Reklama
reklama

Celostátně hledaný muž kradl v chatách po celé jižní Moravě

Celostátně hledaného muže dopadla policie po několika měsících pátrání. Přispěla k tomu náhoda. Muž se usídlil v chatě u obce Horní Břečkov. Když majitelé chaty přijeli, zavolali policii. Mysleli si totiž, že je v chatě zloděj.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Celostátně hledaný muž se po pátrání, které trvalo několik měsíců, probudil již v cele vazební věznice. Když v pátek 25. ledna večer přijeli majitelé na svoji chatu u obce Horní Břečkov, měli podezření, že je uvnitř zloděj. Zatelefonovali na linku 158 a dovnitř vůbec nešli.

Nezvaného hosta překvapili až přivolaní policisté přímo v jedné z místností. Stál tam zády s kapucí na hlavě a odmítal se otočit. Na místě byl i psovod se psem. Když muž udělal prudký pohyb proti policistům, pes s náhubkem okamžitě zasáhl. Svalil jej na pohovku a tím přispěl k jeho bezpečnému zadržení. U sebe měl nože a pepřový sprej. 

"Zjistili jsme, že se jedná o pětatřicetiletého muže z Vyškovska s bohatou trestní minulostí," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. V srpnu loňského roku si odpykal trest  za krádeže a poškození cizí věci. Od té doby zřejmě figuruje v desítce dalších vloupání do rekreačních objektů na různých místech Jihomoravského i Zlínského kraje.

Z dosud zjištěných informací je to pět případů z Vyškovska, dva ze Znojemska a po jednom z Blanenska, Hodonínska, Brněnska a Uherskohradišťska. Celková škoda je asi dvě stě tisíc korun. Pokaždé šlo o násilné překonání dveří nebo oken. Uvnitř pak prohledával místnosti a kradl jídlo, alkohol a další věci.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Chcete si dát řádně do těla, ponořit se do vodní lázně, nebo se jen tak povalovat na slunci u bazénu? Není nic snazšího než zajít do fitness či wellness centra, případně na koupaliště. Komu by se...
24.08.2019 - 11:30
Cestující městskou hromadnou dopravou si budou muset zvyknout na další výluku. Tentokrát se však jedná o jednu z největších a nejdelších. Řeč je o výluce tramvaje číslo 1, která se dotkne zejména...
24.08.2019 - 08:13
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
Komentáře