Reklama
reklama

Cestu tramvají lidem zpestří domácí i zahraniční hudebníci

V rámci festivalu Meeting Brno se uskuteční jedinečná akce umělkyně Kateřiny Šedé: Šalina Music Tour. Cestující vybraných tramvajových linek tak budou mít v následujících dvou dnech jedinečnou příležitost zažít vystoupení hudebníků přímo v tramvaji.

Ve středu 24. května a ve čtvrtek 25. května se budou brněnskou městskou hromadnou dopravou pohybovat desítky hudebních interpretů z Moravy, Čech, Slovenska, Rakouska, Německa, Ukrajiny a dalších zemí. Ojedinělou akci v rámci festivalu Meeting Brno organizuje mezinárodně uznávaná výtvarnice Kateřina Šedá ve spolupráci s Dopravním podnikem. Na vybraných tramvajových linkách vystoupí jednotlivci i celé skupiny a hudba bude znít vždy 90 minut, a to od 10:00, 13:00 a 17:00.

Kateřina Šedá pozvala do Brna tuzemské i zahraniční interprety vycházející z nejrůznějších hudebních tradic, kteří budou hrát cestujícím během dne v tramvajích a večer pak na společném open-air koncertu na Moravském náměstí. Podle provozního ředitele Jana Seitla vystřídají hudebníci všechny tramvajové linky a zároveň dodává, že akce nijak nenaruší běžný provoz MHD.

V tramvajích vystoupí: Urband / Gogodzy Ganski / Kubíci – Horňácká cimbálová muzika / De La Negra / Samčo, brat dážďoviek / Květy / Mário Bihári & Adam Pospíšil / Doreen Kutzke & Therese Marcinkiewicz / Horváthovci (Cimbálová muzika Milana Horvátha) / Josef Krajčovič / Pressburger Klezmer Band / Julie Anastassiou, Mieze Medusa & Christian Recklies / Petr Váša / TBeeGirls / Cimbálová muzika Pajtáš / Inženýr Vladimír / eLiška / Valentýna & David Polhošovi / Dáša Fon Fľaša / Tabasker a další.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Dvoumetrová kraslice Foto: Centrum news/ Pavel Podešva
Dar od chorvatským umělců v podobě dvoumetrové kraslice stojí od dnešního dne na náměstí Svobody. Obří kraslici zdobenou brněnskými symboly městu předala chorvatská velvyslankyně Ines Troha. K vidění...
23.03.2018 - 18:00
FN v Bohunicích Foto: Centrum news
Fakultní nemocnice u sv. Anny, ale také Fakultní nemocnice v Bohunicích, Dětská nemocnice a Porodnice na Obilním trhu ruší od soboty 24. března zákaz návštěv pacientů.
23.03.2018 - 14:32
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Mladá dívka z Hodonínska se stala obětí vydírání. Nejprve jí kamarád vyhrožoval tím, že pokud mu dívka nepošle nahé fotky, vyzradí jejich občasný intimní vztah. Žádal si jich ale víc a víc.
23.03.2018 - 12:07
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Komentáře