Reklama
reklama

Celostátně hledaný muž kradl v chatách po celé jižní Moravě

Celostátně hledaného muže dopadla policie po několika měsících pátrání. Přispěla k tomu náhoda. Muž se usídlil v chatě u obce Horní Břečkov. Když majitelé chaty přijeli, zavolali policii. Mysleli si totiž, že je v chatě zloděj.
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga

Celostátně hledaný muž se po pátrání, které trvalo několik měsíců, probudil již v cele vazební věznice. Když v pátek 25. ledna večer přijeli majitelé na svoji chatu u obce Horní Břečkov, měli podezření, že je uvnitř zloděj. Zatelefonovali na linku 158 a dovnitř vůbec nešli.

Nezvaného hosta překvapili až přivolaní policisté přímo v jedné z místností. Stál tam zády s kapucí na hlavě a odmítal se otočit. Na místě byl i psovod se psem. Když muž udělal prudký pohyb proti policistům, pes s náhubkem okamžitě zasáhl. Svalil jej na pohovku a tím přispěl k jeho bezpečnému zadržení. U sebe měl nože a pepřový sprej. 

"Zjistili jsme, že se jedná o pětatřicetiletého muže z Vyškovska s bohatou trestní minulostí," uvedla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová. V srpnu loňského roku si odpykal trest  za krádeže a poškození cizí věci. Od té doby zřejmě figuruje v desítce dalších vloupání do rekreačních objektů na různých místech Jihomoravského i Zlínského kraje.

Z dosud zjištěných informací je to pět případů z Vyškovska, dva ze Znojemska a po jednom z Blanenska, Hodonínska, Brněnska a Uherskohradišťska. Celková škoda je asi dvě stě tisíc korun. Pokaždé šlo o násilné překonání dveří nebo oken. Uvnitř pak prohledával místnosti a kradl jídlo, alkohol a další věci.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pletení pomlázky, barvení vajíček, mrskut a také hodování. To vše neodmyslitelně patří k období Velikonoc. Chcete si dosyta užít vše, co svátky jara nabízejí, ale zároveň se nemuset strachovat, že se...
19.04.2019 - 10:19
V neděli 5. května 2019 se v areálu brněnské Riviéry uskuteční již 5. ročník Festivalu těhotenství a rodiny. Pro návštěvníky je připravena řada odborných přednášek a workshopů, happening Mám svou...
19.04.2019 - 09:23
Minibus Foto: MMB
Překonat vzdálenosti na největším brněnském hřbitově pomůže zejména starším lidem minibus. Třikrát za hodinu objede hřbitov po vyznačené trase a zastaví kdekoli na znamení. Pokud se jeho využití...
18.04.2019 - 12:55
Hořící vlak Foto: HZS JMK
Osobní vagón blízko brněnského AZ Toweru začal ve středu před devátou hodinou večer hořet. Hasiči vyhlásili druhý stupeň poplachu.
18.04.2019 - 05:00
Losování Foto: MMB
Celkem 47 jihomoravských firem si včera odneslo kreativní voucher v podobě poukazu na spolupráci s regionálními kreativci ve výši až 100 tisíc korun. O tom, kdo si voucher odnesl, rozhodl los.
17.04.2019 - 15:53
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Ke srážce nákladního auta s dodávkou došlo dnes před sedmou hodinou ráno na silnici u Polánky poblíž Ivančic. Šedesátiletý řidič dodávky na místě svým zraněním podlehl.
17.04.2019 - 11:52
Komentáře