Reklama
reklama

Burčáková sezóna vyvrcholí sobotním pochodem

Milovníci burčáku a dobrého vína si v sobotu 14. října přijdou na své. Uskuteční se totiž už 41. ročník burčákového pochodu z Milotic do Mutěnic. Každý rok se akce účastní i nespočet Brňáků.

Zájemci, kteří na pochod dorazí, si budou moct vybrat z několika tras. Začnou v Miloticích na Hodonínsku a půjde se do Ratíškovic, Vacenovic, Skoronic nebo Vlkoše. Nejnavštěvovanější je ale tradiční trasa z Milotic do Mutěnic.

Na cestě bude na příchozí čekat velké množství místních vinařů ve sklípcích, kteří nabídnout to nejlepší z letošního sběru. Nebude chybět ani občerstvení nachystané manželkami vinařů.  

Doporučený začátek pochodu je v osm hodin ráno, aby návštěvníci stihli ochutnat co nejvíce burčáků a vín. Na odpoledne organizátoři plánují zábavu s živou hudbou. Hojně navštěvovaná akce se koná vždy druhou říjnovou sobotu. Loňského ročníku se zúčastnilo asi čtyři tisíce lidí.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Kvůli politické situaci se strážníci v sobotu zabývali potyčkou v baru ve Starém Lískovci. Trojice se nepohodla s mladíkem kvůli uprchlické krizi.
19.03.2018 - 07:40
Arogantně, agesivně a vulgárně se v pátek večer prý projevovala žena, která přišla se psem do bystrcké provozovny.
18.03.2018 - 20:06
Pořídit si byt či dům a pak jej dále pronajímat. Češi koupi investičních nemovitostí v současné době stále považují za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní finance a úspory.
18.03.2018 - 17:31
Chodíme po městě každý den, ale málokdy se zastavíme a rozhlédneme se kolem sebe. Brněnské budovy přitom nabízí úžasnou architekturu, která je často opěvována pouze turisty, kteří se na rozdíl od nás...
18.03.2018 - 08:40
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Komentáře