Reklama
reklama

Bytový dům na Křenové se dočká rekonstrukce

Zchátralý samostatně stojící dům na Křenové ulici se dočká opravy. Po rekonstrukci by měl opět sloužit lidem k bydlení. První nájemníci by se mohli nastěhovat v polovině roku 2019.

Dům na ulici Křenová 277/76 je dvoupodlažní samostatně stojící objekt se čtyřmi byty a jedním nebytovým prostorem. Nachází se ve špatném technickém stavu, a z toho důvodu minulý týden Rada města Brna schválila celkovou rekonstrukci domu a vybrala zpracovatele projektové dokumentace. „Naším záměrem je dům zrekonstruovat s důrazem na jeho původní neobarokní kompozici fasády a opět nabídnout k bydlení. Byty by byly využívány, vzhledem k jejich velikosti a poloze, jako startovací. Návrhová studie zde počítá až s šesti byty o velikosti 2+kk až 3+1. Nebytový prostor by byl vhodný pro občerstvení a obsluhu přiléhající cyklostezky Brno–Vídeň,“ přiblížil budoucí využití domu náměstek primátora Petr Hladík.

Rada města Brna také na jednání vybrala pro zpracování nabídku Ing. arch. Davida Vrtka. Po zajištění potřebné dokumentace a povolení bude na začátku ledna 2018 vybrán zhotovitel stavby. Samotná rekonstrukce by měla probíhat jeden rok od jara roku 2018. V polovině roku 2019 by se pak do bytů mohli nastěhovat první nájemníci. Na rekonstrukci budou použity peníze z Fondu bytové výstavby. Předběžně se jedná o dvaadvacet milionů korun. 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Tomáš Varga
Větší slevy pro studenty a seniory při cestování vlakem a autobusem a pro všechny bez rozdílu věku možnost pořídit si měsíční „navazující šalinkartu“. Při efektivním užívání bude pro cestující téměř...
15.08.2018 - 09:00
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Komentáře