Reklama
reklama

Centrum pro týrané a zneužívané děti v Brně nekončí. Město centru prodloužilo nájemní smlouvu

Centrum pro týrané a zneužívané děti v ulici Sýpka neskončí. Město organizaci Spondea, která centrum provozuje, prodloužila nájemní smlouvu.
Město centru prodloužilo nájemní smlouvu na dům v ulici Sýpka (na fotce) Foto: Google maps

Úmrtí v rodině, vážná nemoc, domácí násilí nebo traumatický zážitek z dopravní nehody. To jsou chvíle, kdy potřebujeme pomoc odborníků. V Brně ji už dvacet let zajišťuje nezisková organizace Spondea. V ulici Sýpka v Černých polích zřídila v pronajatých prostorech i Centrum pro týrané a zneužívané děti. Smlouva byla uzavřena jen do konce letošního září. Vedení města Brna smlouvu prodloužilo a zachovalo obecně prospěšné společnosti dosavadní výši nájemného, i přestože se mělo od letošního roku nájemné zvýšit o 134 tisíc ročně.

„Aktivity organizace SPONDEA jsou velmi důležité, protože je jediným nestátním neziskovým zařízením, které poskytuje krizovou pomoc dětem a mladým do šestadvaceti let nejen v Brně, ale v celém Jihomoravském kraji. Kromě poradenských služeb nabízí i program na pomoc osobám nezvládající agresi ve vztazích nebo komplexní služby celé rodině. Zdravé vztahy v rodině a dobrý psychický vývoj dítěte rozhodně musíme ve společnosti podporovat,“ uvedl první náměstek primátorky Petr Hladík.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Další z brněnských škol se dočká modernizace – tentokrát je řeč o základní škole Otevřená v Žebětíně. Vznikne zde nový pavilon a stavaři zároveň upraví současnou budovu školy. V případě, že...
16.10.2019 - 18:59
AC/DC, Led Zeppelin, Lynyrd Snynyrd, ZZ Top. Revivaly legend světového rocku zavítají do Brna. Osmnáctý Večer legend se uskuteční v pátek 15. litopadu 2019 tradičně v brněnském Semilasse.
16.10.2019 - 16:00
Fontána se dnes rozsvítí na růžovo Foto: MMB
Každá tisící žena v Česku ročně onemocní rakovinou prsu. To je neúprosná statistika tohoto zhoubného onemocnění. S osvětou a prevencí pomáhá již léta organizace Mamma HELP, která pořádá kampaň Říjen...
16.10.2019 - 12:53
Ukradené šperky Foto: PČR JMK
Zatím neznámý pachatel se za pravého poledne vloupal do rodinného domu v Tuřanech. Rozbil okno a ukradl rodinné šperky. Způsobil škodu za 54 tisíc korun.
16.10.2019 - 06:00
Areál dopravní výchovy a vzdělávání Městské policie Brno na Riviéře se ve dnech 16. a 17. října stane dějištěm Národních dnů prevence.
15.10.2019 - 20:00
Jihomoravský kraj bude mít své zástupce na dětské zimní olympiádě. Ta se uskuteční v Karlovarském kraji ve dnech 19. až 24. ledna 2020. O účasti včera rozhodla krajská rada.
15.10.2019 - 15:38
Komentáře