Reklama
reklama

Brno získalo padesátimilionovou dotaci na projekt prevence školní neúspěšnosti

Od srpna loňského roku se město Brno ucházelo o dotaci na projekt Prevence školní neúspěšnosti na základních školách ve městě Brně, jehož cílem je plošná podpora základního vzdělávání. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR nyní žádosti vyhovělo v plné výši a doporučilo projekt k realizaci.

Město Brno získalo dotaci od Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a může tak začít realizovat svůj projekt na podporu vzdělávání. Jde o projekt, který by měl pomoci především sociálně i jinak znevýhodněným dětem k lepšímu zvládání školních povinností a učitelům k lepšímu porozumění a schopnosti práce s těmito dětmi. Mezi aktivity spojené s projektem patří například doučování na základních školách, přičemž pozornost bude věnovaná také dětem připravujícím se na střední školy, kroužky podporující dovednosti nutné ke zvládání profesního i osobního života či kariérní poradenství s cílem smysluplné volby povolání. Dále jde o navýšení pedagogických a sociálních pracovníků a jejich vzdělávání v inkluzivních metodách nebo také podpora práce s rodiči na školách s vysokým počtem znevýhodněných žáků. 

Samotnou realizaci projektu plánuje město od srpna letošního roku až do konce roku 2020. Do projektu jsou zapojeny všechny základní školy zřizované městem/městskými částmi, dvě partnerské školy jiných zřizovatelů a sedm organizací, které na území města poskytují neformální vzdělávání ve formě doučování znevýhodněných žáků základních škol (DROM, Muzeum romské kultury, Petrov, Teen Challenge International, Diecézní charita, Ratolest a Diagnostický ústav pro mládež a středisko výchovné péče Veslařská).

Autor: 
Lenka Šimková
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře