Reklama
reklama

Centrum Brna přichází o své tradiční podniky

V krátké době zmizí z Jakubského náměstí další místo s bohatou gastronomickou historií. Po restauraci Černý medvěd zavře i kavárna Savoy. Již letos v prosinci.

Kdysi se zde scházela brněnská prvorepubliková smetánka, v poslední době Savoy lákal své návštěvníky na taneční večery. Nyní se však prostory v novorenesančním Thonetově paláci musí přizpůsobit trendům a kávu a zákusky zde nahradí veganská restaurace.

Ta se na roh Jakubského náměstí a Běhounské ulice přesune z nedaleké Jezuitské ulice. Před dvěma lety tam vznikla úspěšná restaurace Forky's  a současné prostory náporu strávníků nestačí. V Savoy se tak nově budou podávat například snídaně či luxusnější veganská minutková kuchyně.

Tradiční podniky si jen těžko hájí svá místa v srdci města. Úplně skončila například i oblíbená kavárna Café Alfa, náměstí Svobody a dům U Čtyř mamlasů zase postrádá svou legendární cukrárnu. Ta kvůli změně majitele nemovitosti pouze změnila svou adresu i jméno. Když budou Brňané hledat v Minoritské ulici název Od mamlasů, jistě ji najdou. „Sice mě mrzí, že už není cukrárna na náměstí, byla to tradice a zvyk tam chodit. Ale na mého nejoblíbenějšího kominíčka budu chodit kamkoliv. Jsem ráda, že neskončili“, svěřila se důchodkyně Anna Kamencová. O svůj zamilovaný zákusek by nerada přišla.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Komentáře