Reklama
reklama

Pětadvacetiletý muž se řítil po dálnici i dvousetkilometrovou rychlostí

Obavy z pětadvacetiletého piráta, který před několika dny ujížděl osobním automobilem BMW ivančickým policistům a divokou jízdu zakončil havárií v Pršticích, již nejsou na místě.

Muž, který se v Pršticích nakonec policistům schoval do kurníku vedle rodinného domku, je ve vazbě. Do ní byl vzat v minulých dnech.

Po prštické havárii stačil o dva dny později zaměstnat také dálniční policisty z Ivanovic na Hané. Ti na něj narazili, když na dálnici poblíž Ivanovic na Hané překročil rychlost o více než šedesát kilometrů za hodinu. Řidič mercedesu nejdříve na pokyny hlídky reagoval, posléze ale začal ujíždět. Po dálnici se řítil i více než dvousetkilometrovou rychlostí. Nakonec z dálnice sjel do Prostějova, kde mnohokrát vystavil další účastníky silničního provozu do velmi nebezpečných situací. Policisté muže nakonec zadrželi, když se na křižovatce dostal do pasti mezi vozidly a musel zastavit. K jeho zadržení použili donucovací prostředky, hrozbu namířenou střelnou zbraní.

Vedle řady přestupků v dopravě a odmítnutí testu na alkohol a jiné návykové látky policisté muže stíhají za porušování domovní svobody. Mají rovněž podezření na další trestnou činnost.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Stany záchranářů Foto: ZZS JMK
Olympijský park na výstavišti plný různých sportů s sebou přináší i drobná zranění. Hned první týden stihli záchranáři ošetřit téměř dvacítku pacientů.
15.02.2018 - 11:45
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Pes, který utekl majitelce do psího výběhu, pomohl policii s odhalením osoby v pátrání. Majitelka zatoulaného psa jej našla u strážníků, kteří si ověřili totožnost ženy. Ukázalo se, že právě...
15.02.2018 - 07:48
Komentáře