Reklama
reklama

Byty pro čtyři tisíce lidí a nová trolejbusová linka. Vedení města představilo budoucnost Špitálky

Lokalitu Špitálka čekají velké změny. Část nevyužívaného areálu brněnských tepláren se přebuduje na chytrou čtvrť, která bude naplňovat principy chytrého města. V lokalitě vzniknou například nové byty, park a centrum pro mladé podnikatele.

Mezi ulicemi Koliště, Cejl, Křenová a řekou Svitavou, kde čtvrť vznikne, bude projíždět i nová trolejbusová linka. Jih čtvrti tvoří osa železnice, která by po přesunu nádraží měla být změněna na park a uliční frontu.  „Nová čtvrť oživí tuto část města. Vzniknou zde byty pro tři až čtyři tisíce obyvatel, centra pro mladé podnikatele, nové pracovní příležitost, ale také místa k odpočinku, zábavě a setkávání lidí. Čtvrť bude šetrná k životnímu prostředí a energeticky soběstačná,“ uvedl radní pro územní plánování a rozvoj města Brna Filip Chvátal.

Zdroj: TZ

Autor: 
Pavel Podešva
Aktuálně
Od pondělí příštího týdne čeká řidiče změna dopravy na Žabovřeské. Řidiči, kteří pojedou z Bystrce na Hlinky budou nově využívat obslužnou komunikaci, která vede mezi stávající silnicí a řekou. Po...
18.01.2020 - 07:30
Třiadvacetiletý Slovák měl dostatek kuráže, aby se zeptal na cestu brněnských strážníků. Policistům někoho připomínal, tak se rozhodli ověřit jeho totožnost. Byl celostátně hledaný.
17.01.2020 - 19:00
Ministr vnitra Jan Hamáček předal policistům padesát tři nových aut. Jsou mezi nimi i elektromobily, které mohou občané měst spatřit v ulicích.
17.01.2020 - 15:30
Požár haly v Holasicích se dlouhou dobu nedařilo dostat pod kontrolu. Hasiči na místo museli povolat další jednotky a vyhlásili třetí stupeň poplachu. Nakonec se povedlo požár pod kontrolu dostat a...
17.01.2020 - 13:30
Poškrábaná nebo poleptaná skla, posprejované karoserie vozů nebo vyvrácené označníky. Vandalové v řádění a ničení veřejného majetku nepolevují. Dopravní podnik města Brna za ně loni zaplatil 3,7...
17.01.2020 - 10:30
Na novomlýnských nádržích pátrala policie po muži, který před nimi utíkal. Když už neměl kam utéct, skočil do vody. Na místo byl přivolán i vrtulník. Muž byl nalezen mrtvý.
17.01.2020 - 07:30
Komentáře