Reklama
reklama

Centrum Brna žije vínem. Letošní Vínománie nabídne více než 300 vzorků

Degustace a prodej vín z dvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, farmářské produkty a bohatý doprovodný program. Taková bude přehlídka moravských vín na náměstí Svobody v Brně, která potrvá od 15. do 24 června.
kompletní program Vínománie 2017

Cílem akce je především prezentace vinařské tradice moravského kraje a prezentace samotného vína, kterým je moravský kraj pověstný. Na akci bude možnost degustovat vína celkem z jednadvaceti vinařství, přičemž organizátoři sázejí především na menší rodinná vinařství. U každého stánku bude k zakoupení degustační sklenice a za samotnou ochutnávku pak lidé zaplatí od deseti do pětadvaceti korun. Při počtu vinařství by mělo být pro zájemce přichystáno více než tři sta druhů vín.

Na akci nebudou chybět ani stánky s dárkovým a řemeslným zbožím, kdy mohou návštěvníci obdivovat umělecké zpracování dřeva, originální autorské šperky nebo levandulový sortiment. Své místo zaujmou také stánky s občerstvením a oblíbenými farmářskými produkty. Lidé se tak mohou těšit na speciality na grilu, trdelníky a frgály, škvarkové tyčinky, uzenářské a sýrové speciality a také třeba na Hustopečskou mandlovici. Provoz všech stánků bude denně od deseti hodin dopoledne minimálně do večerních osmi hodin. V případě zájmu návštěvníků budou stánky otevřeny maximálně do 22 hodin.

Chybět nebude ani tematicky laděný doprovodný program ve folklórním duchu, který bude probíhat každý den od 15 do 21 hodin. Odpoledne zpestří lidem cimbálová muzika a večer se většinou představí harmonikářka a zpěvačka Tereza Škrháková. Každý den bude připravena tvořivá dílna, ve které si zájemci mohou vyzkoušet drátkování či malování na sklo. Pro děti bude na náměstí přichystán také kolotoč, víkend pak v rámci doprovodného programu zpestří divadelní pohádky. V pátek 23. června bude probíhat Den policie a poslední den akce se lidé mohou těšit na dopravní nostalgii, kdy náměstí kromě vína zaplní i přehlídka historických vozidel. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře