Reklama
reklama

Zloději řádili na břehu rybníka, v maringotce s úly i na stavbě

Železné trubky, kov a měděné kabely se o víkendu staly terčem zájmu lupičů na Brněnsku a Břeclavsku. Přestože majitelům způsobí krádeží zloději desetitisícové škody, ve sběrnách surovin dostanou na ukradené věci jen zlomek jejich ceny.

Škodu za více než devět tisíc korun za sebou zanechal zloděj, který řádil u obce Velké Bílovice na Břeclavsku. Podařilo se mu vniknout do oploceného areálu závlahové stanice. Ta se nachází na hrázi rybníka Velký Bílovec. Odcizil čtyři kovové trubky, kdy každá měřila kolem šesti metrů.

O včelstva se rozhodně nezajímal zloděj, kterého poblíž obce Medlov na Brněnsku zaujala maringotka sloužící jako včelín. Násilím se dostal dovnitř, odkud odcizil kovové včelařské potřeby, nářadí a kovové součásti vybavení. Venku se mu pak hodila i kovová oj od maringotky. Majiteli tak způsobil škodu za skoro dvacet tisíc korun.

Víkendového klidu na stavbě domu pro seniory v Rajhradě na Brněnsku využil zatím neznámý pachatel ke krádeži měděných kabelů. Po překonání vysokého plotu odstřihl padesátimetrový přívodní kabel ke stavebnímu jeřábu. To mu ale nestačilo. Na speciálním stroji poškodil a odcizil další ovládací kabeláž. Zloděj získal měď, za níž dostane ve sběrně pár tisícovek. Stavební firmě však způsobil škodu za nejméně sedmdesát tisíc korun.

Policisté se všemi případy zabývají a prověřují.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Václav Vydra se narodil v Praze do herecké rodiny Dany Medřické a Václava Vydry. Diváci jej mohou vidět na prknech Divadla na Vinohradech, v karlínském divadle, ale také na televizních obrazovkách....
23.09.2017 - 16:58
Roční e-šalinkartu si v Brně pořídilo už téměř 30 tisíc cestujících. Pracovníci DPMB zatím nezaznamenali hromadný přechod mezi jednotlivými kategoriemi jízdného. Na podzim navíc dopravce chystá...
23.09.2017 - 12:38
Komentáře