Reklama
reklama

Na dopravním hřišti u školy v Kuřimi někdo zničil značky. Podezřelí jsou deváťáci

Na dopravním hřišti u kuřimské Základní školy Jungmanova se vyřádil neznámý vandal. Z padesáti dopravních značek, podle kterých se mají děti učit jezdit a znát dopravní předpisy,  zničil a rozlámal 44 kusů značek. Škoda je 16 tisíc korun. Ředitel školy Richard Mach se nyní snaží viníka nebo viníky spouště na hřišti vypátrat, pokud se mu to nepodaří, předá případ policii.

Dopravní hřiště u Základní školy Jungmanova v Kuřimi nyní vhání slzy do očí. Před měsícem škola z dotace dokončila opravy povrchu hřiště a zajistila jeho nové nalajnování. Před čtrnácti dny vydala ze svého rozpočtu 16 tisíc korun na nákup nových dopravních značek. Minulý týden v pátek se učitelé i žáci při pohledu na zničené hřiště nestačili divit. Neznámý vandal řádil na hřišti jak vzteklý a rozlámal 44 z padesáti dopravních značek. 

Škola zatím vše vyšetřuje sama. "Provádíme šetření přímo ve škole. Pokud se nepovede a do konce týdne nebudu znát viníky té spouště na hřišti, podám oznámení na neznámého pachatele na policii," uvedl ředitel školy Richard Mach s tím, že podezřelí s vandalského činu jsou někteří žáci deváté třídy. Pokud se přiznají, nebo se prokáže, že značky ulámali a rozlámali žáci školy, hrozí jim snížená známka z chování. "Budou také muset celou škodu zaplatit," dodal ředitel.

Na dopravní hřiště se dnes po upozornění redakce novin CENTRUM news vyrazí podívat i policisté. "Kolegové z obvodního oddělení tam zajdou, událost ale zatím nahlášenou nemáme," uvedl mluvčí policie Bohumil Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Pořídit si nemovitost jako další zdroj příjmu. Češi i přes stále se zvyšující ceny považují koupi bytu či domu a jeho následné pronajímání za jeden z nejvýhodnějších způsobů jak zhodnotit své vlastní...
19.09.2017 - 20:14
Vymyslet za 24 hodin inovativní řešení reálného byznysového zadání, tak aby se dalo uplatnit v praxi. A to navíc s lidmi, které jste poznali teprve před chvílí. To bude cílem ČEZ Inovačního maratonu...
19.09.2017 - 19:55
Komentáře