Reklama
reklama

Nebezpečná loupež: Přes noc zmizelo ze silnic osmadvacet krytů na kanály

Zatím neznámý pachatel nebo pachatelé ohrozili řidiče i chodce, kteří se vydali na silnice v Pozořicích, České a Dolních Kounicích na Brněnsku. Ze silnic totiž zmizely kanálové rošty a zůstaly po nich jen díry.  

Během jedné noci zmizelo na Brněnsku rukou zatím neznámého pachatele osmadvacet litinových poklopů. V noci řádil v Pozořicích zloděj, který ze dvou ulic odcizil celkem devatenáct kanálových roštů. „Vedle toho, že způsobil správci komunikace škodu za nejméně sedmdesát tisíc korun, ohrozil i účastníky silničního provozu. Je velkou náhodou, že v ulicích nedošlo k žádné nehodě vozidla či chodců,“ uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Prakticky stejný případ hlásí z obce Česká. Tam zloděj v noci z jedné z ulic odcizil čtyři kanálové litinové kryty v hodnotě nejméně deset tisíc korun.

V Dolních Kounicích pak řádil pravděpodobně stejný zloděj na dvou místech. Dva kanálové poklopy za nejméně pět tisíc korun zmizely ze Smetanovy ulice. Cestu za dalšími třemi litinovými kryty už měl zatím neznámý pachatel složitější. Musel totiž překonat vysoký plot do objektu tamní vodárny. Na místě pak odcizil šachtový poklop hlavního uzávěru vody a dva hydrantové poklopy. Škoda je více než deset tisíc korun.

Přestože neznámý pachatel způsobil škodu celkem za skoro sto tisíc korun, s takovým profitem rozhodně počítat nemůže. Ve sběrně starého železa, kde odcizený kov téměř jistě skončí, dostane pouze zlomek ceny.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře