Reklama
reklama

Burčáková sezóna vyvrcholí sobotním pochodem

Milovníci burčáku a dobrého vína si v sobotu 14. října přijdou na své. Uskuteční se totiž už 41. ročník burčákového pochodu z Milotic do Mutěnic. Každý rok se akce účastní i nespočet Brňáků.

Zájemci, kteří na pochod dorazí, si budou moct vybrat z několika tras. Začnou v Miloticích na Hodonínsku a půjde se do Ratíškovic, Vacenovic, Skoronic nebo Vlkoše. Nejnavštěvovanější je ale tradiční trasa z Milotic do Mutěnic.

Na cestě bude na příchozí čekat velké množství místních vinařů ve sklípcích, kteří nabídnout to nejlepší z letošního sběru. Nebude chybět ani občerstvení nachystané manželkami vinařů.  

Doporučený začátek pochodu je v osm hodin ráno, aby návštěvníci stihli ochutnat co nejvíce burčáků a vín. Na odpoledne organizátoři plánují zábavu s živou hudbou. Hojně navštěvovaná akce se koná vždy druhou říjnovou sobotu. Loňského ročníku se zúčastnilo asi čtyři tisíce lidí.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře