Reklama
reklama

Na dopravním hřišti u školy v Kuřimi někdo zničil značky. Podezřelí jsou deváťáci

Na dopravním hřišti u kuřimské Základní školy Jungmanova se vyřádil neznámý vandal. Z padesáti dopravních značek, podle kterých se mají děti učit jezdit a znát dopravní předpisy,  zničil a rozlámal 44 kusů značek. Škoda je 16 tisíc korun. Ředitel školy Richard Mach se nyní snaží viníka nebo viníky spouště na hřišti vypátrat, pokud se mu to nepodaří, předá případ policii.

Dopravní hřiště u Základní školy Jungmanova v Kuřimi nyní vhání slzy do očí. Před měsícem škola z dotace dokončila opravy povrchu hřiště a zajistila jeho nové nalajnování. Před čtrnácti dny vydala ze svého rozpočtu 16 tisíc korun na nákup nových dopravních značek. Minulý týden v pátek se učitelé i žáci při pohledu na zničené hřiště nestačili divit. Neznámý vandal řádil na hřišti jak vzteklý a rozlámal 44 z padesáti dopravních značek. 

Škola zatím vše vyšetřuje sama. "Provádíme šetření přímo ve škole. Pokud se nepovede a do konce týdne nebudu znát viníky té spouště na hřišti, podám oznámení na neznámého pachatele na policii," uvedl ředitel školy Richard Mach s tím, že podezřelí s vandalského činu jsou někteří žáci deváté třídy. Pokud se přiznají, nebo se prokáže, že značky ulámali a rozlámali žáci školy, hrozí jim snížená známka z chování. "Budou také muset celou škodu zaplatit," dodal ředitel.

Na dopravní hřiště se dnes po upozornění redakce novin CENTRUM news vyrazí podívat i policisté. "Kolegové z obvodního oddělení tam zajdou, událost ale zatím nahlášenou nemáme," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Srpen 1968 Foto: Archiv DUMB
Půl století uplyne od chvil, kdy se z rozhlasu neslo: „Vojska Sovětského svazu, Polské lidové republiky, Německé demokratické republiky, Maďarské lidové republiky a Bulharské lidové republiky...
21.08.2018 - 07:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news
Už za čtrnáct dní se vrací děti do školních lavic. Na mnoha místech je budou vítat zrekonstruované prostory. Město Brno v letošním roce poskytlo do oprav škol a školek přes 200 milionů korun.
20.08.2018 - 19:55
K dramatickému případu v Husově ulici přivolala včera v noci strážníky kolemjdoucí.
20.08.2018 - 19:07
Zlatá tramvaj Foto: MMB
První tramvaj se Brnem projela 17. srpna 1869. Ke 150. výročí, které připadá na příští rok, připravuje Dopravní podnik města Brna řadu akcí. Brňané si teď mohou adoptovat sedačku v tramvaji a tím...
20.08.2018 - 06:30
Chládek vyhledávají kvůli vysokým teplotám nejen lidé, ale také zvířata. Ta dokážou být nezvykle urputná, jak se ve středu odpoledne přesvědčili strážníci vyslaní do bytu v Králově Poli.
18.08.2018 - 07:26
Den Brna Foto: TIC Brno
Neúspěšné obléhání Brna Švédy se letos poprvé slaví hned dva víkendy po sobě. Ten první – duchovně-hudební – již máme za sebou. Nyní probíhá doprovodný program a schyluje se k bojovému střetu na...
17.08.2018 - 07:00
Komentáře