Reklama
reklama

U nového terminálu v Tišnově bude i parkoviště

Čtyři dopravní terminály a přestupní uzly na jižní Moravě čeká díky dotacím z fondů Evropské unie rekonstrukce. Projekty ve Vyškově, Bílovicích nad Svitavou, Tišnově na Brněnsku a Miroslavi na Znojemsku výbor Regionální rady Jihovýchod podpoří téměř 70 miliony korun.

Finance na projekty byly dosud nejisté. Příjemci dotací museli čekat na úspory v jiných už schválených programech v regionu.

V Tišnově tak dojde k modernizaci stávajícího dopravního terminálu a výstavbě parkoviště Park&Ride. „Důvodem realizace projektu je stávající stav nástupišť, která nevyhovují potřebám imobilních cestujících, jsou nedostatečně osvětlená a pouze z malé části krytá,“ informoval o připravovaném projektu starosta Tišnova Jan Schneider.

Díky realizaci projektu tak dojde ke kvalitnímu zastřešení nástupišť autobusového nádraží a doplnění potřebného mobiliáře, čímž se významně zvýší komfort cestování pro občany celého regionu Tišnovska, kteří tento významný krajský přestupní uzel denně užívají. „Dlouhodobě také řešíme nedostatek parkovacích míst v okolí autobusového a vlakového nádraží. Součástí projektu je tak také výstavba zcela nového záchytného parkoviště pro více jak 100 vozidel. Toto parkoviště by mělo fungovat především v tzv. systému Park&Ride, mělo by tedy sloužit pro občany, kteří chtějí využít Tišnov k přestupu na veřejnou hromadnou dopravu a ulehčit tím životnímu prostředí a nakonec také přetěžovaným komunikacím mezi Tišnovem a Brnem,“ doplnil starosta Schneider.

Nové přestupní stanoviště získají již brzy také v Miroslavi na Znojemsku. Bude stát sedmnáct milionů korun. Přestupní terminál tam vybudují nedaleko železniční stanice.

Autobus již nebude zastavovat na nejfrekventovanější regionální silnici I/53, ale zastávku nahradí nově zbudované nádraží. Cestující z Miroslavi již nebudou nechávat svá osobní auta zaparkovaná nedaleko křižovatky se státní silnicí a odpadne zejména její nebezpečné přebíhání. Nedaleko vlakového nádraží vzniknou nástupiště i prostory pro parkování autobusů. „Vše je nyní technicky připravené a předpokládám, že v letošním roce stavbu zahájíme. Terminál najde své místo pod viaduktem, směrem od Brna, asi dvě stě metrů od železniční stanice," vysvětlil oblastní šéf Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka s tím, že silnici vedoucí od viaduktu přeloží a svedou k novému terminálu.

Nový terminál by měl začít fungovat se změnou jízdního řádu v polovině prosince letošního roku. Stavba by měla vyřešit stávající nevyhovující stav dopravního propojení Miroslavi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Alkohol, možná v kombinaci s drogami, hrál pravděpodobně podstatnou roli včera nad ránem v Mokré.
19.09.2017 - 07:31
Kožní problémy, tělesné bolesti a řadu dalších zdravotních neduhů, které sužují mnoho lidí, lze u nás řešit zákonnými produkty z konopí. Od prosince roku 2016 mohou obyvatelé moravské metropole Brno...
18.09.2017 - 20:03
Komentáře