Reklama
reklama

Centrum pro týrané a zneužívané děti v Brně nekončí. Město centru prodloužilo nájemní smlouvu

Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps

Úmrtí v rodině, vážná nemoc, domácí násilí nebo traumatický zážitek z dopravní nehody. To jsou chvíle, kdy potřebujeme pomoc odborníků. V Brně ji už dvacet let zajišťuje nezisková organizace Spondea. V ulici Sýpka v Černých polích zřídila v pronajatých prostorech i Centrum pro týrané a zneužívané děti. Smlouva byla uzavřena jen do konce letošního září. Vedení města Brna smlouvu prodloužilo a zachovalo obecně prospěšné společnosti dosavadní výši nájemného, i přestože se mělo od letošního roku nájemné zvýšit o 134 tisíc ročně.

„Aktivity organizace SPONDEA jsou velmi důležité, protože je jediným nestátním neziskovým zařízením, které poskytuje krizovou pomoc dětem a mladým do šestadvaceti let nejen v Brně, ale v celém Jihomoravském kraji. Kromě poradenských služeb nabízí i program na pomoc osobám nezvládající agresi ve vztazích nebo komplexní služby celé rodině. Zdravé vztahy v rodině a dobrý psychický vývoj dítěte rozhodně musíme ve společnosti podporovat,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pondělní dopoledne se na jihomoravských silnicích neslo ve znamení nehod. V rozmezí tří hodin zasahovali hasiči u šesti dopravních střetů, během kterých se zranilo pět osob a zemřela mladá řidička.
25.05.2020 - 16:14
První návštěvníci mohou po více než dvouměsíční nucené pauze zavítat do jeskyní Moravského krasu, které se veřejnosti otevřely poslední květnové pondělí.
25.05.2020 - 12:52
V brněnských ulicích se mělo podle deklarace, kterou podepsalo město se společností ŠKODA AUTO DigiLab, objevit až 250 elektrických sdílených skútrů BeRider. Plány se však nyní kvůli současné situaci...
25.05.2020 - 07:20
Včerejší střet řidiče s vlakem na železničním přejezdu měl opět fatální následky.
24.05.2020 - 19:54
Kavárna přímo v parku na Moravském náměstí, nová kašna na Dominikánském náměstí nebo socha Gregora Johanna Mendela na náměstí nesoucí jeho jméno? Ani jeden z těchto prvků zatím Brňané na zmíněných...
24.05.2020 - 13:47
Rezidentní parkování se v Brně opět rozroste od 1. června. Původní plány počítaly s rozšířením o čtyři oblasti, kvůli situaci kolem koronaviru se však do systému nyní přidají pouze dvě.
24.05.2020 - 07:20
Komentáře