Reklama
reklama

VIDEO: S jarními požáry a hořící trávou bojují letos hasiči stále častěji

To, že sezóna na zahrádkách začala letos o něco dříve, pocítili jihomoravští hasiči. "Výjezdy k hořící trávě, které jsou typické pro jarní období se začínají ve větší míře objevovat už od začátku února," potvrdil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Jihomoravští hasiči v době od začátku ledna vyjeli k 36 požárům trávy, polních porostů, lesů a lesních porostů s celkovou škodou téměř 128 tisíc korun.

"V uplynulém roce se v tomto období vyjíždělo k podobným událostem pouze třikrát. Letos je však situace jiná a hasiči každý den likvidují požáry tohoto typu," dodal mluvčí.

Nejvyšší přímou škodu si vyžádal  požár lesa u obce Moravská Nová Ves na Břeclavsku v noci 1. února. Škoda se vyšplhala na 114 tisíc korun a hasiči svým zásahem uchránili další majetek ve výši 120 tisíc korun.

Jen za včerejšek vyjížděli hasiči k 9 požárům trav a porostů. Z toho 5 událostí bylo na Hodonínsku. Tam mají také s těmito požáry nejvíce práce. Od začátku roku jich evidují jedenáct. Většinou se jedná o požáry mezí a travních pásů někdy o délce až několika stovek metrů. Takovou situaci řešili včera hasiči u Ždánic na Hodonínsku.

Naopak nejméně požárů tohoto typu zaznamenali na Vyškovsku - jeden. Při těchto požárech se nikdo nezranil. Ve většině případů jsou to požáry bez následné škody, u nichž se příčina vzniku nevyšetřuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Protihluková stěna Foto: DPMB
Obyvatelé Bystrce se dočkají rekonstrukce protihlukové stěny, která je má lépe ochránit před hlukem od projíždějících tramvají i aut. Investice vyjdou na 11 milionů korun.
25.09.2018 - 15:38
Zelný trh Foto: Centrum news
Užít si slavný německý pivní festival Oktoberfest mohou lidé i v Brně. Slavnosti bavorského piva a dobrého jídla se uskuteční již tradičně na Zelném trhu. Začne ve čtvrtek 27. září a potrvá až do...
25.09.2018 - 11:54
Řidič auta najel na vyvýšený obrubník Foto: PČR JMK
V neděli nad ránem přijali strážníci oznámení od náhodného svědka, že v Hodoníně havarovalo auto najetím na vyvýšený ostrůvek a jeho řidič uvnitř auta spí. Když se nejbližší policejní hlídka blížila...
25.09.2018 - 07:42
Následky vichřice Foto: HZS JMK
Od včerejší dvacáté do dnešní sedmnácté hodiny řešili hasiči, v souvislosti se silným větrem, téměř sedm desítek událostí. Převážně odstraňovali spadlé stromy a zlomené větve.
24.09.2018 - 18:45
Bike and Run festival. Novinka, která zahrnovala prestižní Cannondale MTB Kritérium a Noční běh 5,10 mil Brnem, přilákala téměř pět set závodníků. Podzimní počasí přálo bajkerům i běžcům všech...
24.09.2018 - 11:45
V pátek 21.9. odstartovalo finále 8. ročníku Ankety Dobrovolní hasiči roku, do kterého postupuje 25 jednotek a 25 sborů dobrovolných hasičů ze všech krajů České republiky. Finalisty nominovala...
24.09.2018 - 08:13
Komentáře