Reklama
reklama

Čarodějnice, mládě kapybary i zrušený plot u velbloudů: to jsou novinky z brněnské Zoo

Konec dubna se nezadržitelně blíží a s ním se do brněnské Zoo chystají na svůj každoroční slet všechny čarodějnice. Pro děti bude připravená hra se zajímavými úkoly, ale také opékání špekáčků. Zoo však láká i na další novinky. Kromě čerstvě narozeného mláděte kapybary si nyní všichni návštěvníci mohou užít ničím nerušený výhled na velbloudy. Ty nově dělí od návštěvníků nedělí plot, ale jen úzký příkop.
Nový příkop namísto plotu u velbloudů. Foto: Zoo Brno

Poslední dubnový den čeká na dětské návštěvníky nejen čarodějnická hra se zajímavými úkoly, ale také kouzelník, malování na obličej či pohádky ze Špalíčku divadla Paravánek. Všechny děti, které navíc přijdou ve zvířecí masce, dostanou za odměnu špekáček. Čarodějnická hra bude probíhat od jedenácti hodin dopoledne až do tří hodin. Následovat bude soutěž o nejlepší zvířecí masku a od půl čtvrté přijdou na řadu pohádky. Špekáčky si pak děti mohou opékat u indiánských týpí, vedle výběhu bizonů, od dvanácti až do čtyř hodin odpoledne.

Kromě čarodějnické zábavy pak malí i velcí návštěvníci mohou obdivovat nově narozené mládě kapybary, jehož pohlaví chovatelé zatím neznají. Kapybara s délkou metr až metr a třicet centimetrů je největším hlodavcem na světě a může vážit až osmdesát kilogramů. Mláďatům se v brněnské zoo letos opravdu daří, v polovině dubna se zde narodila i samička velblouda dvouhrbého, kterou návštěvníci mohou spatřit ve výběhu s ostatními velbloudy.

Velkou novinkou v letošním roce je pak zrušení plotu, který dělil návštěvníky od výběhu velbloudů. Nyní se na jeho místě nachází pouze úzký příkop, široký šedesát centimetrů a hluboký čtyřicet centimetrů. Na první pohled se to jeví jako snadná překážka pro tato mohutná zvířata, ale opak je pravdou. Velbloudi při své chůzi zvedají zaráz obě levé či pravé končetiny a z toho důvodu je pro ně překonání tohoto příkopu nemožné. Ředitel brněnské zoo Martin Hovorka však apeluje na návštěvníky, aby se v žádném případě se nesnažili přejít do výběhu velbloudů a v rámci zachování vlastní bezpečnosti chodili pouze po vyznačených trasách.

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Komentáře