Reklama
reklama

Černou Horu čeká únik z dopravního pekla. Uzavřený most částečně zprovozní

Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což umožní řidičům jednosměrný provoz.

Malý městys na Blanensku zažívá poslední dobou dopravní nápor. Ulicemi zde projedou tisícovky aut denně, které objíždí uzavřený most na frekventované silnici mezi Brnem a Svitavami. Pro místní se jedná o dopravní horor a radní začali zjišťovat, jak nastalou situaci zlepšit. Nakonec byla schválena varianta, kdy dojde k provizornímu podepření části mostu, čímž na něm bude umožněn jednosměrný provoz na silnici I/43 ve směru Brno-Svitavy. V opačném směru bude zachována objížďka přes městys Černá Hora.

Jihomoravský kraj prosazoval co nejrychlejší podepření mostu tak, aby v jednom směru mohl být provoz zachován a ulehčilo se tak dopravě přes Černou Horu. V tomto týdnu tedy začaly stavební úpravy a zprovoznění mostu by se řidiči měli dočkat 13. září. Částečné zprovoznění mostu však nemění nic na tom, že nejpozději na jaře proběhne jeho demolice a začne se se stavbou nového. V tomto případě budou opět objízdné trasy, zatím však není pevně ujednáno, kudy povedou. Jedná se také o odklonu tranzitní nákladní dopravy, což by dopravní situaci v obcích zatížených objížďkou velmi usnadnilo.  

 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Vánoční trhy začnou v pátek
Jako každý rok, brněnské Vánoce odstartuje slavnostní rozsvícení vánočního stromu na náměstí Svobody. To se letos bude konat v pátek 24. listopadu v 17 hodin.
20.11.2017 - 08:00
V noci na neděli spěchali strážníci do Židenic, aby prověřili oznámení o údajném napadení na zastávce hromadné dopravy.
19.11.2017 - 19:13
Konstrukční i programovací schopnosti středoškoláků prověří oblíbená soutěž Merkur perFEKT Challenge. Mladí studenti téměř ze všech koutů republiky se utkají v úterý 21. listopadu 2017 v montování...
19.11.2017 - 15:00
Rozhodli jste se investovat finanční prostředky a pořídit si byt či dům a následně jej dále pronajímat? Nebo již s pronájmem nemovitosti zkušenosti máte? Pak jistě víte, že právě v případě pronájmu...
19.11.2017 - 08:33
Podle dostupných údajů žije v České republice téměř třetina obyvatel v panelových domech. Blížíte-li se k velkoměstům, již z dálky vás ve většině případů vítá šedá náruč okrajových sídlišť. V žádném...
17.11.2017 - 09:15
Kniha Normalizační Brno
Den boje za svobodu a demokracii a Mezinárodní den studenstva připomene studentský průvod i výstava fotografií normalizačního Brna.
16.11.2017 - 16:43
Komentáře