Reklama
reklama

Burčáková sezóna vyvrcholí sobotním pochodem

Milovníci burčáku a dobrého vína si v sobotu 14. října přijdou na své. Uskuteční se totiž už 41. ročník burčákového pochodu z Milotic do Mutěnic. Každý rok se akce účastní i nespočet Brňáků.

Zájemci, kteří na pochod dorazí, si budou moct vybrat z několika tras. Začnou v Miloticích na Hodonínsku a půjde se do Ratíškovic, Vacenovic, Skoronic nebo Vlkoše. Nejnavštěvovanější je ale tradiční trasa z Milotic do Mutěnic.

Na cestě bude na příchozí čekat velké množství místních vinařů ve sklípcích, kteří nabídnout to nejlepší z letošního sběru. Nebude chybět ani občerstvení nachystané manželkami vinařů.  

Doporučený začátek pochodu je v osm hodin ráno, aby návštěvníci stihli ochutnat co nejvíce burčáků a vín. Na odpoledne organizátoři plánují zábavu s živou hudbou. Hojně navštěvovaná akce se koná vždy druhou říjnovou sobotu. Loňského ročníku se zúčastnilo asi čtyři tisíce lidí.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře