Reklama
reklama

Brno vyřešilo nedostatek mateřských škol. V Komíně otevřeli novou modulovou školu

S tím, jak vyřešit nedostatek míst ve školkách si Brno lámalo hlavu již několik let. Nyní začínají vznikat modulové školky, jejichž stavba zabere maximálně pár týdnů. První taková začne od pondělí fungovat při MŠ Pastviny v Komíně, další takové přibydou.
Nová budova je postavená z modulů. Foto: Z. Kolařík/MMB

Kvůli nedostatku míst pro nově nastupující děti musely často mateřské školky v Brně předškoláky odmítat. Nyní se však mohou radovat děti a rodiče bydlící v blízkosti základní a mateřské školy Pastviny v brněnském Komíně. Během pěti týdnů zde totiž vyrostla nová budova školy, která pojme až pětadvacet žáků. Budova je postavená modulovou technologií, kdy stavba vzniká skládáním jednotlivých modulů na sebe a v budoucnu je možné ji opět rozložit či složit.

Plně funkční budova s hernou a výdejnou jídla začne fungovat již v pondělí 29. září. „S nedostatkem míst v mateřských školách a nutností odmítat zájemce jsme se potýkali již od roku 2015. Nezbytně jsme potřebovali otevřít alespoň jednu třídu a modulová stavba se ukázala jako ideální řešení. Především také proto, že umožnila postavit školku v již revitalizovaném areálu školy,“ pochvaluje si starostka městské části Brno-Komín Milada Blatná.

„Jde o první ze čtyř nových mateřských škol, které letos na podzim zahájí svůj provoz. Městu se podařilo navýšit kapacity ve školkách celkově o více než dvě stě šedesát míst a díky tomu mohly být přijaty všechny tříleté děti,“ podotkl při zahajovacím projevu náměstek primátora Petr Hladík. Mateřské školky modulového typu by tak mohly vzniknout například v Bystrci či Žebětíně, jedna taková funguje již několik let v Ořešíně. Tam vznikla stavba dokonce během pouhého jednoho dne.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře