Reklama
reklama

Nová kuřimská orientační čísla leží zatím stále ve skladu

V Kuřimi mají stále plný sklad s novými orientačními čísly. Ty si mají vyzvednout majitelé nemovitostí z Kuřimi a připevnit je na své domy.

Zavedení orientačních čísel ve městě usnadní orientaci v dnes velmi nepřehledném značení pouze čísly popisnými. Tabulka s číslem orientačním nese kromě čísla samého také název ulice, tak, jak je tomu například v Brně. Výrobu tabulek zaplatilo město, vlastníci nemovitostí ji podle zákona musí na svoji budovu připevnit.

Sklad s cedulkami, označující číslo domu, je ale i po půl roce plný. Mnoho majitelů nemovitostí z Kuřimi si čísla ještě nevyzvedli. „Rozeslali jsme všem obyvatelům Kuřimi oznámení o přidělení orientačních čísel. Ráda bych proto připomněla, aby si tabulky vyzvedli,“ uvedla Alena Zimmermannová z kuřimského úřadu s tím, že část domů v Kuřimi už je orientačními čísly označena.  „Musím znovu pořádat obyvatele o součinnost. Pokud někde tabulky budou a jinde ne, nové označení by postrádalo smysl,“ dodala.

Město svým obyvatelům žádnou sankcí nehrozí, chce však projekt úspěšně dotáhnout do konce co nejdříve.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Studenti brněnských vysokých škol začali přijíždět po prázdninách do města. Jednou z prvních záležitostí, kterou musí na začátku semestru udělat, je zařídit si předplatní jízdenku na městskou...
21.09.2018 - 18:43
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Komentáře