Reklama
reklama

Brno získalo padesátimilionovou dotaci na projekt prevence školní neúspěšnosti

Od srpna loňského roku se město Brno ucházelo o dotaci na projekt Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně, jehož cílem je plošná podpora základního vzdělávání. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR nyní žádosti vyhovělo v plné výši a doporučilo projekt k realizaci.

Město Brno získalo dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a může tak začít realizovat svůj projekt na podporu vzdělávání. Jde o projekt, který by měl pomoci především sociálně i jinak znevýhodněným dětem k lepšímu zvládání školních povinností a učitelům k lepšímu porozumění a schopnosti práce s těmito dětmi. Mezi aktivity spojené s projektem patří například doučování na základních školách, přičemž pozornost bude věnovaná také dětem připravujícím se na střední školy, kroužky podporující dovednosti nutné ke zvládání profesního i osobního života či kariérní poradenství s cílem smysluplné volby povolání. Dále jde o navýšení pedagogických a sociálních pracovníků a jejich vzdělávání v inkluzivních metodách nebo také podpora práce s rodiči na školách s vysokým počtem znevýhodněných žáků. 

Samotnou realizaci projektu plánuje město od srpna letošního roku až do konce roku 2020. Do projektu jsou zapojeny všechny základní školy zřizované městem/městskými částmi, dvě partnerské školy jiných zřizovatelů a sedm organizací, které na území města poskytují neformální vzdělávání ve formě doučování znevýhodněných žáků základních škol (DROM, Muzeum romské kultury, Petrov, Teen Challenge International, Diecézní charita, Ratolest a Diagnostický ústav pro mládež a středisko výchovné péče Veslařská).

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře