Reklama
reklama

Burčáková sezóna vyvrcholí sobotním pochodem

Milovníci burčáku a dobrého vína si v sobotu 14. října přijdou na své. Uskuteční se totiž už 41. ročník burčákového pochodu z Milotic do Mutěnic. Každý rok se akce účastní i nespočet Brňáků.

Zájemci, kteří na pochod dorazí, si budou moct vybrat z několika tras. Začnou v Miloticích na Hodonínsku a půjde se do Ratíškovic, Vacenovic, Skoronic nebo Vlkoše. Nejnavštěvovanější je ale tradiční trasa z Milotic do Mutěnic.

Na cestě bude na příchozí čekat velké množství místních vinařů ve sklípcích, kteří nabídnout to nejlepší z letošního sběru. Nebude chybět ani občerstvení nachystané manželkami vinařů.  

Doporučený začátek pochodu je v osm hodin ráno, aby návštěvníci stihli ochutnat co nejvíce burčáků a vín. Na odpoledne organizátoři plánují zábavu s živou hudbou. Hojně navštěvovaná akce se koná vždy druhou říjnovou sobotu. Loňského ročníku se zúčastnilo asi čtyři tisíce lidí.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Komentáře