Reklama
reklama

Černou Horu čeká únik z dopravního pekla. Uzavřený most částečně zprovozní

Obyvatelé Černé Hory na Blanensku si mohou alespoň částečně oddechnout. Uzavírka frekventovaného mostu, kvůli které městys zažívá dopravní peklo, sice nekončí, ale most bude provizorně podepřen, což umožní řidičům jednosměrný provoz.

Malý městys na Blanensku zažívá poslední dobou dopravní nápor. Ulicemi zde projedou tisícovky aut denně, které objíždí uzavřený most na frekventované silnici mezi Brnem a Svitavami. Pro místní se jedná o dopravní horor a radní začali zjišťovat, jak nastalou situaci zlepšit. Nakonec byla schválena varianta, kdy dojde k provizornímu podepření části mostu, čímž na něm bude umožněn jednosměrný provoz na silnici I/43 ve směru Brno-Svitavy. V opačném směru bude zachována objížďka přes městys Černá Hora.

Jihomoravský kraj prosazoval co nejrychlejší podepření mostu tak, aby v jednom směru mohl být provoz zachován a ulehčilo se tak dopravě přes Černou Horu. V tomto týdnu tedy začaly stavební úpravy a zprovoznění mostu by se řidiči měli dočkat 13. září. Částečné zprovoznění mostu však nemění nic na tom, že nejpozději na jaře proběhne jeho demolice a začne se se stavbou nového. V tomto případě budou opět objízdné trasy, zatím však není pevně ujednáno, kudy povedou. Jedná se také o odklonu tranzitní nákladní dopravy, což by dopravní situaci v obcích zatížených objížďkou velmi usnadnilo.  

 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Začíná období viróz, a ačkoliv jde o nepříjemné onemocnění, většinou jeho léčba nevyžaduje zásah záchranářů a výjezd resuscitačního vozu. Jihomoravští záchranáři přesto evidují desítky hovorů denně...
14.11.2018 - 15:30
V pondělí dopoledne přijali policisté stručné oznámení o tom , že se mezi auty ve Štouračově ulici prochází kůň bez doprovodu.
14.11.2018 - 15:08
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Úřad začne vracet peníze rezidentům, kteří za první auto před změnou ceníku zaplatili 600 korun. Změna se týká druhé vlny parkování. Vrácení peněz je ale podmíněné žádostí.
14.11.2018 - 07:00
Ruské kolo na Moravském náměstí už stojí Foto: Centrum news
Už za deset dní v Brně začne opravdová vánoční atmosféra. Vánoční trhy na čtyřech brněnských náměstí odstartují 23. listopadu, takže intenzivní přípravy na vánoční Brno jsou v plném proudu.
13.11.2018 - 13:58
Koncerty se uskuteční v DRFG aréně Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Legendární kapela Lucie dnes v Ostravě startuje své turné, na kterém zahraje nejen své hity, ale také písničky z nového alba EvoLucie. V Brně bude mít rovnou dva koncerty, které se uskuteční 17. a 18...
13.11.2018 - 06:00
Dělníky vystřídají stánky Foto: MMB
Po několika měsících se otevírá opravené Dominikánské náměstí. Při celkové rekonstrukci byly opraveny všechny inženýrské sítě, proběhl archeologický výzkum, na hotové náměstí pak přibyly stromy a...
12.11.2018 - 19:40
Komentáře