Reklama
reklama

Labutě narazily do drátů elektrického vedení. Dva ptáci to nepřežili

V záchranné stanici pro dravé ptáky v Rajhradu mají za sebou první výjezd roku 2014. Bohužel neskončil dobře. Dvě labutě, které narazily do drátů elektrického vedení, nepřežily.

Pracovníci záchranné stanice nyní doufají, že se nenaplní rčení  „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Chvíli před polednem byli totiž zavoláni k první události letošního roku. Na ulici Brněnská ve Vojkovicích u Židlochovic narazila skupina letících labutí do drátů elektrického vedení. Dvě postižené labutě spadly na ulici. I přes okamžitý zásah záchranáře se mu na místě naskytl smutný pohled. První z labutí uhynula bezprostředně po nárazu, k druhé, která byla při oznámení ještě živá, pomoc bohužel nestihla dorazit.

Zbytek skupiny, labutí sourozenci a jejich rodiče, se naštěstí v bezpečí nacházel nedaleko na řece Svratce.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Nové hřiště Foto: MMB
V brněnských Medlánkách vzniklo nové hřiště pro děti. Vzniklo díky participačnímu projektu, který umožnil občanům vymyslet si vlastní nápady pro Brno. Hřiště se jmenuje Dobrodružná halda podle...
21.09.2018 - 06:00
Vozovna Foto: MMB
Nová střecha a tím i parkovací místa pro tramvaje, hala denního ošetření a očisty a také nová myčka vzniknou při modernizaci vozovny v Pisárkách. Ta začala dnes slavnostním poklepáním na základní...
20.09.2018 - 06:00
Vizualizace Foto: MMB
Deset čtyřmetrových platanů vysází v polovině listopadu Veřejná zeleň města Brna na nově opravené Dominikánské náměstí. Rychle mohutnící platany do budoucna zastíní skoro celou plochu náměstí.
19.09.2018 - 16:00
Ilustrační foto Foto: Centrum news/ Daniel Kempský
Jak změnit anonymitu lidí, kteří ačkoli žijí blízko sebe, nic o sobě nevědí? Nové společenské aktivity sdružení Mezigenerace mohou pomoct "sátníkům" poznat nové lidi a seznámit se.
19.09.2018 - 11:34
Chemikálie Foto: HZS JMK
V základní škole v Modřicích včera museli zasahovat hasiči. Po úniku čpavkové vody bylo evakuováno 75 lidí. Nikdo se při tom nezranil.
19.09.2018 - 07:00
Zářijové noční prohlídky Jaderné elektrárny Dukovany jsou jen jednou z několika akcí, které Infocentrum elektrárny připravilo pro své návštěvníky a zájemce o speciální zážitky z technických prostředí...
18.09.2018 - 20:03
Komentáře