Reklama
reklama

Spadlé kameny a kmeny stromů zatarasily silnici z Adamova do Babic

Uvolněné skalní bloky zablokovaly v neděli večer silnici mezi Adamovem na Blanensku a Bílovicemi nad Svitavou. Tunové kameny provázené sesuvem půdy s sebou strhly také tři stromy. Nikomu se nic nestalo. Odklizení stromů a kusů skály, které spadly na silnici mezi Adamovem a Babicemi nad Svitavou, trvalo více než dvě hodiny. Silnice byla celou dobu uzavřena.

K pádu kmenů stromů a balvanů došlo za druhým tunelem na silnici z Adamova do Babic nad Svitavou. „Hasiči při průzkumu zjistili, že došlo k sesuvu části přilehlého skalního masivu. Padající kameny s sebou na silnici strhly i několik stromů. Pomocí motorových pil hasiči ze silnice odstranili tři kmeny stromů, podařilo se jim odnosit i menší kusy horniny,“ popsala zásah mluvčí hasičů Pavla Pražáková.

Vzhledem k tomu, že hrozil pád dalších kamenů, uzavřela Správa a údržba silnic celou komunikaci. Nikdo nebyl zraněn ani nedošlo k poškození projíždějících automobilů. Pracovníkům Správy a údržby komunikací nyní zajistí odstranění dalších větších balvanů, aby neohrožovaly auta na silnici.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Komplikace v městské hromadné dopravě způsobí výluka v ulici Vídeňská, kde se budou opravovat koleje. Výluka začíná dnes 23. března v 23:30 a potrvá do ukončení prací, které dopravní podnik města...
23.03.2018 - 07:40
Aplikace o zeleni, městský mobiliář či interaktivní mapa dopravních nehod. To jsou jen příklady dat, která mohou Brňané nově čerpat či sdílet z veřejnosti přístupnému portálu data.brno.cz.
22.03.2018 - 19:00
Zhasnutí hradu Špilberk, Nové radnice a obelisku v Denisových sadech. Takovým způsobem se Brno v sobotu 24. března ve 20:30 připojí k Hodině Země 2018. Brněnské dominanty zůstanou po tmě jednu hodinu.
22.03.2018 - 16:25
Auta na zákazu zastavení Foto: Centrum news/ Tomáš Varga
Není složité narazit v Brně na řidiče, kteří nedodržují dopravní předpisy. Někteří si dokonce pletou značku zákazu zastavení se značkou parkoviště.
22.03.2018 - 10:29
Rodina, která využila šance na nový domov Foto: B. Kleinhamplová
Prodloužení nájemní smlouvy bylo v březnu schváleno čtyřicáté rodině, která se účastní projektu Rapid Re-Housing. Byla tak překonána úspěšnost 80 procent v udržení bydlení, kterou si Brno před...
22.03.2018 - 07:25
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
V Jihomoravském kraji prudce vzrostl počet lidí s tuberkulózou. Zatímco v roce 2016 bylo v kraji 47 nemocných, loni jejich počet vzrostl na 66.
21.03.2018 - 19:53
Komentáře