Reklama
reklama

Cestu tramvají lidem zpestří domácí i zahraniční hudebníci

V rámci festivalu Meeting Brno se uskuteční jedinečná akce umělkyně Kateřiny Šedé: Šalina Music Tour. Cestující vybraných tramvajových linek tak budou mít v následujících dvou dnech jedinečnou příležitost zažít vystoupení hudebníků přímo v tramvaji.

Ve středu 24. května a ve čtvrtek 25. května se budou brněnskou městskou hromadnou dopravou pohybovat desítky hudebních interpretů z Moravy, Čech, Slovenska, Rakouska, Německa, Ukrajiny a dalších zemí. Ojedinělou akci v rámci festivalu Meeting Brno organizuje mezinárodně uznávaná výtvarnice Kateřina Šedá ve spolupráci s Dopravním podnikem. Na vybraných tramvajových linkách vystoupí jednotlivci i celé skupiny a hudba bude znít vždy 90 minut, a to od 10:00, 13:00 a 17:00.

Kateřina Šedá pozvala do Brna tuzemské i zahraniční interprety vycházející z nejrůznějších hudebních tradic, kteří budou hrát cestujícím během dne v tramvajích a večer pak na společném open-air koncertu na Moravském náměstí. Podle provozního ředitele Jana Seitla vystřídají hudebníci všechny tramvajové linky a zároveň dodává, že akce nijak nenaruší běžný provoz MHD.

V tramvajích vystoupí: Urband / Gogodzy Ganski / Kubíci – Horňácká cimbálová muzika / De La Negra / Samčo, brat dážďoviek / Květy / Mário Bihári & Adam Pospíšil / Doreen Kutzke & Therese Marcinkiewicz / Horváthovci (Cimbálová muzika Milana Horvátha) / Josef Krajčovič / Pressburger Klezmer Band / Julie Anastassiou, Mieze Medusa & Christian Recklies / Petr Váša / TBeeGirls / Cimbálová muzika Pajtáš / Inženýr Vladimír / eLiška / Valentýna & David Polhošovi / Dáša Fon Fľaša / Tabasker a další.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Dva náctiletí mladíci se rozhodli kvůli penězům napadnout dva muže na ulici Bašty. Jednoho z nich udeřili pěstí, až kvůli ráně upadl na zem. Následně mu surově dupli na hlavu. Nyní jim hrozí až...
17.09.2018 - 13:54
Janáčkovo kulturní centrum Foto: MMB, Konior Studio
Patrně nejlepší koncertní sál ve střední Evropě. Tak se mluví o Janáčkově kulturním centru s kapacitou třináct set lidí a dvě stě místnostmi.Projekční tým v pátek představil návrh centra, které by...
17.09.2018 - 07:00
Komentáře