Reklama
reklama

Centrum Brna přichází o své tradiční podniky

V krátké době zmizí z Jakubského náměstí další místo s bohatou gastronomickou historií. Po restauraci Černý medvěd zavře i kavárna Savoy. Již letos v prosinci.

Kdysi se zde scházela brněnská prvorepubliková smetánka, v poslední době Savoy lákal své návštěvníky na taneční večery. Nyní se však prostory v novorenesančním Thonetově paláci musí přizpůsobit trendům a kávu a zákusky zde nahradí veganská restaurace.

Ta se na roh Jakubského náměstí a Běhounské ulice přesune z nedaleké Jezuitské ulice. Před dvěma lety tam vznikla úspěšná restaurace Forky's  a současné prostory náporu strávníků nestačí. V Savoy se tak nově budou podávat například snídaně či luxusnější veganská minutková kuchyně.

Tradiční podniky si jen těžko hájí svá místa v srdci města. Úplně skončila například i oblíbená kavárna Café Alfa, náměstí Svobody a dům U Čtyř mamlasů zase postrádá svou legendární cukrárnu. Ta kvůli změně majitele nemovitosti pouze změnila svou adresu i jméno. Když budou Brňané hledat v Minoritské ulici název Od mamlasů, jistě ji najdou. „Sice mě mrzí, že už není cukrárna na náměstí, byla to tradice a zvyk tam chodit. Ale na mého nejoblíbenějšího kominíčka budu chodit kamkoliv. Jsem ráda, že neskončili“, svěřila se důchodkyně Anna Kamencová. O svůj zamilovaný zákusek by nerada přišla.

Autor: 
Lenka Gregorová
Aktuálně
Svatbu lze pořádat na mnoha místech – v kostele, na radnici, zámku, lodi, zahraně, v parku nebo hotelu. Pro netradiční místo pro svůj obřad se rozhodli budoucí novomanželé Jana Manová a Milan Hypra,...
20.06.2018 - 20:00
Telefonát, v němž se ozval hlas opilého muže, zaznamenali včera v nočních hodinách policisté na Břeclavsku. Muž vyhrožoval, že skočí pod vlak. Svůj slib však nesplnil, načež jej policisté odvedli...
20.06.2018 - 16:07
Podvodník na fotografii Foto: Policie České republiky
Brněnští kriminalisté pátrají po podvodníkovi, který se vydával za celníka, aby připravil svou oběť o 900 tisíc korun. Poznáváte jej na fotografii?
20.06.2018 - 08:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Komentáře