Reklama
reklama

Slavkov si připomene 210. výročí bitvy

Na zámek přijedou tři císaři, slyšet budou výstřely děl a vzduch bude prosycen pachem střelného prachu. Slavkov u Brna si připomene dvousté desáté výročí bitvy,  která změnila rozložení sil v Evropě. Vrátit se o dvě století zpět do minulosti mohou všichni, kdo do města zavítají v pátek 4. Nebo v sobotu 5. prosince.

Slavkov u Brna – Vzpomínkové akce ve Slavkově u Brna letos oživí hned tři novinky. Těšit se můžete na páteční unikátní noční prohlídku zámku, ve kterém se můžete zúčastnit dobového bálu i „skutečného“ života šlechty. V sobotu je připravena filmová přehlídka s napoleonskou a vojenskou tematikou v Kině Jas. Sobotní večer vyvrcholí ve 20 hodin v zámeckém parku světelnou show – ohňostrojem s videomappingem promítaným na průčelí zámku. V pátek večer čeká návštěvníky válečná vřava i slavnostní atmosféra. Do města dorazí vojáci a obsadí město. Na zámecké nádvoří se sejdou zástupy vojáků a lidu, aby přivítaly rakouského císaře a ruského cara. Poté se bude konat lidový bál. V sobotu budou ulicemi pochodovat bubnující vojáci a celé centrální náměstí a přilehlé prostory se promění v dobové město. Koupit vánoční dárky budete moci na jednom z největších předvánočních řemeslných jarmarků. V Kině Jas můžete zdarma po celý den zhlédnout filmy s napoleonskou a vojenskou tematickou.

Vzpomínkové akce v celém regionu vyvrcholí v parku Zámku Slavkov – Austerlitz. Ve 20 hodin začne v zámeckém parku iluminační show. Zdi zámku díky unikátní projekci (videomappingu) odvypráví příběh Bitvy u Slavkova. Akce pak vyvrcholí ohňostrojem, který bude následovat po světelné show. Veřejný program Tenkrát ve Slavkově pořádá město Slavkov u Brna a Zámek Slavkov – Austerlitz. Historický program zajišťuje sdružení Acaballado.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Kontrola ledu Foto: Centrum news
Muž si chtěl v Králově Poli zkrátit cestu přes jezírko. To ale nebylo dostatečně zamrzlé a muž se propadl do ledové vody. Nebýt náhodného kolemjdoucího, patrně by utonul.
24.01.2018 - 07:23
Policie Foto: Centrum news
Muž, který řídil bez řidičského průkazu přejel dvojitou čáru. Když spatřil auto policie, zaparkoval a snažil se uniknout strážníkům. Mezitím na jeho místo přelézal spolujezdec.
23.01.2018 - 16:05
Krajský úřad Foto: Centrum news
Celkem 437 žádostí o „kotlíkové dotace“ za 44,893 milionu korun schválila krajská rada na svém jednání v pondělí 22. ledna 2018. Šlo o první schválené žádosti podaných v první krajské výzvě...
23.01.2018 - 07:29
Fakultní nemocnice Brno zahájila koncem listopadu investiční akci - přístavba nové lékárny v přízemí pavilonu L v areálu Bohunic.
22.01.2018 - 20:09
Dopravní nehoda u obce Závist Foto: ZZS JMK
U obce Závist na Blanensku se střetl osobní automobil s kamionem. Řidič auta byl zaklíněný, vyprošťování trvalo více než půl hodiny. Ve vážném stavu byl transportován vrtulníkem do nemocnice.
22.01.2018 - 13:40
Ilustrační foto, alkohol Foto: Centrum news
Viditelně opilé mladé hochy zpozorovali strážníci v sobotu večer v Brně Medlánkách. Čtrnáctiletý chlapec nadýchal 1,86 promile alkoholu.
22.01.2018 - 06:56
Komentáře