Reklama
reklama

Pětadvacetiletý muž se řítil po dálnici i dvousetkilometrovou rychlostí

Obavy z pětadvacetiletého piráta, který před několika dny ujížděl osobním automobilem BMW ivančickým policistům a divokou jízdu zakončil havárií v Pršticích, již nejsou na místě.

Muž, který se v Pršticích nakonec policistům schoval do kurníku vedle rodinného domku, je ve vazbě. Do ní byl vzat v minulých dnech.

Po prštické havárii stačil o dva dny později zaměstnat také dálniční policisty z Ivanovic na Hané. Ti na něj narazili, když na dálnici poblíž Ivanovic na Hané překročil rychlost o více než šedesát kilometrů za hodinu. Řidič mercedesu nejdříve na pokyny hlídky reagoval, posléze ale začal ujíždět. Po dálnici se řítil i více než dvousetkilometrovou rychlostí. Nakonec z dálnice sjel do Prostějova, kde mnohokrát vystavil další účastníky silničního provozu do velmi nebezpečných situací. Policisté muže nakonec zadrželi, když se na křižovatce dostal do pasti mezi vozidly a musel zastavit. K jeho zadržení použili donucovací prostředky, hrozbu namířenou střelnou zbraní.

Vedle řady přestupků v dopravě a odmítnutí testu na alkohol a jiné návykové látky policisté muže stíhají za porušování domovní svobody. Mají rovněž podezření na další trestnou činnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Smrtelná dopravní nehoda se udála dnes ve Vranovicích. Šestaosmdesátiletý řidič osobního auta tam před polednem nedal na křižovatce přednost a srazil se s projíždějící dodávkou. Šofér osobního...
14.08.2018 - 16:09
Festival Foto: MMB
Lotyšská akordeonistka Ksenija Sidorova v doprovodu Filharmonie Brno zahájí v úterý 14. srpna na hradním nádvoří Mezinárodní hudební festival Špilberk. Do 24. srpna uslyší publikum pod širým nebem...
14.08.2018 - 06:30
Osmdesát dopravních nehod. Takové číslo evidují policisté v Jihomoravském kraji za první měsíc prázdnin v souvislosti s cyklisty. To je oproti loňskému červenci o 32 více.
13.08.2018 - 19:51
Přístaviště Bystrc až hrad Veveří. Tak vypadá trasa lodí na Brněnské přehradě, které od dnešního dne fungují v omezeném provozu. Důvodem je nízká hladina vody.
13.08.2018 - 18:08
Hrob Leoše Janáčka Foto: MMB
Dvanáctého srpna roku 1928 zemřel Leoš Janáček. Devadesátileté výročí jeho smrti si včera lidé připomněli na brněnském Ústředním hřbitově, kde je skladatel na čestném místě pohřbený.
13.08.2018 - 06:00
Včera před desátou hodinou večer přijali záchranáři oznámení, že ve vodní nádrži Nové Mlýny se topí mladý muž.
12.08.2018 - 19:56
Komentáře