Reklama
reklama

Centrum Brna přichází o své tradiční podniky

V krátké době zmizí z Jakubského náměstí další místo s bohatou gastronomickou historií. Po restauraci Černý medvěd zavře i kavárna Savoy. Již letos v prosinci.

Kdysi se zde scházela brněnská prvorepubliková smetánka, v poslední době Savoy lákal své návštěvníky na taneční večery. Nyní se však prostory v novorenesančním Thonetově paláci musí přizpůsobit trendům a kávu a zákusky zde nahradí veganská restaurace.

Ta se na roh Jakubského náměstí a Běhounské ulice přesune z nedaleké Jezuitské ulice. Před dvěma lety tam vznikla úspěšná restaurace Forky's  a současné prostory náporu strávníků nestačí. V Savoy se tak nově budou podávat například snídaně či luxusnější veganská minutková kuchyně.

Tradiční podniky si jen těžko hájí svá místa v srdci města. Úplně skončila například i oblíbená kavárna Café Alfa, náměstí Svobody a dům U Čtyř mamlasů zase postrádá svou legendární cukrárnu. Ta kvůli změně majitele nemovitosti pouze změnila svou adresu i jméno. Když budou Brňané hledat v Minoritské ulici název Od mamlasů, jistě ji najdou. „Sice mě mrzí, že už není cukrárna na náměstí, byla to tradice a zvyk tam chodit. Ale na mého nejoblíbenějšího kominíčka budu chodit kamkoliv. Jsem ráda, že neskončili“, svěřila se důchodkyně Anna Kamencová. O svůj zamilovaný zákusek by nerada přišla.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Muže, který v parku pod Petrovem zkolaboval, brněnští policisté asi půl hodiny oživovali. V nemocnici se zjistilo, že muž je nakažen žloutenkou typu C. Teď se musí strážníci nechat vyšetřit.
18.12.2017 - 07:20
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Komentáře