Reklama
reklama

Brno vyřešilo nedostatek mateřských škol. V Komíně otevřeli novou modulovou školu

S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí fungovat při MŠ Pastviny v Komíně, další takové přibydou.
Nová budova je postavená z modulů. Foto: Z. Kolařík/MMB

Kvůli nedostatku míst pro nově nastupující děti musely často mateřské školky v Brně předškoláky odmítat. Nyní se však mohou radovat děti a rodiče bydlící v blízkosti základní a mateřské školy Pastviny v brněnském Komíně. Během pěti týdnů zde totiž vyrostla nová budova školy, která pojme až pětadvacet žáků. Budova je postavená modulovou technologií, kdy stavba vzniká skládáním jednotlivých modulů na sebe a v budoucnu je možné ji opět rozložit či složit.

Plně funkční budova s hernou a výdejnou jídla začne fungovat již v pondělí 29. září. „S nedostatkem míst v mateřských školách a nutností odmítat zájemce jsme se potýkali již od roku 2015. Nezbytně jsme potřebovali otevřít alespoň jednu třídu a modulová stavba se ukázala jako ideální řešení. Především také proto, že umožnila postavit školku v již revitalizovaném areálu školy,“ pochvaluje si starostka městské části Brno-Komín Milada Blatná.

„Jde o první ze čtyř nových mateřských škol, které letos na podzim zahájí svůj provoz. Městu se podařilo navýšit kapacity ve školkách celkově o více než dvě stě šedesát míst a díky tomu mohly být přijaty všechny tříleté děti,“ podotkl při zahajovacím projevu náměstek primátora Petr Hladík. Mateřské školky modulového typu by tak mohly vzniknout například v Bystrci či Žebětíně, jedna taková funguje již několik let v Ořešíně. Tam vznikla stavba dokonce během pouhého jednoho dne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Některé zastávky, na kterých musí lidé na vozíčku překonávat překážky například v podobě obrubníku, budou nově bezbariérové. Při přestavbě překážky dopravní podnik odstraní.
19.06.2018 - 19:41
Při úklidu lze narazit na různé věci, avšak na nález z minulého týdne nezapomene žena, která při úklidu objevila ruční granát. Stalo se tak v Kyjově na Hodínsku při vyklízení rodinného domku. O ruční...
19.06.2018 - 14:00
Rozsáhlá rekonstrukce silnice I/50 ve Slavkově u Brna pokračuje. Uzavírka se v dnech 19. června až 29. června dostane do fáze, kdy dopravu budou po dobu deseti dnů řídit semafory.
19.06.2018 - 12:00
Festival Foto: TIC
Největší oslava letošního 100. výročí založení samostatného Československa se odehrála na téměř 6,5 hektaru se po 3 týdny a 4 víkendy. Přinesla 85 koncertů, 55 besed, dala vzniknout jednomu novému...
19.06.2018 - 08:00
Rozšířená realita, autentické historické příběhy a šifry – tyto novinky mohou zažít návštěvníci hradu Špilberk v Brně. Hra „Příběhy z kasemat“ jim představí tuto klasickou brněnskou památku...
18.06.2018 - 21:18
Fotografie z festivalu Foto: Kamenka open facebook
V Kamenné čtvrti v Brně se bude od pátku do neděle konat festival nesoucí název Kamenka open. Představí se například cimbálový soubor a další živá muzika, divadlo nebo cirkus.
18.06.2018 - 11:08
Komentáře