Reklama
reklama

Zloději se nastěhovali do chat. Vzali zahradní nástroje, ale i meruňkovici

Sotva chataři opustili a zazimovali svoje chaty a chalupy, nastěhovali se jim do nich zloději. Hned dva případy řeší z minulého víkendu policisté u Lažánek a Újezdu u Brna na Brněnsku. Zloději pobrali zahradní nástroje, ale i demižony s meruňkovicí a kanystry s benzínem.

Když večer odjížděl sedmašedesátiletý majitel ze své rekreační chalupy poblíž Lažánek, netušil, že na něj druhý den ráno čeká na stejném místě nemilé překvapení. Otevřená branka mu naznačila, že v domě bude něco v nepořádku. „Zatím neznámý pachatel se do rekreačního objektu nedostal, ale v dřevníku zajištěném dvěma zámky se vyřádil dostatečně. Po odstranění zámků odcizil křovinořez, motorovou pilu a travní sekačku. Škoda je skoro devadesát tisíc korun,“ uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

V chatě poblíž obce Újezd u Brna se zase zloději hodily demižony s meruňkovicí i kanystry s benzínem. Na pozemek chaty sedmapadesátileté majitelky se dostal po násilném překonání kovové brány. Ve víkendovém obydlí, kam se dostal po poničení zámků dveří, odcizil stařičké rádio, krbové nářadí a nemalé množství potravin. Hodily se mu i dva demižóny s dvaceti litry meruňkovice a dva plastové kanystry s benzínem. V přístřešku u chaty odcizil benzínovou travní sekačku. Všechno pak pravděpodobně naložil na nalezený ruční dvoukolový vozík a odjel. Škoda je skoro třicet tisíc korun.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře