Reklama
reklama

Nebezpečná loupež: Přes noc zmizelo ze silnic osmadvacet krytů na kanály

Zatím neznámý pachatel nebo pachatelé ohrozili řidiče i chodce, kteří se vydali na silnice v Pozořicích, České a Dolních Kounicích na Brněnsku. Ze silnic totiž zmizely kanálové rošty a zůstaly po nich jen díry.  

Během jedné noci zmizelo na Brněnsku rukou zatím neznámého pachatele osmadvacet litinových poklopů. V noci řádil v Pozořicích zloděj, který ze dvou ulic odcizil celkem devatenáct kanálových roštů. „Vedle toho, že způsobil správci komunikace škodu za nejméně sedmdesát tisíc korun, ohrozil i účastníky silničního provozu. Je velkou náhodou, že v ulicích nedošlo k žádné nehodě vozidla či chodců,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Prakticky stejný případ hlásí z obce Česká. Tam zloděj v noci z jedné z ulic odcizil čtyři kanálové litinové kryty v hodnotě nejméně deset tisíc korun.

V Dolních Kounicích pak řádil pravděpodobně stejný zloděj na dvou místech. Dva kanálové poklopy za nejméně pět tisíc korun zmizely ze Smetanovy ulice. Cestu za dalšími třemi litinovými kryty už měl zatím neznámý pachatel složitější. Musel totiž překonat vysoký plot do objektu tamní vodárny. Na místě pak odcizil šachtový poklop hlavního uzávěru vody a dva hydrantové poklopy. Škoda je více než deset tisíc korun.

Přestože neznámý pachatel způsobil škodu celkem za skoro sto tisíc korun, s takovým profitem rozhodně počítat nemůže. Ve sběrně starého železa, kde odcizený kov téměř jistě skončí, dostane pouze zlomek ceny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře