Reklama
reklama

Brno vyřešilo nedostatek mateřských škol. V Komíně otevřeli novou modulovou školu

S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí fungovat při MŠ Pastviny v Komíně, další takové přibydou.
Nová budova je postavená z modulů. Foto: Z. Kolařík/MMB

Kvůli nedostatku míst pro nově nastupující děti musely často mateřské školky v Brně předškoláky odmítat. Nyní se však mohou radovat děti a rodiče bydlící v blízkosti základní a mateřské školy Pastviny v brněnském Komíně. Během pěti týdnů zde totiž vyrostla nová budova školy, která pojme až pětadvacet žáků. Budova je postavená modulovou technologií, kdy stavba vzniká skládáním jednotlivých modulů na sebe a v budoucnu je možné ji opět rozložit či složit.

Plně funkční budova s hernou a výdejnou jídla začne fungovat již v pondělí 29. září. „S nedostatkem míst v mateřských školách a nutností odmítat zájemce jsme se potýkali již od roku 2015. Nezbytně jsme potřebovali otevřít alespoň jednu třídu a modulová stavba se ukázala jako ideální řešení. Především také proto, že umožnila postavit školku v již revitalizovaném areálu školy,“ pochvaluje si starostka městské části Brno-Komín Milada Blatná.

„Jde o první ze čtyř nových mateřských škol, které letos na podzim zahájí svůj provoz. Městu se podařilo navýšit kapacity ve školkách celkově o více než dvě stě šedesát míst a díky tomu mohly být přijaty všechny tříleté děti,“ podotkl při zahajovacím projevu náměstek primátora Petr Hladík. Mateřské školky modulového typu by tak mohly vzniknout například v Bystrci či Žebětíně, jedna taková funguje již několik let v Ořešíně. Tam vznikla stavba dokonce během pouhého jednoho dne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Ilustrační foto
Policisté cizinecké policie zkontrolovali v Brně 1162 lidí. Při akci, která proběhla ve středu a ve čtvrtek, se zaměřili při kontrole na cizince a oprávněnost pobytu a pátrání po osobách a věcech....
20.10.2017 - 16:07
Ulice Kotlářská je od dnešních brzkých ranních hodin mezi křižovatkami s ulicemi Bayerova a Tučkova uzavřena pro veškerou individuální dopravu.
20.10.2017 - 14:37
Ilustrační foto
Speciálně uzpůsobený člun k záchraně tonoucích lidí má výrazně pomoci v práci záchranným brněnským složkám. Plavidlo zajišťuje vysokou stabilitu nejen během plavby, ale zejména při nakládání...
20.10.2017 - 07:15
Adventní trhy na Zelném trhu
Městská část Brno-střed nabízí na předvánočních venkovních akcí pět prodejních míst, na kterých neziskové organizace mohou prodávat své výrobky či prezentovat svou činnost.
19.10.2017 - 17:50
Nevidomí, ale hlavně jejich vodicí psi, budou mít v brněnských tramvajích více prostoru. Nově mohou ve vybraných vozech nastupovat i druhými dveřmi. Na změně spolupracoval Dopravní podnik města Brna...
19.10.2017 - 15:22
Ztráta sluchu, psychické onemocnění nebo třeba horší zrak. I přes tyto překážky mohou studenti brněnské techniky navštěvovat vysokou školu a užívat si studentská léta jako ostatní spolužáci. Už deset...
19.10.2017 - 07:55
Komentáře