Reklama
reklama

Štědrý večer překazili kočkám na stromech hasiči

Štědrý den po svém se rozhodla strávit kočka z Bílovic nad Svitavou. Pro tento účel si vyhlídla vzrostlý modřín, na kterém se usídlila ve výšce 12 metrů. Vánoční pohodu ji přerušili hasiči.

O půl páté odpoledne, v okamžiku, kdy se lidé už chystají ke štědrovečerní večeři, vyrazilo jedno družstvo hasičů společně s výškovou technikou do Bílovic nad Svitavou na záchranu mladého kocourka z dvanáctimetrové výšky. "Mladý horolezec" se zřejmě neřídil pravidlem, že nahoru to jde vždy lépe, než dolů.

„Hasiči na místě ustavili třicetimetrový automobilový žebřík a kočku bez větších problémů ze stromu sundali,“ uvedl mluvčí hasičů David Jirouš.

K obdobné události vyjížděli hasiči z Kyjova na Hodonínsku již o hodinu dřív. Kočka z pětimetrové výšky slezla ještě před příjezdem jednotky.

Nakonec v obou případech strávily kočky štědrý večer v teple domova svých majitelů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Městské divadlo Brno se přidá k dalším brněnským divadelním budovám, které mění svůj vzhled k lepšímu. Během příštích dvou let získá i divadelní dům v Lidické ulici moderní tvář. Podle plánů vyjde...
25.09.2017 - 19:58
K dalšímu neštěstí na jihomoravských železničních tratích došlo dnes ráno v Brně.
25.09.2017 - 13:54
Brněnský magistrát má plán, že do třiatřiceti let vybuduje chytré město. Z toho důvodu již nějakou dobu pracuje na strategii Brno 2050, kterou diskutuje s občany a která slibuje omezení dopravy a...
25.09.2017 - 08:00
Od pátečních pozdních nočních hodin vyšetřují brněnští kriminalisté zvlášť závažný zločin, který se stal ve vlaku směřujícím z Brna směrem do Adamova.
24.09.2017 - 20:29
Mezinárodní den kávy připadá každoročně na 1. říjen a Brno již posedmé chystá festival kávy, který se řadí mezi největší takovou akci v České republice.
24.09.2017 - 12:55
Fenomén únikových her, kdy účastníci musí řešit různé rébusy a snaží se dostat ven z labyrintu, pronikl do České republiky už dávno. Díky logickému myšlení a týmové práci musí skupina vyřešit příběh...
24.09.2017 - 09:00
Komentáře