Reklama
reklama

Slavkov si připomene 210. výročí bitvy

Na zámek přijedou tři císaři, slyšet budou výstřely děl a vzduch bude prosycen pachem střelného prachu. Slavkov u Brna si připomene dvousté desáté výročí bitvy,  která změnila rozložení sil v Evropě. Vrátit se o dvě století zpět do minulosti mohou všichni, kdo do města zavítají v pátek 4. Nebo v sobotu 5. prosince.

Slavkov u Brna – Vzpomínkové akce ve Slavkově u Brna letos oživí hned tři novinky. Těšit se můžete na páteční unikátní noční prohlídku zámku, ve kterém se můžete zúčastnit dobového bálu i „skutečného“ života šlechty. V sobotu je připravena filmová přehlídka s napoleonskou a vojenskou tematikou v Kině Jas. Sobotní večer vyvrcholí ve 20 hodin v zámeckém parku světelnou show – ohňostrojem s videomappingem promítaným na průčelí zámku. V pátek večer čeká návštěvníky válečná vřava i slavnostní atmosféra. Do města dorazí vojáci a obsadí město. Na zámecké nádvoří se sejdou zástupy vojáků a lidu, aby přivítaly rakouského císaře a ruského cara. Poté se bude konat lidový bál. V sobotu budou ulicemi pochodovat bubnující vojáci a celé centrální náměstí a přilehlé prostory se promění v dobové město. Koupit vánoční dárky budete moci na jednom z největších předvánočních řemeslných jarmarků. V Kině Jas můžete zdarma po celý den zhlédnout filmy s napoleonskou a vojenskou tematickou.

Vzpomínkové akce v celém regionu vyvrcholí v parku Zámku Slavkov – Austerlitz. Ve 20 hodin začne v zámeckém parku iluminační show. Zdi zámku díky unikátní projekci (videomappingu) odvypráví příběh Bitvy u Slavkova. Akce pak vyvrcholí ohňostrojem, který bude následovat po světelné show. Veřejný program Tenkrát ve Slavkově pořádá město Slavkov u Brna a Zámek Slavkov – Austerlitz. Historický program zajišťuje sdružení Acaballado.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Víkend na silnicích v Jihomoravském kraji nebyl k řidičům laskavý. Po nedělní smrtelné nehodě dvou motorkářů zemřel v neděli těsně po půlnoci na silnici mezi Hodonínem a Moravskou Novou Vsí další...
16.07.2018 - 19:50
Ilustrační foto Foto: Centrum news/Daniel Kempský
Přes 25 druhů vín z Moravy i ze světa se představí na akci Ovínění pod Petrovem, která se uskuteční 20. července na Denisových sadech v Brně. Místo, kam především mladí lidé chodí s kamarády popíjet...
16.07.2018 - 13:48
Ilustrační foto Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Vážná dopravní nehoda se stala v neděli v obci Rešice na Znojemsku. Zranění po střetu dodávky s motorkou bylo pro jednoho z řidičů neslučitelné se životem.
16.07.2018 - 08:00
Pojem veřejná zeleň si v pátek velmi svérázně vyložila třiapadesátiletá žena.
15.07.2018 - 19:59
Na výstavě „Vize modernosti. Rudolf Sandalo“ na hradě Špilberku bude k vidění originální kus nábytku z vily Tugendhat – lavice, která stála před slavnou onyxovou stěnou. Výstavu unikátních originálů...
15.07.2018 - 07:35
Novou leteckou linku z Brna na Milán-Bergamo začne od nového zimního letového řádu 2018 provozovat dvakrát týdně letecká společnost Ryanair.
14.07.2018 - 19:52
Komentáře