Reklama
reklama

Kvůli kácení stromů skončil senior v nemocnici, desítky domácností byly bez proudu

Sobotní kácení stromů na Brněnsku přineslo zranění i výpadek proudu. K rodinné tragédii nemá rozhodně daleko kácení stromů na soukromém pozemku poblíž obce Žabčice. Padající strom tam zasáhl dvaaosmdesátiletého seniora. Ten musel být s vážným zraněním hlavy transportován vrtulníkem na urgentní příjem do brněnské fakultní nemocnice. Policisté nyní zjišťují, jakou roli v tragickém případu hrála neopatrnost seniora či jeho syna, který strom kácel.

Kácení stromu v lese poblíž obce Olší pocítili před polednem i obyvatelé asi dvacítky obcí na Tišnovsku. Třiačtyřicetiletý muž tam kácel vzrostlý smrk, jehož větve zasahovaly do vedení vysokého napětí. Byť s sebou měl o šestnáct let mladšího pomocníka, který se snažil padající vysoký strom na laně směrovat do bezpečného prostoru, tomu se akce nepodařila. Nezdravý strom se totiž zlomil a větve poničily vedení vysokého napětí. V sousedních obcích tak byly domácnosti asi hodinu bez elektrického proudu. Nejdéle byli bez proudu obyvatelé sousedního Drahonína, kde se podařilo dodávku proudu obnovit až po několika hodinách. Akce dvojice mužů skončila naštěstí bez zranění. „Policisté nyní zjišťují další okolnosti. Oba muže budou pravděpodobně vinit z poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení,“ uvedl k případu mluvčí policie Bohumil Malášek.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Prvním mládětem roku 2018 je v brněnské zoo samice zebry Grévyho. Chovatelé jí vybrali jméno Mia.
18.02.2018 - 11:03
Svérázným způsobem se v Újezdu u Brna dostával do psychické kondice před několika dny čtyřiadvacetiletý mladík.
18.02.2018 - 08:24
Větší část lavičky na trolejbusové zastávce zabrala dívka, které si strážníci všimli ve čtvrtek večer v Černých Polích.
17.02.2018 - 07:48
Dálnice D1 Foto: Centrum news
U kulatého stolu se dnes sešel ministr dopravy Dan Ťok s představiteli Jihomoravského kraje v čele s hejtmanem Bohumilem Šimkem. Zúčastnil se i brněnský primátor Petr Vokřál. Hlavním tématem byla...
16.02.2018 - 14:25
Ilustrační foto, policie Foto: Centrum news / Tomáš Varga
Zákazníkovi cykloprodejny v centru města ukradl zloděj kolo, které nechal stát nezamčené. Přivolaní strážníci ohlásili případ svým kolegům a za čtvrt hodiny se zloděj i s kolem našel.
16.02.2018 - 07:54
K dopravní nehodě ve východní části města vyjížděli dnes kolem půl jedné ráno brněnští strážníci.
15.02.2018 - 18:46
Komentáře