na koncertování nejvíce baví?

To, že můžu něco dát. Ale taky mě baví být se svými muzikanty, protože jsme skvělá partička, bez které bych se neobešla. Mám ráda cestování, takže mě baví i ten kočovný život - miluju, když třeba zajíždíme i do těch nejmenších vesnic.

Jaký vztah máte k Divadlu Bolka Polívky?

Je to kus mého života. Stála jsem u jeho narození, a tak mi přijde přirozený, že hraju právě tam a ne jinde! Kdysi jsem hostovala v Redutě na Zelném trhu a měla jsem zvláštní pocit, že hraju v Redutě a přitom kousek vedle je divadlo Polívky. Život mi vždy přinesl zajímavé okamžiky a šel tam, kam měl jít. A myslím, že vše má svůj důvod. Mám štěstí, a jsem pyšná, že hraju u Bolka Polívky. Jsem přesvědčená, že to tak má být. Jsem tam šťastná.

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře