Reklama
reklama

Brno získalo evropské ocenění za pomoc 50 rodinám v bytové nouzi

Brněnský projekt Rapid Re-Housing, který pomohl rodinám bydlícím v ubytovnách nebo azylových domech, získal prestižní ocenění. K mezinárodnímu dni pro lidi bez domova, který připadá na 10. října, udělovala Evropská federace národních organizací pracujících s lidmi bez domova ocenění projektům, které v Evropské unii nejlépe řeší problém bytové nouze.
Rodiny bez domova už nemusí bydlet v pokojích ubytoven.

Jako nejlepší evropský projekt vyhodnotila porota právě ten brněnský, který 50 chudým rodinám včetně matek samoživitelek nabídl bydlení v městských bytech a začít tak normální život mimo prostory ubytoven. Rodiny se stěhovaly od září minulého roku do letošního května.

Šestnáct rodin už rok bydlí v nových bytech a patnácti z nich byla prodloužena nájemní smlouva. Vláda České republiky si dala za cíl do roku 2020 přestěhovat 6 000 rodin z ubytoven do bytů. Projekt Rapid Re-Housing ukazuje, že to je možné a mohl by se tak stát dlouhodobým a finančně výhodným strategickým řešením pro rodiny bez domova na celostátní úrovni.

Projekt vznikl ve spolupráci Magistrátu města Brna a Platformy pro sociální bydlení, jejímž cílem je minimalizace bezdomovectví rodin a jednotlivců v Brně. Pracovní tým terénních pracovníků je z brněnské organizace IQ Roma Servis.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře