Reklama
reklama

Černou Horu čeká únik z dopravního pekla. Uzavřený most částečně zprovozní

Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což umožní řidičům jednosměrný provoz.

Malý městys na Blanensku zažívá poslední dobou dopravní nápor. Ulicemi zde projedou tisícovky aut denně, které objíždí uzavřený most na frekventované silnici mezi Brnem a Svitavami. Pro místní se jedná o dopravní horor a radní začali zjišťovat, jak nastalou situaci zlepšit. Nakonec byla schválena varianta, kdy dojde k provizornímu podepření části mostu, čímž na něm bude umožněn jednosměrný provoz na silnici I/43 ve směru Brno-Svitavy. V opačném směru bude zachována objížďka přes městys Černá Hora.

Jihomoravský kraj prosazoval co nejrychlejší podepření mostu tak, aby v jednom směru mohl být provoz zachován a ulehčilo se tak dopravě přes Černou Horu. V tomto týdnu tedy začaly stavební úpravy a zprovoznění mostu by se řidiči měli dočkat 13. září. Částečné zprovoznění mostu však nemění nic na tom, že nejpozději na jaře proběhne jeho demolice a začne se se stavbou nového. V tomto případě budou opět objízdné trasy, zatím však není pevně ujednáno, kudy povedou. Jedná se také o odklonu tranzitní nákladní dopravy, což by dopravní situaci v obcích zatížených objížďkou velmi usnadnilo.  

 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře