Reklama
reklama

Celkem 51 opilých dětí policie odhalila v jednom brněnském podniku. Některé skončily v nemocnici

Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom podniku poblíž brněnského výstaviště, ale nečekali.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Jednotlivé případy v Židenicích či Komárově překonal podnik v teritoriu obvodního oddělení Brno-výstaviště. "Od záchranářů jsme dostali informaci o podnapilé dívce, která musela být převezena do nemocnice. Policisté se tedy přednostně přesunuli do podniku, kde chtěli celou akci končit, a nestačili se divit," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Celkem policie odhalila 51 dětí pod vlivem alkoholu. Některé z nich si převzali zákonní zástupci hned na místě, zbytek se dočkal rodičů na obvodním oddělení. Jednoho mladistvého, jehož dechová zkouška ukázala 2,17 promile, odvezli policisté na záchytku a další dvě děti do nemocnice. Plné ruce práce tak měly dvě desítky policistů, pomáhali jim i strážníci městské policie.
"Ve věci zahájíme úkony trestního řízení pro přečin podávání alkoholu dítěti," dodal Šváb. Obsluha v podniku bude mít policistům co vysvětlovat.  Právnické osobě hrozí podle zákona o ochraně zdraví až milionová sankce či dvouletý zákaz činnosti.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Vítězný návrh Foto: KAM
Zklidnění dopravy, více zeleně, míst pro odpočinek a volný čas. I taková by mohlo v budoucnu vypadat historické Staré Brno. Porota ocenila nejlepší návrhy v ideové soutěži na proměnu Mendlova náměstí...
26.09.2018 - 05:00
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
Komentáře