Reklama
reklama

Lidé ze Šlapanic dostanou výbavu pro boj se sněhem zdarma

Obyvatelé Šlapanic se mohou na boj se sněhovou nadílkou vyzbrojit novými hrably. Až do 23. prosince je bude místním zdarma rozdávat šlapanický městský úřad jako poděkování za to, že uklízejí veřejné chodníky před svými domy.

Město se tak snaží motivovat i ty, kteří se do likvidace závějí a náledí zatím nezapojili. Samo totiž uvést chodníky do bezpečného stavu po vydatném sněžení v krátké době nestihne.

Hrabla na odklízení sněhu si zájemci mohou výměnou za podpis vyzvednout v pondělí a ve středu od 13 do 17 hodin ve vestibulu městského úřadu. Do vyčerpání zásob je od 6. ledna budou dále vydávat pracovníci odboru investic a správy majetku.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Rezidenti modré zóny mohou třeba na Masarykovu ulici Foto: Google maps
Od prvního září je možné vidět v Brně více aut jezdících v pěších zónách. Náměstím Svobody, Masarykovou ulicí nebo třeba Českou nyní totiž mohou projíždět rezidenti z modré zóny.
18.09.2018 - 08:00
Komentáře