Reklama
reklama

Brno získalo evropské ocenění za pomoc 50 rodinám v bytové nouzi

Brněnský projekt Rapid Re-Housing, který pomohl rodinám bydlícím v ubytovnách nebo azylových domech, získal prestižní ocenění. K mezinárodnímu dni pro lidi bez domova, který připadá na 10. října, udělovala Evropská federace národních organizací pracujících s lidmi bez domova ocenění projektům, které v Evropské unii nejlépe řeší problém bytové nouze.
Rodiny bez domova už nemusí bydlet v pokojích ubytoven.

Jako nejlepší evropský projekt vyhodnotila porota právě ten brněnský, který 50 chudým rodinám včetně matek samoživitelek nabídl bydlení v městských bytech a začít tak normální život mimo prostory ubytoven. Rodiny se stěhovaly od září minulého roku do letošního května.

Šestnáct rodin už rok bydlí v nových bytech a patnácti z nich byla prodloužena nájemní smlouva. Vláda České republiky si dala za cíl do roku 2020 přestěhovat 6 000 rodin z ubytoven do bytů. Projekt Rapid Re-Housing ukazuje, že to je možné a mohl by se tak stát dlouhodobým a finančně výhodným strategickým řešením pro rodiny bez domova na celostátní úrovni.

Projekt vznikl ve spolupráci Magistrátu města Brna a Platformy pro sociální bydlení, jejímž cílem je minimalizace bezdomovectví rodin a jednotlivců v Brně. Pracovní tým terénních pracovníků je z brněnské organizace IQ Roma Servis.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře