Reklama
reklama

Zloději řádili na břehu rybníka, v maringotce s úly i na stavbě

Železné trubky, kov a měděné kabely se o víkendu staly terčem zájmu lupičů na Brněnsku a Břeclavsku. Přestože majitelům způsobí krádeží zloději desetitisícové škody, ve sběrnách surovin dostanou na ukradené věci jen zlomek jejich ceny.

Škodu za více než devět tisíc korun za sebou zanechal zloděj, který řádil u obce Velké Bílovice na Břeclavsku. Podařilo se mu vniknout do oploceného areálu závlahové stanice. Ta se nachází na hrázi rybníka Velký Bílovec. Odcizil čtyři kovové trubky, kdy každá měřila kolem šesti metrů.

O včelstva se rozhodně nezajímal zloděj, kterého poblíž obce Medlov na Brněnsku zaujala maringotka sloužící jako včelín. Násilím se dostal dovnitř, odkud odcizil kovové včelařské potřeby, nářadí a kovové součásti vybavení. Venku se mu pak hodila i kovová oj od maringotky. Majiteli tak způsobil škodu za skoro dvacet tisíc korun.

Víkendového klidu na stavbě domu pro seniory v Rajhradě na Brněnsku využil zatím neznámý pachatel ke krádeži měděných kabelů. Po překonání vysokého plotu odstřihl padesátimetrový přívodní kabel ke stavebnímu jeřábu. To mu ale nestačilo. Na speciálním stroji poškodil a odcizil další ovládací kabeláž. Zloděj získal měď, za níž dostane ve sběrně pár tisícovek. Stavební firmě však způsobil škodu za nejméně sedmdesát tisíc korun.

Policisté se všemi případy zabývají a prověřují.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Energetici z jaderné elektrárny Dukovany úspěšně dokončili výměnu paliva v druhém výrobním bloku. Výměna skončila včera ve 14 hodin, odstávka však pokračuje. Stejně tak další servisní práce.
21.03.2018 - 18:00
První velký knižní čtvrtek letošního roku nabídne nadšencům do literatury patnáct knižních novinek různorodých žánrů od domácích i zahraničních autorů. Nebude chybět ani doprovodný program v podobě...
21.03.2018 - 15:55
Vizualizace nového pavilonu Foto: MMB
Zpracováním investičního záměru na vybudování nového pavilonu v areálu Úrazové nemocnice odsouhlasili včera brněnští radní. Mohlo by se začít stavět v roce 2020.
21.03.2018 - 10:51
Komentáře