Reklama
reklama

Ekologická hávárie: Z kamionu vyteklo 600 litrů nafty

Dopravní nehoda kamionu na rychlostní silnici R52 ve směru na Brno, měla ničivé důsledky na životní prostředí. Z havarovaného kamionu uniklo 600 litrů nafty do řeky Jihlavy u Pohořelic.

Kamion z doposud neznámých příčin vjel do svodidel a poškodil si nádrž. Z nádrže následně uniklo 600 litrů motorové nafty.  Menší množství uniklé nafty se podařilo hasičům zachytit pomocí sorbentu přímo na komunikaci. Větší množství však uniklo do řeky Jihlavy.

Velitel zásahu se rozhodl postavit dvě norné stěny na vodním toku u mostu před obcí Iváň, která je od místa nehody vzdálena 6 kilometrů. Zde probíhalo jímání ropné látky z vodní hladiny pomocí sorbentu. S budováním norných stěn pomohla i místní jednotka z Iváně.  Z preventivních důvodů zaměstnanci Povodí Moravy postavili třetí nornou stěnu. Na místě hasiči spolupracovali se zástupci životního prostředí.

Norné stěny zůstanou na vodním toku minimálně ještě tři dny. Monitorování stavu přítomnosti ropných látek na hladině zajistí Povodí Moravy.

„Na místě je asi 10 pracovníků z Povodí Moravy spolupracují s hasiči a inspektory z vodoprávního úřadu, kteří ekologickou havárii vyšetřují,“ uvedla mluvčí povodí Gabriela Tomíčková.

Autor: 
redakce
Aktuálně
Letos v dubnu vyvolal poprask a nevoli obcí, o kterých se nelichotivě zmiňoval, nyní vychází jeho nová verze. Autentický průvodce To je Brno má i novou kapitolu, v níž dotčená místa vyzdvihují svou...
21.09.2017 - 19:53
Prostor Flédy se v neděli 1. října opět zaplní oblíbeným bleším trhem. Celkem tu nabídne téměř 50 lokálních prodejců vlastnoruční výrobky, věci z druhé ruky, knihy, originální retro věci a rozšíří se...
21.09.2017 - 13:38
Milovníci tradičních i netradičních burgerových specialit a dobré společnosti zbystřete. Již od pátku do neděle můžete potěšit své chuťové pohárky, stačí jenom zavítat na prostranství před obchodní...
21.09.2017 - 07:00
Měsíc po umístění speciální lavičky plné knih v parku na Obilním trhu si už jen tak nepočtete. Knihy jsou rozebrané, prostor lavičky zaplnily odpadky.
20.09.2017 - 19:53
Víno a burčák ze čtyřiadvaceti vinařství, řemeslné a dárkové zboží, občerstvení a farmářské produkty a denně doprovodný program od odpoledních do večerních hodin. Přesně na tohle se mohou těšit...
20.09.2017 - 11:56
Za měsíc se uskuteční volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR a všichni obyvatelé republiky mají právo volit i mimo místo svého trvalého bydliště. Musí si však včas vyřídit voličský průkaz.
20.09.2017 - 08:17
Komentáře