Reklama
reklama

Čarodějnice, mládě kapybary i zrušený plot u velbloudů: to jsou novinky z brněnské Zoo

Konec dubna se nezadržitelně blíží a s ním se do brněnské Zoo chystají na svůj každoroční slet všechny čarodějnice. Pro děti bude připravená hra se zajímavými úkoly, ale také opékání špekáčků. Zoo však láká i na další novinky. Kromě čerstvě narozeného mláděte kapybary si nyní všichni návštěvníci mohou užít ničím nerušený výhled na velbloudy. Ty nově dělí od návštěvníků nedělí plot, ale jen úzký příkop.
Nový příkop namísto plotu u velbloudů. Foto: Zoo Brno

Poslední dubnový den čeká na dětské návštěvníky nejen čarodějnická hra se zajímavými úkoly, ale také kouzelník, malování na obličej či pohádky ze Špalíčku divadla Paravánek. Všechny děti, které navíc přijdou ve zvířecí masce, dostanou za odměnu špekáček. Čarodějnická hra bude probíhat od jedenácti hodin dopoledne až do tří hodin. Následovat bude soutěž o nejlepší zvířecí masku a od půl čtvrté přijdou na řadu pohádky. Špekáčky si pak děti mohou opékat u indiánských týpí, vedle výběhu bizonů, od dvanácti až do čtyř hodin odpoledne.

Kromě čarodějnické zábavy pak malí i velcí návštěvníci mohou obdivovat nově narozené mládě kapybary, jehož pohlaví chovatelé zatím neznají. Kapybara s délkou metr až metr a třicet centimetrů je největším hlodavcem na světě a může vážit až osmdesát kilogramů. Mláďatům se v brněnské zoo letos opravdu daří, v polovině dubna se zde narodila i samička velblouda dvouhrbého, kterou návštěvníci mohou spatřit ve výběhu s ostatními velbloudy.

Velkou novinkou v letošním roce je pak zrušení plotu, který dělil návštěvníky od výběhu velbloudů. Nyní se na jeho místě nachází pouze úzký příkop, široký šedesát centimetrů a hluboký čtyřicet centimetrů. Na první pohled se to jeví jako snadná překážka pro tato mohutná zvířata, ale opak je pravdou. Velbloudi při své chůzi zvedají zaráz obě levé či pravé končetiny a z toho důvodu je pro ně překonání tohoto příkopu nemožné. Ředitel brněnské zoo Martin Hovorka však apeluje na návštěvníky, aby se v žádném případě se nesnažili přejít do výběhu velbloudů a v rámci zachování vlastní bezpečnosti chodili pouze po vyznačených trasách.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Pokoje zalité sluncem a doširoka otevřené okenice, se kterými si pohrává lehký vánek se slanou příchutí. A šplouchání moře. Idylická představa bydlení, která ožívá především nyní, v čase...
18.09.2017 - 18:18
Řidiči si v centru Brna musí připravit pevné nervy. K mnoha uzavírkám se dnes přidala další. Jejich trpělivost prověří zákaz vjezdu do Křenové ulice.
18.09.2017 - 12:41
Krátce po velkých změnách ve vlakové dopravě během letních prázdnin musí cestující počítat s dalšími výlukami na železniční trati.
18.09.2017 - 08:30
Ceny bytů v České republice stále rostou a současný stav neovlivnily ani prázdninové měsíce. V meziročním srovnání nyní pořídí Češi nové bydlení až o 20 % dráž a průměrná rodina tak na vlastní...
17.09.2017 - 19:58
Komentáře