Reklama
reklama

Brno zmodernizovalo varovný systém

Město dokončuje práce na výstavbě moderního varovného a informačního systému, který bude upozorňovat na potencionální nebezpečí obyvatele ve 22 městských částech. Bude k tomu sloužit 78 sirén v záplavovém území.

„Systém ochrany obyvatelstva byl zastaralý, a především nepokrýval celé ohrožené území. Díky jeho dobudování a modernizaci budeme moci varovat před nebezpečím více než 30 tisíc obyvatel, kteří bydlí v záplavových oblastech,“ řekla primátorka Markéta Vaňková.

Výměna těch starých a modernizace 30 stávajících a instalace 20 nových sirén začala v lednu 2019. Součástí je i vybudování sítě převaděčů radiového signálu, přes které se bude z vysílacího pracoviště ovládat a monitorovat provozní stav všech sirén. 

„Kromě výměny a instalace sirén jsme zřídili i hlavní vysílací pracoviště v budově Městské policie Brno. V Tuřanech a Chrlicích byl modernizován místní informační systém. Do těchto městských částí a do Černovic dnes odvezeme tři mobilní sirény, které předám jejich starostům. Následně je využijí místní dobrovolní hasiči. Ti již prošli školením, aby je uměli ovládat,“ řekl první náměstek primátora Petr Hladík. 

„Vybudování varovného systému celkově vyjde na 28 milionů korun. Podařilo se nám získat podporu z evropských dotací (konkrétně z Operačního programu Životní prostředí), a to ve výši 70 % ze způsobilých výdajů, tj. 18 milionů Kč,“ dodal Petr Hladík. 

Součástí celého projektu je i zpracování 22 digitálních povodňových plánů městských částí. 

Více informací k projektu na stránkách www.voda.brno.cz. 

Zdroj: Město Brno 

 

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kde najdou Brňané ve svém městě náměstí Ludvíka Kundery? Zatím nikde. To se však brzy změní. Kromě něj se jihomoravská metropole rozroste například i o novou ulici.
29.05.2020 - 08:13
Od prvního červnového dne musí řidiči projíždějící stavbou Velkého městského okruhu v Žabovřeské ulici počítat se změnami organizace dopravy. Novinky budou platit zhruba měsíc.
28.05.2020 - 16:02
Na nenápadné černé oblečení a rychlost vsadil muž, který včera před čtvrtou hodinou ranní vešel do podchodu pod hlavním nádražím.
28.05.2020 - 09:17
Rubín, Musilka, hvězdárna a Dělnický dům. Celkem čtyři setkání s Brňany připravila na červen Kancelář architekta města. Společně se zástupci vedení města a Odboru územního plánování a rozvoje chtějí...
28.05.2020 - 07:49
Bezpečnější přecházení silnice a především zlepšení přístupu pro osoby s omezenou schopností. To je cílem rekonstrukce zastávky Grohova. Ta bude nově bezbariérová.
27.05.2020 - 16:08
Místo výmolů a prasklin vyrovnání povrchu ochrannou vrstvou mikrokoberce, který výrazně prodlouží životnost silnice. Nový živičný kabát dostanou v letošním a příštím roce čtyři úseky silnic II. třídy...
27.05.2020 - 09:00
Komentáře