Reklama
reklama

Obchodník s cennostmi naletěl podvodníkovi na speciální policejní akci

Příběhu, se kterým přišel čtyřicetiletý obchodník s cennostmi z Brněnska za policisty, nakonec ani nemohl sám uvěřit. Naletěl podvodníkovi, který se vydával za policistu. Až pozdě mu došlo, že policie žádnou speciální akci nepořádala.

Celý případ začal tím, že obchodníkovi zavolal nějaký muž s tím, že policie má speciální akci zaměřenou na krádeže zboží a pokud by jej někdo kontaktoval, tak má vyplnit přesně jeho pokyny. Neuběhla ani čtvrthodina a telefon zazvonil znovu. Neznámý hlas začal rozdávat jasné pokyny. Muž tedy nabalil igelitku požadovaným zbožím, přidal i hotovost. Vše pak odložil podle pokynu před obchodem a odešel na určené místo. Cestou se mu vše rozleželo v hlavě. Když si ověřil, že oba telefonáty byly ze stejného čísla, rozjasnilo se mu.

To, že naletěl, se záhy potvrdilo. Byť se vracel jen několik desítek metrů, odloženou tašku před obchodem už nenašel. Během pár minut tak přišel o nejméně čtyřicet tisíc korun. Pokud se podaří pachatele vypátrat, může být stíhán za podvod.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Hrad Špilberk Foto: Centrum news
Rok 1968 v Brně očima cenzora. Tak se jmenuje nová výstava Muzea města Brna, která připomene letošní 50. výročí okupace Československa vojsky pěti států Varšavské smlouvy.
22.08.2018 - 07:00
Šedesátikilovou nevybuchlou leteckou pumu likvidoval policejní pyrotechnik v sobotu dopoledne. Munice byla nalezena ve vojenském prostoru Březina. Letos se jedná již o několikátý případ výjezdu...
21.08.2018 - 15:27
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Komentáře