Reklama
reklama

Celkem 51 opilých dětí policie odhalila v jednom brněnském podniku. Některé skončily v nemocnici

Bary, restaurace i diskotéky. Takové brněnské podniky měli v hledáčku policisté v noci z pátku na sobotu. Kontrolovali, zda tam neodchází k prodeji alkoholu mladistvým. To, co odhalili v jednom podniku poblíž brněnského výstaviště, ale nečekali.
Ilustrační foto Foto: Centrum news

Jednotlivé případy v Židenicích či Komárově překonal podnik v teritoriu obvodního oddělení Brno-výstaviště. "Od záchranářů jsme dostali informaci o podnapilé dívce, která musela být převezena do nemocnice. Policisté se tedy přednostně přesunuli do podniku, kde chtěli celou akci končit, a nestačili se divit," uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Celkem policie odhalila 51 dětí pod vlivem alkoholu. Některé z nich si převzali zákonní zástupci hned na místě, zbytek se dočkal rodičů na obvodním oddělení. Jednoho mladistvého, jehož dechová zkouška ukázala 2,17 promile, odvezli policisté na záchytku a další dvě děti do nemocnice. Plné ruce práce tak měly dvě desítky policistů, pomáhali jim i strážníci městské policie.
"Ve věci zahájíme úkony trestního řízení pro přečin podávání alkoholu dítěti," dodal Šváb. Obsluha v podniku bude mít policistům co vysvětlovat.  Právnické osobě hrozí podle zákona o ochraně zdraví až milionová sankce či dvouletý zákaz činnosti.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Valašská kapela Mňága a Žďorp loni oslavila 30 let na české hudební scéně. Osobitý hudební styl a texty založené na poezii všedního dne baví posluchače několika generací. A budou bavit i brněnskou...
19.03.2018 - 19:00
Máte rádi přírodu? Adoptujte si kousek. I tak by se dal popsat brněnský adopční program pro veřejnou zeleň. Kdokoli, kdo by měl zájem, může pečovat o kousek veřejné zeleně ve svém okolí. Adoptovat si...
19.03.2018 - 16:38
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Již 9. ročník Velikonočních slavnost se uskuteční na náměstí Svobody. Od pátku až do 1. dubna na zájemce čeká zpěv, tanec, hudba a 40 stánků s nejrůznějším sortimentem.
19.03.2018 - 11:22
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Komentáře