Reklama
reklama

Celkem 51 opilých dětí policie odhalila v jednom brněnském podniku. Některé skončily v nemocnici

Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom podniku poblíž brněnského výstaviště, ale nečekali.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Jednotlivé případy v Židenicích či Komárově překonal podnik v teritoriu obvodního oddělení Brno-výstaviště. "Od záchranářů jsme dostali informaci o podnapilé dívce, která musela být převezena do nemocnice. Policisté se tedy přednostně přesunuli do podniku, kde chtěli celou akci končit, a nestačili se divit," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Celkem policie odhalila 51 dětí pod vlivem alkoholu. Některé z nich si převzali zákonní zástupci hned na místě, zbytek se dočkal rodičů na obvodním oddělení. Jednoho mladistvého, jehož dechová zkouška ukázala 2,17 promile, odvezli policisté na záchytku a další dvě děti do nemocnice. Plné ruce práce tak měly dvě desítky policistů, pomáhali jim i strážníci městské policie.
"Ve věci zahájíme úkony trestního řízení pro přečin podávání alkoholu dítěti," dodal Šváb. Obsluha v podniku bude mít policistům co vysvětlovat.  Právnické osobě hrozí podle zákona o ochraně zdraví až milionová sankce či dvouletý zákaz činnosti.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře