Reklama
reklama

Brno získalo evropské ocenění za pomoc 50 rodinám v bytové nouzi

Brněnský projekt Rapid Re-Housing, který pomohl rodinám bydlícím v ubytovnách nebo azylových domech, získal prestižní ocenění. K mezinárodnímu dni pro lidi bez domova, který připadá na 10. října, udělovala Evropská federace národních organizací pracujících s lidmi bez domova ocenění projektům, které v Evropské unii nejlépe řeší problém bytové nouze.
Rodiny bez domova už nemusí bydlet v pokojích ubytoven.

Jako nejlepší evropský projekt vyhodnotila porota právě ten brněnský, který 50 chudým rodinám včetně matek samoživitelek nabídl bydlení v městských bytech a začít tak normální život mimo prostory ubytoven. Rodiny se stěhovaly od září minulého roku do letošního května.

Šestnáct rodin už rok bydlí v nových bytech a patnácti z nich byla prodloužena nájemní smlouva. Vláda České republiky si dala za cíl do roku 2020 přestěhovat 6 000 rodin z ubytoven do bytů. Projekt Rapid Re-Housing ukazuje, že to je možné a mohl by se tak stát dlouhodobým a finančně výhodným strategickým řešením pro rodiny bez domova na celostátní úrovni.

Projekt vznikl ve spolupráci Magistrátu města Brna a Platformy pro sociální bydlení, jejímž cílem je minimalizace bezdomovectví rodin a jednotlivců v Brně. Pracovní tým terénních pracovníků je z brněnské organizace IQ Roma Servis.

Autor: 
Petra Slavíková
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře