Reklama
reklama

Pořadatelé bitvy tří císařů očekávají desetitisíce návštěvníků

Několik desítek tisíc návštěvníků očekávají pořadatelé oslav bitvy tří císařů, které proběhnou o víkendu v obcích v okolí Mohyly míru. 

Tradičně největší zájem je o rekonstrukci bitvy na poli poblíž vrchu Santon a obce Tvarožná. V letošním roce, kdy si návštěvníci připomenou 210. výročí bitvy, bude účinkovat nejméně dva tisíce vojáků. Pro návštěvníky, jsou připravena dvě záchytná parkoviště, na silnici 430 od motorestu Rohlenka směrem na Vyškov a na silnici spojující motorest Rohlenka s Jiříkovicemi. Tato parkoviště mají kapacitu několik stovek aut. Policie se v rámci svého opatření zaměří na řešení dopravní situace tak, aby nebyl příjezd a odjezd účastníků akce provázen výrazným zdržením. I tak policisté doporučují návštěvníkům využít hromadnou dopravu organizovanou pořadateli. Návštěvníci akce by si měli dávat zvýšený pozor na své osobní věci. Obdobné akce bývají příležitostí pro kapesní kapsáře, případně zloděje, kteří se zaměřují na vykrádání osobních automobilů.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Stavební práce, kdy dělníci dláždili nástupiště před hlavním nádražím, jsou hotové. Pracovníci DPMB teď budou intenzivněji dohlížet na to, zda na nich cestující udržují pořádek. V plánu jsou i akce...
17.08.2017 - 08:27
Tři kuriózní nehody museli policisté řešit na přelomu července a srpna. Naštěstí při nich nebyl nikdo zraněn, ovšem měly společného jmenovatele.
16.08.2017 - 17:38
Během tropických dní je cestování veřejnou dopravou pro mnoho lidí velice nepříjemné, a to především kvůli vysokým teplotám uvnitř vozů. Stejně jako Praha, i Brno se chystá nakoupit nové...
16.08.2017 - 17:24
Velkolepá fotografická výstava Jeden kmen zavede návštěvníky do fantasy světa skřetů z kmene Snaga. Samotné výstavě bude předcházet jednodenní fantasy festival.
16.08.2017 - 14:49
Placení parkovného bezkontaktně či pomocí SMS. Běžná praxe, která vzniká na mnoha místech v republice. Řidiči v Brně si však musejí ještě počkat.
16.08.2017 - 07:52
Během včerejšího dne odstartovala aukce hokejových dresů z rozlučky Martina Havláta a jejich nákupem podpoří lidé dobrou věc. Výtěžek z aukce bude věnován na obnovu lůžek pro pacienty Fakultní...
15.08.2017 - 14:33
Komentáře