Reklama
reklama

Brno získalo evropské ocenění za pomoc 50 rodinám v bytové nouzi

Brněnský projekt Rapid Re-Housing, který pomohl rodinám bydlícím v ubytovnách nebo azylových domech, získal prestižní ocenění. K mezinárodnímu dni pro lidi bez domova, který připadá na 10. října, udělovala Evropská federace národních organizací pracujících s lidmi bez domova ocenění projektům, které v Evropské unii nejlépe řeší problém bytové nouze.
Rodiny bez domova už nemusí bydlet v pokojích ubytoven.

Jako nejlepší evropský projekt vyhodnotila porota právě ten brněnský, který 50 chudým rodinám včetně matek samoživitelek nabídl bydlení v městských bytech a začít tak normální život mimo prostory ubytoven. Rodiny se stěhovaly od září minulého roku do letošního května.

Šestnáct rodin už rok bydlí v nových bytech a patnácti z nich byla prodloužena nájemní smlouva. Vláda České republiky si dala za cíl do roku 2020 přestěhovat 6 000 rodin z ubytoven do bytů. Projekt Rapid Re-Housing ukazuje, že to je možné a mohl by se tak stát dlouhodobým a finančně výhodným strategickým řešením pro rodiny bez domova na celostátní úrovni.

Projekt vznikl ve spolupráci Magistrátu města Brna a Platformy pro sociální bydlení, jejímž cílem je minimalizace bezdomovectví rodin a jednotlivců v Brně. Pracovní tým terénních pracovníků je z brněnské organizace IQ Roma Servis.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Devatenáctiletý mladík se stal v sobotu večer údajně cílem útoku třiačtyřicetiletého muže.
17.12.2017 - 18:34
Jihomoravská metropole v posledních letech mění svou podobu a v tomto trendu bude pokračovat i nadále. Nevyužívané či zchátralé budovy, které v dobách minulých určovaly tvář a často i prosperitu...
17.12.2017 - 08:40
Zpříjemnění a obohacení svátečních dnů kulturními zážitky nabízí Divadlo Bolka Polívky.
16.12.2017 - 16:44
Možná jste už o této relativně nové zábavě slyšeli nebo jste ji dokonce vyzkoušeli. Vědomostní kvízy v hospodách, které k nám přišly z Velké Británie, totiž dobývají nejen Českou republiku, ale i...
16.12.2017 - 10:15
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Brněnští policisté včera zasahovali u loupežného přepadení banky v centru Brna. Lupiče zachytili ještě na místě činu. Podle jeho slov má s loupením bank zkušenosti.
15.12.2017 - 13:05
Jeden muž zemřel při autonehodě na silnici mezi obcemi Neslovice a Tetčice na Brněnsku při čelní srážce dvou osobních aut. Hasiči řidiče museli vyprostit. Jeden však svým zraněním podlehl.
15.12.2017 - 07:00
Komentáře