Reklama
reklama

VIDEO: S jarními požáry a hořící trávou bojují letos hasiči stále častěji

To, že sezóna na zahrádkách začala letos o něco dříve, pocítili jihomoravští hasiči. "Výjezdy k hořící trávě, které jsou typické pro jarní období se začínají ve větší míře objevovat už od začátku února," potvrdil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Jihomoravští hasiči v době od začátku ledna vyjeli k 36 požárům trávy, polních porostů, lesů a lesních porostů s celkovou škodou téměř 128 tisíc korun.

"V uplynulém roce se v tomto období vyjíždělo k podobným událostem pouze třikrát. Letos je však situace jiná a hasiči každý den likvidují požáry tohoto typu," dodal mluvčí.

Nejvyšší přímou škodu si vyžádal  požár lesa u obce Moravská Nová Ves na Břeclavsku v noci 1. února. Škoda se vyšplhala na 114 tisíc korun a hasiči svým zásahem uchránili další majetek ve výši 120 tisíc korun.

Jen za včerejšek vyjížděli hasiči k 9 požárům trav a porostů. Z toho 5 událostí bylo na Hodonínsku. Tam mají také s těmito požáry nejvíce práce. Od začátku roku jich evidují jedenáct. Většinou se jedná o požáry mezí a travních pásů někdy o délce až několika stovek metrů. Takovou situaci řešili včera hasiči u Ždánic na Hodonínsku.

Naopak nejméně požárů tohoto typu zaznamenali na Vyškovsku - jeden. Při těchto požárech se nikdo nezranil. Ve většině případů jsou to požáry bez následné škody, u nichž se příčina vzniku nevyšetřuje.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Pořídili jste si nové bydlení a nyní přemýšlíte jak vybavit interiéry tak, aby byly nadčasové i funkční? Nebo přemýšlíte nad renovací a zkvalitněním svého domova současného? Ústředním bodem, který...
17.03.2018 - 11:57
Zájem o nemovitosti v jihomoravské metropoli stále roste a na stoupající poptávku reagují i ceny. Ty dosahují svého maxima. Zdá se, že se ale bytu chtivým Brňanům blýská na lepší časy.
17.03.2018 - 09:34
Záběr z videa Foto: Městská policie Brno
Čtyřiadvacetiletý cizinec se vloupal do domu v městské části Brno-střed. Policii zavolali obyvatelé domu, kteří slyšeli rány a báli se o svou bezpečnost. Lupič opustil byt až po hrozbou namířené...
16.03.2018 - 15:10
Šestice brněnských pedagogů získá ocenění Učitel roku 2018. Slavnostní předání ocenění se uskuteční při příležitosti Dne učitelů ve středu 28. března 2018 na Nové radnici.
16.03.2018 - 11:30
Ulici Hanácká čeká od dnešní osmé hodiny uzavírka. Z toho důvodu bude omezen průjezd veškeré dopravy ulicí Hanáckou v obou směrech. Rovněž zastávku Hanácká čeká přeložení. Uzavírka potrvá do...
16.03.2018 - 07:00
Divadlo žije. Bez ohledu na okolnosti. I tak by se dalo popsat inkluzivní taneční divadlo Kafkasia, které bude mít premiéru 14. dubna 2018 v Brně. Šestice tanečníků – včetně dvou s tělesných...
15.03.2018 - 22:15
Komentáře