Reklama
reklama

Zloději řádili na břehu rybníka, v maringotce s úly i na stavbě

Železné trubky, kov a měděné kabely se o víkendu staly terčem zájmu lupičů na Brněnsku a Břeclavsku. Přestože majitelům způsobí krádeží zloději desetitisícové škody, ve sběrnách surovin dostanou na ukradené věci jen zlomek jejich ceny.

Škodu za více než devět tisíc korun za sebou zanechal zloděj, který řádil u obce Velké Bílovice na Břeclavsku. Podařilo se mu vniknout do oploceného areálu závlahové stanice. Ta se nachází na hrázi rybníka Velký Bílovec. Odcizil čtyři kovové trubky, kdy každá měřila kolem šesti metrů.

O včelstva se rozhodně nezajímal zloděj, kterého poblíž obce Medlov na Brněnsku zaujala maringotka sloužící jako včelín. Násilím se dostal dovnitř, odkud odcizil kovové včelařské potřeby, nářadí a kovové součásti vybavení. Venku se mu pak hodila i kovová oj od maringotky. Majiteli tak způsobil škodu za skoro dvacet tisíc korun.

Víkendového klidu na stavbě domu pro seniory v Rajhradě na Brněnsku využil zatím neznámý pachatel ke krádeži měděných kabelů. Po překonání vysokého plotu odstřihl padesátimetrový přívodní kabel ke stavebnímu jeřábu. To mu ale nestačilo. Na speciálním stroji poškodil a odcizil další ovládací kabeláž. Zloděj získal měď, za níž dostane ve sběrně pár tisícovek. Stavební firmě však způsobil škodu za nejméně sedmdesát tisíc korun.

Policisté se všemi případy zabývají a prověřují.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře