Reklama
reklama

Zloději se nastěhovali do chat. Vzali zahradní nástroje, ale i meruňkovici

Sotva chataři opustili a zazimovali svoje chaty a chalupy, nastěhovali se jim do nich zloději. Hned dva případy řeší z minulého víkendu policisté u Lažánek a Újezdu u Brna na Brněnsku. Zloději pobrali zahradní nástroje, ale i demižony s meruňkovicí a kanystry s benzínem.

Když večer odjížděl sedmašedesátiletý majitel ze své rekreační chalupy poblíž Lažánek, netušil, že na něj druhý den ráno čeká na stejném místě nemilé překvapení. Otevřená branka mu naznačila, že v domě bude něco v nepořádku. „Zatím neznámý pachatel se do rekreačního objektu nedostal, ale v dřevníku zajištěném dvěma zámky se vyřádil dostatečně. Po odstranění zámků odcizil křovinořez, motorovou pilu a travní sekačku. Škoda je skoro devadesát tisíc korun,“ uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

V chatě poblíž obce Újezd u Brna se zase zloději hodily demižony s meruňkovicí i kanystry s benzínem. Na pozemek chaty sedmapadesátileté majitelky se dostal po násilném překonání kovové brány. Ve víkendovém obydlí, kam se dostal po poničení zámků dveří, odcizil stařičké rádio, krbové nářadí a nemalé množství potravin. Hodily se mu i dva demižóny s dvaceti litry meruňkovice a dva plastové kanystry s benzínem. V přístřešku u chaty odcizil benzínovou travní sekačku. Všechno pak pravděpodobně naložil na nalezený ruční dvoukolový vozík a odjel. Škoda je skoro třicet tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Komentáře