Reklama
reklama

Centrum Brna žije vínem. Letošní Vínománie nabídne více než 300 vzorků

Degustace a prodej vín z dvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, farmářské produkty a bohatý doprovodný program. Taková bude přehlídka moravských vín na náměstí Svobody v Brně, která potrvá od 15. do 24 června.
kompletní program Vínománie 2017

Cílem akce je především prezentace vinařské tradice moravského kraje a prezentace samotného vína, kterým je moravský kraj pověstný. Na akci bude možnost degustovat vína celkem z jednadvaceti vinařství, přičemž organizátoři sázejí především na menší rodinná vinařství. U každého stánku bude k zakoupení degustační sklenice a za samotnou ochutnávku pak lidé zaplatí od deseti do pětadvaceti korun. Při počtu vinařství by mělo být pro zájemce přichystáno více než tři sta druhů vín.

Na akci nebudou chybět ani stánky s dárkovým a řemeslným zbožím, kdy mohou návštěvníci obdivovat umělecké zpracování dřeva, originální autorské šperky nebo levandulový sortiment. Své místo zaujmou také stánky s občerstvením a oblíbenými farmářskými produkty. Lidé se tak mohou těšit na speciality na grilu, trdelníky a frgály, škvarkové tyčinky, uzenářské a sýrové speciality a také třeba na Hustopečskou mandlovici. Provoz všech stánků bude denně od deseti hodin dopoledne minimálně do večerních osmi hodin. V případě zájmu návštěvníků budou stánky otevřeny maximálně do 22 hodin.

Chybět nebude ani tematicky laděný doprovodný program ve folklórním duchu, který bude probíhat každý den od 15 do 21 hodin. Odpoledne zpestří lidem cimbálová muzika a večer se většinou představí harmonikářka a zpěvačka Tereza Škrháková. Každý den bude připravena tvořivá dílna, ve které si zájemci mohou vyzkoušet drátkování či malování na sklo. Pro děti bude na náměstí přichystán také kolotoč, víkend pak v rámci doprovodného programu zpestří divadelní pohádky. V pátek 23. června bude probíhat Den policie a poslední den akce se lidé mohou těšit na dopravní nostalgii, kdy náměstí kromě vína zaplní i přehlídka historických vozidel. 

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře