Reklama
reklama

U nového terminálu v Tišnově bude i parkoviště

Čtyři dopravní terminály a přestupní uzly na jižní Moravě čeká díky dotacím z fondů Evropské unie rekonstrukce. Projekty ve Vyškově, Bílovicích nad Svitavou, Tišnově na Brněnsku a Miroslavi na Znojemsku výbor Regionální rady Jihovýchod podpoří téměř 70 miliony korun.

Finance na projekty byly dosud nejisté. Příjemci dotací museli čekat na úspory v jiných už schválených programech v regionu.

V Tišnově tak dojde k modernizaci stávajícího dopravního terminálu a výstavbě parkoviště Park&Ride. „Důvodem realizace projektu je stávající stav nástupišť, která nevyhovují potřebám imobilních cestujících, jsou nedostatečně osvětlená a pouze z malé části krytá,“ informoval o připravovaném projektu starosta Tišnova Jan Schneider.

Díky realizaci projektu tak dojde ke kvalitnímu zastřešení nástupišť autobusového nádraží a doplnění potřebného mobiliáře, čímž se významně zvýší komfort cestování pro občany celého regionu Tišnovska, kteří tento významný krajský přestupní uzel denně užívají. „Dlouhodobě také řešíme nedostatek parkovacích míst v okolí autobusového a vlakového nádraží. Součástí projektu je tak také výstavba zcela nového záchytného parkoviště pro více jak 100 vozidel. Toto parkoviště by mělo fungovat především v tzv. systému Park&Ride, mělo by tedy sloužit pro občany, kteří chtějí využít Tišnov k přestupu na veřejnou hromadnou dopravu a ulehčit tím životnímu prostředí a nakonec také přetěžovaným komunikacím mezi Tišnovem a Brnem,“ doplnil starosta Schneider.

Nové přestupní stanoviště získají již brzy také v Miroslavi na Znojemsku. Bude stát sedmnáct milionů korun. Přestupní terminál tam vybudují nedaleko železniční stanice.

Autobus již nebude zastavovat na nejfrekventovanější regionální silnici I/53, ale zastávku nahradí nově zbudované nádraží. Cestující z Miroslavi již nebudou nechávat svá osobní auta zaparkovaná nedaleko křižovatky se státní silnicí a odpadne zejména její nebezpečné přebíhání. Nedaleko vlakového nádraží vzniknou nástupiště i prostory pro parkování autobusů. „Vše je nyní technicky připravené a předpokládám, že v letošním roce stavbu zahájíme. Terminál najde své místo pod viaduktem, směrem od Brna, asi dvě stě metrů od železniční stanice," vysvětlil oblastní šéf Správy a údržby silnic Jihomoravského kraje Zdeněk Komůrka s tím, že silnici vedoucí od viaduktu přeloží a svedou k novému terminálu.

Nový terminál by měl začít fungovat se změnou jízdního řádu v polovině prosince letošního roku. Stavba by měla vyřešit stávající nevyhovující stav dopravního propojení Miroslavi.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře