Reklama
reklama

Byty pro čtyři tisíce lidí a nová trolejbusová linka. Vedení města představilo budoucnost Špitálky

Lokalitu Špitálka čekají velké změny. Část nevyužívaného areálu brněnských tepláren se přebuduje na chytrou čtvrť, která bude naplňovat principy chytrého města. V lokalitě vzniknou například nové byty, park a centrum pro mladé podnikatele.

Mezi ulicemi Koliště, Cejl, Křenová a řekou Svitavou, kde čtvrť vznikne, bude projíždět i nová trolejbusová linka. Jih čtvrti tvoří osa železnice, která by po přesunu nádraží měla být změněna na park a uliční frontu.  „Nová čtvrť oživí tuto část města. Vzniknou zde byty pro tři až čtyři tisíce obyvatel, centra pro mladé podnikatele, nové pracovní příležitost, ale také místa k odpočinku, zábavě a setkávání lidí. Čtvrť bude šetrná k životnímu prostředí a energeticky soběstačná,“ uvedl radní pro územní plánování a rozvoj města Brna Filip Chvátal.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Více než rok potrvá dopravní omezení v Bohunické ulici. Dělníci zde budou rekonstruovat vodovod a stoku, které jsou v havarijním stavu a na hranici životnosti. Stavební práce začnou v září.
23.08.2019 - 07:00
O velkém štěstí může hovořit mladík, jehož včera v podvečer u haly Rondo smetla tramvaj. Ze střetu vyvázl se středně těžkými zraněními. Příčinou nehody bylo, že se místo dopravní situace věnoval...
22.08.2019 - 15:50
V pátek si Brno připomene pád totality pobaltských států Foto: MMB
Národními barvami Litvy, Lotyšska a Estonska se v pátek večer rozsvítí Mahenovo divadlo, Husa na provázku a fontána u Janáčkova divadla. Město se tak symbolicky připojí k iniciativě Díky, že můžem,...
22.08.2019 - 11:42
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Od 30. září čeká na řidiče parkující v Brně řada změn. Nová pravidla představili brněnští radní už v březnu. Nyní odstartovala informační kampaň, díky níž se každý může seznámit s novinkami.
22.08.2019 - 07:00
O Velikonocích poprvé vyjel na Ústřední hřbitov minibus, který zdarma vozil návštěvníky po celém areálu. Osvědčil se, proto jej o Dušičkách dopravní podnik vypraví znovu.
21.08.2019 - 20:07
Rada města Brna dnes doporučila brněnskému zastupitelstvu schválit podporu ve výši 275 tisíc korun pro soutěž CZECH PRESS PHOTO 2020. Ta každoročně přehledně mapuje a představuje veřejnosti události...
21.08.2019 - 16:38
Komentáře